12 Cei mai subțiri cardinali împărtășesc cele mai bune sfaturi

Internetul teems cu diverse fotografii ale oamenilor înainte și după ce au pierdut în greutate.

Dar întotdeauna ne-am întrebat cum o fac.

Aici sunt suflete curajoase care își pot schimba viața spre bine!







Se pare că nu totul depinde numai de sport și nutriție.

1. Începeți mici.

12 Cei mai subțiri cardinali împărtășesc cele mai bune sfaturi
12 Cei mai subțiri cardinali împărtășesc cele mai bune sfaturi

„Am început să merg acasă de la locul de muncă pe jos. Și este de aproape 6 kilometri. Am făcut-o timp de 6 luni și apoi a început trecerea la o dieta sanatoasa. Eliminati complet de zahăr, semi-finite și un an mai târziu, a angajat un antrenor personal. A fost pentru mine programul de formare (genuflexiuni , push-up-uri, greutăți de ridicare).

Sfatul meu: nu grăbiți, începeți mic. Faceți ca toate aceste sarcini să devină pentru dvs. un lucru obișnuit, o parte din rutina zilnică. De exemplu, am renunțat în mod special la achiziționarea cărții mele de călătorie și nu aveam de ales decât să merg acasă pe jos. De îndată ce vă familiarizați cu primul pas, continuați cu alimente sănătoase sau exerciții fizice mai grele, "Signe, a pierdut 60 kilograme în 2 ani de sarcini moderate.

2. Nu renunțați la sfat, ci mai bine ascultați corpul.

12 Cei mai subțiri cardinali împărtășesc cele mai bune sfaturi
12 Cei mai subțiri cardinali împărtășesc cele mai bune sfaturi

"În prezent există atât de mulți experți în industria de sănătate și sănătate, dar trebuie să stabiliți pentru dvs. ce activități fizice și dietă sunt potrivite pentru dvs." În acel moment am învățat un lucru bine: suntem cu toții individuali și răspundem la aceleași lucruri Amintiți-vă, nimeni nu vă cunoaște mai bine corpul, mai ales pe toți acești "experți" pe Internet. Găsiți-vă propria nișă "- Hunter, a pierdut 48 kilograme pe an.

3. În cazul în care cardio suge, suge, face ceea ce vă place.

12 Cei mai subțiri cardinali împărtășesc cele mai bune sfaturi
12 Cei mai subțiri cardinali împărtășesc cele mai bune sfaturi

„Cea mai mare revelație pentru mine a fost faptul că, odată cu greutatea de 125 de kilograme toate cardio e de rahat într-adevăr solidă. Un prieten mi-a arătat niște puterea de formare, și am căzut literalmente în dragoste. A fost destul de greu de realizat cu greutatea mea, și eu, de altfel, și-a deschis un putere imensă. și după un timp am descoperit frumusețea box. în timpul puterea de formare, am fost capabil să dezvolte o mai mare și o rezistență bună, astfel încât box a fost într-adevăr o mulțime de distracție pentru mine. acum, și cardio este dat pentru a-mi mult mai ușor, și an în luna martie von 5 kilometri de așteptare pentru mine! " - Olivia, a pierdut 45 kilograme pe an.

4. Dacă sunteți timid să mergeți la sala de sport, să vă ocupați mai întâi de alte activități.

12 Cei mai subțiri cardinali împărtășesc cele mai bune sfaturi
12 Cei mai subțiri cardinali împărtășesc cele mai bune sfaturi

„Am început să meargă pe jos. Umbland timp de 15 minute pe zi, apoi am luat aerobic de apă. Am păstrat akvatrenirovki timp de 9 luni, până când a dat seama că în cele din urmă gata pentru sala de gimnastica. Nu s-ar fi crezut că atât de mult se încadrează în dragoste cu exerciții de rezistență, dar aici sunt, "- Diana, a pierdut 40 de kilograme în 15 luni.

5. Nu duceți niciodată o dietă.
Este mai bine să mergeți într-o excursie,
pentru a vă schimba stilul de viață.

12 Cei mai subțiri cardinali împărtășesc cele mai bune sfaturi
12 Cei mai subțiri cardinali împărtășesc cele mai bune sfaturi

„Scopul calatoriei meu mai mare a fost o schimbare radicală în modul meu de viață nu este o dieta, nu fac exerciții fizice și, desigur, nu-l comprimate -... Un nou mod de viață pentru mine atât de des a vrut să meargă acasă, culcă-te pe canapeaua ta preferată și să mănânce pizza cu aripi prăjite . Dar eu nu fac, pentru că știu pentru ce am încercat atât de greu și nu doresc să devină din nou ceea ce am fost, „- Gurinder, am pierdut 30 de kilograme in 3 ani de călătorie.







6. Alegeți un mediu care vă va sprijini și vă va inspira.

12 Cei mai subțiri cardinali împărtășesc cele mai bune sfaturi
12 Cei mai subțiri cardinali împărtășesc cele mai bune sfaturi

„Am fost foarte norocos să întâlnesc o fată (acum soția), care m-au ajutat de-a lungul drum. Ea a fugit mereu alături și a sprijinit spiritul meu de luptă. La fel ca și părinții mei, care erau incredibil de emotionat cand am alergat primul meu maraton Și, desigur, prieteni care au crezut în mine.
Am devenit foarte prietenos cu participanții la maraton. A alerga alături de astfel de oameni este o plăcere, "- Zachary, a pierdut 24 kilograme pe an.

7. Poți să spui lacrimile atunci când intri în sala de gimnastică, dar ține minte, va fi mai ușor mai târziu.

12 Cei mai subțiri cardinali împărtășesc cele mai bune sfaturi
12 Cei mai subțiri cardinali împărtășesc cele mai bune sfaturi

„Nu voi uita niciodată prima sesiune de antrenament. Am plâns. Aș dori să spun că am fost un pic vărsat câteva lacrimi, dar, nu, am plâns cu amar. Era chiar în sala de sport, și toți oamenii din jurul uitat la mine. M-am așezat pe podea și M-am gândit că pot da chiar acum, te ridici și să plece, sau pot să mă adun și lupta mai departe și am decis să renunțe la - .. e prea ușor Nu contează cât de greu te acum, zi după zi, va fi. . principalul lucru nu este mai ușor de a inversa, „- Jackie, am pierdut 31 de kilograme pe an.

8. Identificați obiceiurile proaste și eliminați-le.

12 Cei mai subțiri cardinali împărtășesc cele mai bune sfaturi
12 Cei mai subțiri cardinali împărtășesc cele mai bune sfaturi

„Am decis să ia un an și jumătate în urmă, dar felul meu de la un stil de viață sănătos este încă în desfășurare. Mâncarea a fost un adevarat drog, mai ales de zahăr pentru mine. Și această luptă cu dependența mea este încă în desfășurare.
Am inceput sa-mi monitorizez dieta, am inceput sa numar numarul de calorii pe care le consum. A scăpat de tot zahărul din casă și a încetat să mănânce mese nedomashnee. Îmi pregătesc câteva zile înainte și consum doar alimente sănătoase "- Timothy, a pierdut 45 de kilograme în 1,5 ani.

9. Găsește-o pe cea cu care te vei ocupa.

12 Cei mai subțiri cardinali împărtășesc cele mai bune sfaturi
12 Cei mai subțiri cardinali împărtășesc cele mai bune sfaturi

„Am cântărit 108 de kilograme, repede a obosit și a decis că era timpul să mă trage împreună am stabilit un obiectiv -. Du-te maraton Color Run (partid maraton, lungime de 5 km, improscat cu pudră de culoare în care participanții) Dar 2. luni înainte, și am fost în continuare aceeași leneșule o zi am spus un coleg de planurile sale, iar ea a spus că ar fi cu mine în ea ne-a înregistrat la prânz, și am realizat în acel moment .. „totul la naiba se întâmplă pentru adevărat! "

Am început să alergăm pe plajă după muncă. Mai întâi am lipsit doar 1 minut de funcționare "curată". Dar, încet, de această dată totul a crescut. Prietenul meu ma sfătuit să încerc să mă bucur de asta. Am început să-mi închipui că eram deja membru al acestui Maraton de Culoare. Și mi-a ajutat ", - Jenna, a pierdut 27 kilograme în 16 luni.

10. Stabiliți care obstacol este pe calea spre o viață nouă.

12 Cei mai subțiri cardinali împărtășesc cele mai bune sfaturi
12 Cei mai subțiri cardinali împărtășesc cele mai bune sfaturi

„Am început să merg la un psiholog din cauza tulburării mele de anxietate generalizată. Și după prima vizită toate temerile mele asociate cu pierderea in greutate, a izbucnit. Este foarte ciudat să aud că cineva se teme să-și piardă din greutate, dar acest lucru este doar despre mine. probabilitatea ca eu nu pot obține foarte ma speriat, cu toate acestea, am luat toate temerile mele sa se impace cu ei și a început să acționeze, iar acest lucru este rezultatul „, - .. Vanessa, a pierdut 32 de kilograme în 5 luni.

11. Ține minte că viața poate interfera cu planurile tale.

12 Cei mai subțiri cardinali împărtășesc cele mai bune sfaturi
12 Cei mai subțiri cardinali împărtășesc cele mai bune sfaturi

„În timp ce în studiile școlare drept, am fost lupta cu exces de greutate mea si o fac destul de bine, până la o zi, o infecție virală, pe care l-am prins, nu mă face să iau steroizi. M-au ajutat să scape de dureri articulare teribilă și umflarea. Dar, până la sfârșitul celui de al treilea ani de antrenament, am câștigat deja 31 kilograme.
Șase luni au trecut înainte să reușesc în cele din urmă să înfrângem acest virus. Am renunțat la administrarea de steroizi și am început din nou să mă ocup de mine. Am reușit să resetați colectate în acest timp, 31 kilograme, iar apoi alte 25, "- Kelly, a pierdut 56 de kilograme pe an.

12. Încurajați-vă pentru fiecare victorie,
chiar și pentru cele mai mici.

12 Cei mai subțiri cardinali împărtășesc cele mai bune sfaturi
12 Cei mai subțiri cardinali împărtășesc cele mai bune sfaturi

"Când tocmai am început să pierd greutatea, am pierdut 2 până la 5 kilograme pe săptămână, desigur, această rată a început să scadă, iar după o perioadă de o săptămână aș putea să pierd nu mai mult de 500 de grame. cu nerăbdare mă ridic pe cântărețe, pentru că progresul meu continuă.
De la început, m-am gândit cum m-aș recompensa pentru succes. Și am decis că, cu fiecare realizare, îmi voi cumpăra o pereche nouă de pantofi. Aceasta a fost pentru mine o motivație excelentă "- Atina, a pierdut 84 kilograme timp de 2,5 ani.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: