10 Tipuri de bărbați care ar trebui evitate, care doresc să se căsătorească cu surori

10 Tipuri de bărbați care ar trebui evitate, care doresc să se căsătorească cu surori

Soția mea și cu mine am crescut patru fiice - nu fără dificultate, desigur! - și trei dintre ei sunt deja căsătoriți. Îi iubim pe ginușii noștri și pe cum le-a descoperit în mod surprinzător de către Dumnezeu, astfel încât să se potrivească personalității și temperamentelor fiicelor noastre.







Întotdeauna am crezut că Dumnezeu a fost serios angajat în interlocutori. Dacă a făcut-o pentru fiicele mele, aceasta va funcționa pentru tine.

Acum, am mai multe cunoștințe necăsătorite de surori care doresc foarte mult să găsească un mireț bun, drept. Cineva îmi spune că în biserica lor nu există altă alegere, așa că s-au mutat să caute un cuplu pe site-urile de dating online. Alții și-au pierdut deja mâinile în disperare, în încercări nereușite de a găsi călugări credincioși. Mai mult decât atât, ei sunt surprinși atunci când li se oferă să scadă standardele standardelor de așteptări pentru a găsi o pereche.

Sfatul meu este: nu vă mulțumiți pentru mai puțin decât cel mai bun al lui Dumnezeu. Prea multe femei credincioase sfârșesc astăzi cu Ismael, deoarece nerăbdarea le-a împins într-o căsnicie nefericită. Vă rog să profitați de sfatul părintelui meu: este mult mai bine pentru tine să rămâi necăsătorit decât să te căsătorești cu persoana nepotrivită!

Vorbind despre "nu acelea", vă ofer 10 tipuri de bărbați pe care trebuie să le evitați atunci când căutați un potențial soț:

1. Cel necredincios.

Vă rugăm să scrieți versetul de la 2 corinteni pe o bucată de hârtie și să-l atârnați deasupra calculatorului la locul de muncă. "Nu vă închinați sub jugul altcuiva cu necredincioși, căci ce faptă are neprihănire cu nelegiuirea? Ce legătură are lumina cu întunericul? "(2 Corinteni 6:14). Nu este o regulă religioasă depășită. Acest Cuvânt al lui Dumnezeu este pentru voi astăzi.

Nu lasa farmecul acestui om, mintea și materialul său de prosperitate (sau dorința sa de a merge pentru a servi cu tine) să încurajeze un compromis cu ceea ce știi să fii adevărul ferm. "Dating Misionar" nu a fost niciodată o strategie înțeleaptă. Dacă tipul nu este un credincios născut din nou, trageți-l din listă. Nu ți se potrivește. Nu am întâlnit niciodată o femeie credincioasă, care nu va regreta că sa căsătorit cu un necredincios.

Dacă descoperiți că omul cu care vă întâlniți vă minte despre trecutul său sau că întotdeauna își scutură urmele în spatele lui pentru a ascunde unele secrete de la tine, fugi de el. Căsătoria ar trebui să fie construită pe baza încrederii. Dacă nu poate fi adevărat, întrerupeți această relație înainte ca poveștile să vă conducă la o mai mare înșelăciune.

3. Playboy.

Aș dori să susțin că dacă ați întâlnit un tip bun în biserică, atunci puteți fi calm: trăiește în puritate sexuală. Dar nu puteți spune asta astăzi. Am auzit o mulțime de povești sălbatice despre bărbații necăsătoriți care servesc în grupul de închinare duminica, iar restul săptămânii se comportă ca și Casanova. Dacă te căsătorești cu un tip care a dormit cu cineva înainte de nunta ta, poți fi sigur - toate astea vor continua după nuntă.

4. Defaulatorul.

Există mulți bărbați serioși care au experimentat o căsnicie fără succes în trecut. De la divorț, au experimentat o restaurare în Duhul Sfânt și astăzi sunt gata să se recăsătorească. Căsătoriile repetate pot fi foarte fericite. Dar dacă descoperi că omul pe care l-ai întâlnit nu-i pasă de copii dintr-o căsătorie anterioară, poți face o greșeală fatală. Orice om care nu plătește pentru greșelile sale din trecut nu sprijină copiii de la căsnicia lui anterioară, spunând astfel că nu te va trata nici responsabil.

5. Dependent.

Bărbații care merg la minister, care au dependență de alcool sau droguri, învață rapid să-și ascundă problemele. Dar nu vrei să aștepți o lună de miere pentru a afla că este beat. Nu te căsătorești niciodată cu un bărbat care respinge încercările de al ajuta să lupte împotriva dependenței sale. Insistați că ar trebui să primească ajutor profesional și să plece. Și nu cade în co-dependență cu el atunci când susține că atunci când ești lângă el - poate fi treaz. Nu poți rezolva asta.







6. The Lazy Boss.

Am un prieten care, după nunta cu un tânăr, și-a dat seama brusc că nu are de gând să găsească o slujbă serioasă. El are, în general, o mare strategie: el va rămâne acasă toată ziua și va juca jocuri pe calculator, în timp ce soția lui va lucra și va plăti facturile. Apostolul Pavel a spus celor din Tesalonic: "Dacă cineva nu dorește să lucreze, nici nu va mânca" (2 Tesaloniceni 3:10). Aceeași regulă se aplică aici: dacă un om nu dorește să lucreze, nu merită să se căsătorească cu el.

7. Narcissistul.

Sper sincer că veți găsi un tip frumos. Dar fii atent: dacă prietenul tău petrece șase ore pe zi la sala de sport și postează în mod regulat fotografii ale bicepsului pe Facebook, ai o problemă. Nu te lăsa dus de un tip cu auto-absorbție. El poate fi foarte frumos, dar o persoană care este prea dornică de aspectul său și de nevoile sale personale nu te poate iubi sacrificat, deoarece Yeshua a iubit biserica (Efes. 5:25). Un om care se uită întotdeauna la el în oglindă nu te va observa niciodată.

8. Abuzorul.

Bărbații cu înclinații să ofenseze și să insulte nu sunt capabili să-și controleze furia atunci când situația este fierbinte. Dacă tipul cu care vă întâlniți are tendința de a vă rupe pe voi sau pe ceilalți, nu fi tentați să-i explicați rațional comportamentul. Are o problemă, iar dacă te căsătorești cu el, trebuie să te duci zilnic prin câmpul minat, încercând să eviți o nouă explozie. Barbatii suparati, iritabili ofenseaza femeile - atat verbal, cat si nu numai. Găsiți un bărbat care va fi blând cu voi.

9. Copilul mare.

Sună-mă de modă veche, dar sunt suspicioși față de tipul care încă locuiește cu părinții săi în lor 35. Dacă mama lui încă îl gătește, mîngîindu hainele și curăță după ei la această vârstă, poți fi sigur - el a fost blocat în deformarea emoțională a timpului. Faci probleme dacă crezi că poți fi o soție pentru un băiat care nu a crescut. Faceți un pas înapoi și în poziția unui prieten îl sfătuiește să găsească un mentor care să-l ajute să ajungă la maturitate.

Portalul nostru Facebook:

10. Controlorul.

Dacă sunteți o femeie a lui Dumnezeu, nu vindeți dreptul vostru spiritual de naștere, sperând să vă căsătoriți cu un tip care nu vă merită. Cea mai deșteaptă decizie din viața ta este așteptarea celui care sa dat pe Isus.

Citiți de asemenea - 8 tipuri de femei pe care frații nu ar trebui să se căsătorească

Noi, la Telegram, abonați:

Cred că există o singură definiție specifică bazată pe Biblie - un credincios sau un necredincios, o persoană rebornată sau nu. Alt lucru, cum să determinăm asta? Probabil în afaceri, nu toți cei care cheamă și se consideră creștini sau creștini sunt așa: "prin fructele lor îi veți recunoaște". Elementele rămase sunt șabloane, comenzi rapide cu puțin sau deloc legătura cu Scriptura, mai mult ca și filosofia lumească. Noi toți, bărbați și femei au orice păcate și neajunsuri, ei se pot manifesta în anumite perioade de timp, într-una sau alta clasa-infantilism, resentimente, furie, certuri, etc. trebuie să fie capabil să trăiască cu ea, pentru a corecta cu ajutorul lui Dumnezeu, soția învață să iubească, tolereze și să accepte acest lucru pentru ceea ce este, sau nu se căsătorească cu cineva este cea mai bună opțiune. În timpul nostru, toată lumea vrea să partenerii ideali (în special femei), dar nimeni nu vrea să îndure și umil, urmând calea spinoasă pe Hristos, dar că, dacă Dumnezeu a vrut să-ți dea soții ideale, fără defecte, el ar fi dat. Dacă nu, atunci vrea să-i iubești pe cei care sunt sau să nu te căsătorești deloc. Este logic?

Matthew 9:13 13 Căci nu am venit să chem pe cei neprihăniți, ci pe păcătoși la pocăință.
Nu există nici un bar, "toți au păcătuit și s-au despărțit de slava lui Dumnezeu", dar fiecare în felul său. Nimeni nu te obligă să te căsătorești cu un fost ... Nici eu și nici tu nu ești mai bun decât cel dintâi ... Dumnezeu ne-a iubit și de aceea ne iubim, Dumnezeu ne-a jertfit pe Fiul pentru noi și, prin urmare, ne sacrificăm! Ce veți face dacă fiul sau fiica dumneavoastră crește și devine dependenți sau criminali. Cu dragoste în Hristos, Oleg

Și, în general, o abordare tipic rusă - toate au scris despre ceea ce NU este necesar, și nu despre ce este necesar. ce trebuie să întâlnească oamenii? acesta este articolul următor care va scrie despre asta. dar ca în exemplu - nu-mi amintesc numărul 38, în orice caz nu-mi amintesc numărul 38, este același mod și sfătuiesc femeile Nu te căsătorești cu astfel de și așa ceva.
este mai bine să scrieți într-un mod pozitiv, mai degrabă decât cu un negativ.
ceea ce nu este necesar - fiecare dintre ei sa ciocnit mai mult sau mai puțin și te cunoaște.
scrie mai bine, ceea ce este necesar, cu femeile rusești care au probleme în înțelegere.

Olga, în general, articolul a fost scris de un american. La măduva oaselor. Deci, nu este o abordare rusească. Mai degrabă, este universal.

Nu există garanții explicite că nu veți face greșeli înainte de a vă căsători. Dacă alegeți soțul dvs. în funcție de criteriile dvs., puteți petrece mai mult de o duzină de ani. Și dacă dai peste un astfel de „minunea minunilor“ cu un nimfe luminoase pe cap, nimeni nu poate garanta că nu este doar un mincinos, și el nu a pritvoryaetsya.Ya sunt de acord că ar trebui să țină ochii deschiși, dar inima în acest caz, de asemenea, trebuie să fie deschise. Lucrurile se pot dovedi a fi cu totul altceva decât se pare la prima vedere și situația trebuie să aibă partea opusă. Și întotdeauna există oameni cu deficiențe, nu cu unul, deci cu celălalt. Nu există oameni ideali și nu vor fi! În caz contrar, niciunul dintre noi nu ar avea nevoie de un Mântuitor.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: