16) Am fost turnat o ceașcă de cafea fierbinte puternică dintr-o oală de cafea de argint și tradus - 16) Am fost turnat


16) Am fost turnat o ceașcă de cafea caldă fierbinte dintr-o oală de cafea de argint și o bucată de tort a fost pusă pe o farfurie de porțelan antic.

17) Bunica mea este un mare bucătar; mai ales ea reușește să rață cu varza de porumb.







18) Mary a spus că nu va lua cina la domiciliu duminică, de când a fost invitată la cină cu prietenii.

19) Nu am avut plăcere de la cină, pentru că supa a fost apoasă, peștele gelat are gust și carnea este prea multă.

20) Din păcate, nu a fost nici un cocktail de creveți în meniu, și acesta este felul meu de mâncare preferat.

21) Familia noastră iubește legumele, iar în vară și iarna mama gătește adesea o dovlecelă umplute cu orez și carne tocată.

22) Chelnerul ne-a recomandat prima de supa de ciuperci cu smantana, al doilea - somon afumat cu cartofi - cartofi, iar pentru desert - înghețată cu sirop de zmeură.

23) Mancati caise. Sunt foarte gustoase.







24) Ce supă vrei să gătesc? - Oricine. Numai lăsați mama să-l gătească. Atunci va fi mult mai gustos.

25) Pot să vă ofer o altă cană de cafea? - Mulțumesc. Nu puneți prea mult zahăr, vă rog. Două bucăți sunt suficiente. - Ei bine, atunci. Gusturile diferă.

26) Este momentul să luați cina. Ce e pentru cină azi? Carne de vită cu cartofi prăjiți și ceai cu biscuiți.

27) Ce vă pot aduce? Încercați o salată. "Mulțumesc, am mâncat deja." Foarte gustos. - Atunci, lasă-mă să-ți ofer un șuncă sau o brânză. "Mulțumesc, voi lua o felie de șuncă și mustar cu plăcere."

28) Vrei să treci agitatorul de sare, te rog? - Îmi pare rău, este foarte puțină sare în ea. O voi aduce înapoi acum.

29) Ce ați comandat pentru al doilea? - Nimic, dar eu voi comanda cozi cu paste. - Și eu prefer cartofi și alte legume la macaroane, deci iau carne de pui cu cartofi piure.

30) Tabelul a fost deja stabilit. Plăci, cuțite și furculițe sunt întinse, pâinea este tăiată, sticle de vin sunt deschise. - Și unde este sarea, piperul și muștarul? Tu, ca întotdeauna, ai uitat de ei.

31) Medicul ma sfătuit să mănânc mai multe fructe și să adere la o dietă.

32) Sunt atât de sete! E foarte cald azi.

Rezultate (engleză) 1:

este tradus, vă rugăm să așteptați ..

Rezultate (engleză) 2:







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: