12 Creme pentru mâini pe ediția de testare la rece

12 Creme pentru mâini pe ediția de testare la rece
Cremă de mână Foto: Shutterstock.com

Crema pentru mâini în timpul iernii devine un asistent indispensabil. Prin urmare, îi punem la dispoziție cele mai stricte cerințe: hrăniți pielea uscată și deteriorată și protejați-o de îngheț. În acest caz, produsul ar trebui să miroasă frumos, iar prețul său nu ar trebui să muște.







Cremă de mâini Inteligență de vârstă Recuperare celulară Cremă de mâini 3D de la Linia Elvețiană (aproximativ 6000 de ruble pentru 75 ml)

Pentru testare, am primit o cremă de brand elvețian Swiss Line "Effect 3-D" cu un complex de celule pentru a păstra tinerețea pielii mâinilor. Produsul este destinat pielii mature, cu semne vizibile de îmbătrânire. Eu, din fericire, nu am semne vizibile încă, dar după toate pielea, precum și onoarea ar trebui să fie protejată de tineret, de aceea cu plăcere a stors conținutul unui tub pe mâini.

Primul lucru la care acordați atenție aplicării este consistența și mirosul. Consistența cremelor este plăcută, nu groasă, dar nu lichidă, astfel încât agentul să nu se răspândească. Produsul absoarbe foarte repede și, conform producătorului, rămâne pe mâinile unei "mănuși invizibile de protecție", reducând evaporarea apei de pe suprafața epidermei. Mănușa, într-adevăr, pentru un timp este simțită pe palmele mâinilor, dar nu lasă urme de grăsime oriunde.







Din cauza vremii, pielea de pe mâini este grav afectată, iar după utilizarea acestei creme se consideră că este protejată și nu se confruntă cu uscăciunea. În ceea ce privește mirosul, atunci sissiile vor trebui să sufere - produsul are un miros destul de specific și ascuțit.

Crema costă aproximativ 6 mii de ruble, așa că nu le-aș cumpăra pentru uz zilnic. Remediul este perfect pentru femeile care sunt gata să renunțe la toate eforturile de păstrare a tinerilor și nu vor cheltui bani pentru acest lucru.

- nu lasă reziduuri grase

- nu se spală, protejând pielea de pierderea umidității

Cremă de mâini cu miros de "Norvegiană" concentrată de la Neutrogena (aproximativ 200 de ruble pentru 50 ml)

12 Creme pentru mâini pe ediția de testare la rece
Cremă de mâini cu miros concentrat "Formula Norvegiană" de la Neutrogena Foto: Furnizată de redacția 7Dney

Al doilea a fost testat crema Neutrogena "formula norvegiană". Un remediu din partea Franței, dar menționarea în numele țării nordice pe care am aranjat-o imediat. Cu norvegienii suntem legați de o iarnă lungă și rece, așa că am sperat că, sub această formă, voi obține o protecție de calitate împotriva înghețului, uscării și aerului. Și nu m-am înșelat.

În ciuda faptului că crema este destul de groasă și este stoarsă din tub cu efort, este aplicată cu ușurință, absorbită repede și nu se simte prea mult pe mâini, dând pielii posibilitatea de a respira. Mirosul remediei nu este ascuțit și plăcut.

După ce a folosit toată ziua petrecută pe stradă, seara a fost plăcut surprinsă că pielea de pe mâini a rămas moale și netedă. Datorită conținutului ridicat de glicerină, efectul poate fi observat după mai multe aplicații.

Neutrogena - cremă nu numai cu un preț democratic (un tub vă va costa 200 de ruble), dar și destul de accesibil. Produsul este vândut în farmacii, precum și în magazinele de parfumerie și cosmetică.

Nu ați înregistrat încă? Formular de înregistrare







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: