5 Secretele, cum să scapi de trecut, relații și complexe, știri ayay

Idei de succes /
Secretele succesului Atunci când ni se spune că pentru a „scăpa de ea,“ vom introduce imediat o tona de gunoi, aceste miasmă intolerabil transhumant șobolani și câini vagabonzi roire. Când ne spun: dar e mai bine să o aruncăm, ne imaginăm imediat lucrurile. Deoarece gunoiul în înțelegerea noastră - este o bicicletă veche, cea din stânga, papuci termos, care nu reține căldura, iar lampa rupt tricot. Faptul că gunoi poate fi diferit și nu neapărat legat de lucru, nu credem. Sau nu vreau să cred. Dar celălalt, gunoiul mental ne aduce mai mult rău. Mai suferim de el. Și nu este atât de ușor să-l arunci în cutia de gunoi. Cu ea tot trebuie să decidă, totuși trebuie să înțelegi ce e timpul să scapi de. Și această sarcină nu este ușoară. Dar merită. Ești gata pentru a obține în cele din urmă scăpa de gunoi, să-și piardă câteva kilograme de suflet, pierde în greutate mental, postroynet și să înceapă să trăiască ca și în cazul în care într-o cameră curată? Dacă ești gata, hai să mergem.







Scapă de trecut

De fapt, aceasta este singura noastră ancoră internă, care ne împiedică să ne mișcăm în continuare. Ne menținem trecutul cu o aderență la moarte, deși noi înșine înțelegem că nu se va mai întâmpla cu noi. Acum suntem oameni ciudați, nu? Înțelegem că nu este necesar, că este dureros, rău, prost, dar totuși nu lăsăm să plecăm. Nu fi așa. Trecutul ar trebui eliberat de îndată ce trece sub egida trecutului. Asta este, de îndată ce începeți să vă gândiți: și am fost, aș putea, mi-a plăcut, am plecat, - totul, este timpul să renunț. Aici indicatorul este timpul scurs. Verbele din trecut au fost create pentru muzee, dar nu pentru timpurile moderne. Suflați praful, îndepărtați lacrimă și eliberați.

Citiți același lucru:

5 Secretele, cum să scapi de trecut, relații și complexe, știri ayay

Cum să renunțați la trecut:

1. Decideți să eliberați

2. Nu-ți pare rău pentru tine

Aceasta este viața ta și acum o curățiți. Este în regulă că au existat eșecuri și căderi în viața ta. Acest lucru este chiar bun, pentru că nimic nu ne-a ajutat ca tragedii, indiferent cât de greu a sunat. Dar noi le-am supraviețuit, aleluia! Acum poți să te ridici, să-ți scutură genunchii și să mergi mai departe. Nu vă supuneți durerea în spatele umerilor. Nu-ți pare rău pentru tine pentru totdeauna. Bine, poți plânge totuși douăzeci de minute și tot - spune la revedere. Din această poveste, vom scăpa de totdeauna.

3. Ia responsabilitate

Asociază toate eșecurile noastre trecute cu oricine, doar nu cu noi înșine. Nu fii victimă, pentru că nu suntem așa. Nu da vina pe nimeni. Ne construim propriile vieți și suntem responsabili pentru noi înșine. De îndată ce acceptăm aceste cunoștințe, de îndată ce ne dăm seama de puterea și puterea responsabilității noastre pentru gândurile și acțiunile noastre, totul - trecutul va dispărea singur. Pentru că nu are nimic real de a face cu noi, adevărați.







4. Iartă-mă

Toată lumea învinuită. Dar mai întâi de toate. De îndată ce puteți ierta, puteți trece la următorul element.

5. Traieste momentul

De îndată ce învățăm să trăim în prezent, să acorde o atenție la lucrurile mici din afara ferestrei, pentru a viziona ceea ce vremea de azi, unii copaci mai floare de ce mătușa Olya nu este un văl, care a hrănit pisoi negru, mirosul de bujor, și în care fereastra este cel mai bine văzut în creștere soare, - de îndată ce vom începe să acordăm atenție acestui lucru, suntem vindecați.

Acest trecut greu, greu, dureros, care nu ne-a lăsat să decolam și să credem în noi înșine, nu ne mai domină. Ura!

Îndepărtarea relației

Iartă-mă, dar trebuie. Dacă relația nu ne convine, dacă ne simțim inconfortabil în ei, atunci este timpul să-i oprim. În cele din urmă, amintiți-vă întotdeauna că nu suntem sclavi în bucătărie, nu suntem iobagi sau sclavi africani în hacienda lui Don Carlo. Suntem adulți liberi. Suntem liberi de prejudecăți și de opinia unei societăți conservatoare. Acum, pentru a arăta altora că sunteți fericiți, nu este necesar să vă căsătoriți cu copiii. Hooray, în cele din urmă este timpul binecuvântat, când nu este necesar să dovedească și să dovedească nimic. Da, cel puțin cu un castor viu, ar fi cu el confortabil.

Acum serios, fără glume: relația este uneori cea de-a cincea coloană, când sunt toxice. Ce facem când ni se spune despre toxine? Așa - amintiți-vă de detoxifiere.

5 Secretele, cum să scapi de trecut, relații și complexe, știri ayay

Daca partenerul tau sunteti umilit, nu te pot auzi, nu este considerat opinia dumneavoastră, dacă nu cresc, dacă nu faci auto-realizare, pentru că ai spus că nu știi nimic, și nimic de pe pământ poate, dacă nu împărtășesc visele tale , pentru că vă este frică să apară ridicol, înseamnă că trebuie să vă luați la revedere unor astfel de relații. Acceptați faptul că nu vor duce la nimic, nu plâng pentru pro forma și omiteți-o. Va fi mai bine, crede-mă.

Vom scăpa de complexe

Pentru că, împreună cu ele, ca și în cazul acneei, nu se potrivește să meargă la vârsta noastră. Complexe nu va fi ușor, pentru a le identifica, trebuie să efectuați un audit onest al vieții voastre. Ești gata pentru asta? Atunci hai să mergem.

5 Secretele, cum să scapi de trecut, relații și complexe, știri ayay

Ține minte toate complexele tale evidente, cele despre care știi. De exemplu, sunteți jenat de străini, este dificil să spuneți ceea ce credeți că ați visat mereu că nu sunteți voi, ci fetița de lângă ușă. Amintiți-vă pe toate, deci este necesar.

Și acum ne vom gândi la acele cleme interne pe care, probabil, nu le-ați ghicit nici măcar. Răspundeți cu sinceritate la întrebări: vă place cum se formează viața voastră; sunteți mulțumit de munca dvs., de ce nu o puteți schimba; iti place relatia ta; ați realizat tot ce ați visat; ai vise, de ce nu visezi nimic; Crezi în tine? Dacă răspundeți sincer la cel puțin aceste întrebări, veți vedea acele blocuri care nu vă permit să fiți ceea ce doriți. Acestea sunt complexele și trebuie să scăpăm de ele.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: