5 Fraze care nu pot fi pronunțate cu voce tare - psi-factor

"De ce nu ma asculta Universul?" - oameni foarte demni si buni pun intrebarea, plangandu-se de obstacole permanente. De fapt, puterile superioare ascultă foarte atent cuvintele și încearcă să îndeplinească toate dorințele. Prin urmare, pentru a schimba în mod fundamental situația nefavorabilă, uneori este suficient doar să spunem expresii optimiste, care afirmă viața. În același timp, există expresii care ar trebui mai bine să uiți și să nu le folosiți deloc.







Dacă sunteți nemulțumiți de orice parte a vieții, atunci când vorbiți despre acest lucru, nu uitați să specificați exact ce trebuie să se întâmple, astfel încât dificultățile să fie rezolvate.

5 Fraze care nu pot fi pronunțate cu voce tare - psi-factor

Nu există cunoștințe suficiente, astfel încât să nu puteți efectua o sarcină complexă. Și dacă cineva se întâmplă să fie din întâmplare un expert care este gata să ajute cu sfaturi? Nu este suficient timp liber, deci nu va fi posibil să vă întâlniți cu prietenii. Și dacă șeful respinge de la serviciu devreme? O listă de astfel de situații și împrejurări poate fi continuată pe termen nelimitat, esența este una - totul este posibil, dacă norocul este de partea ta. Principalul lucru nu este să o sperieți cu fraza "Nu pot să o fac". Efectul ei negativ, am observat chiar și în timpul studierii. Colegii mei, pregătiți perfect pentru examen, au spus de multe ori: "Nu pot trece, va fi o evaluare proastă". După cum a mărturisit mai târziu, aceste cuvinte au fost rostite, astfel încât să nu se amestece și rezultatul sa dovedit a fi exact opusul. Estimarea a scăzut sub așteptările primelor zece motive, care sunt deseori desemnate de fraza "Nici un noroc". Dar după cuvintele "Voi încerca să fac acest lucru", norocul nu ma făcut să aștept mult timp și am renunțat întotdeauna la biletul potrivit. Această metodă funcționează perfect în orice situație de viață, circumstanțele pline de miscare sunt extrem de favorabile.







Atunci când un prieten suferă o alegere între o haină de nurcă și blană Pestsovaya sau se plânge de aer de mare prea umed, astfel încât doresc să exclame, „Am probleme tale!“ Nu ezita - după aceste cuvinte ale problemelor ei, sunteți sigur că pentru a obține, numai că nu va aceste preocupări plăcute , care te-a condus la o declarație de erupție. Perfect aspect de viață străin poate ascunde o mulțime de momente neplăcute ascunse - de exemplu, conflicte cu familia, probleme cu cei dragi, sau vice-versa, soțul neiubit, vise nerealizate și ambiții, îmbolnăvirilor. Pentru a nu experimenta toate acestea pe cont propriu, răspuns mai bun: "Aș lua o nurcă. Și la Paris! "Fie ca Universul să îți îndeplinească dorința!

Navigare după înregistrări







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: