10 filme franceze excelente - lista 2018, rusă vs franceză

Imediat vă voi avertiza că pentru fiecare film împărtășesc doar impresii și nu-i recitesc povestea.

Din minusurile - deja departe de tânără Sophie Marceau, cu aspectul obișnuit al vecinilor de la intrare, ca o doamnă, care înconjoară capul bărbaților de toate vârstele - nu este convingător.







10 filme franceze excelente - listă 2014, rusă vs franceză

O comedie comică despre prejudecățile naționale (și uneori rasiste) ale reprezentanților clasei franceze peste medie. Prima jumătate a filmului pare amuzantă - după poveste, trei fiice dintr-o familie franceză bogată se căsătoresc cu un arab, un evreu și un chinez. În această parte, jocul strălucit al lui Christian Clavier este memorat, scoțând niște gafă narativă. În a doua jumătate a comediei, cea de-a patra fiică a protagonistului se va căsători cu un negru (care poate fi prevăzut la începutul filmului) și va începe să înflorească mușcătura multiculturală pe pumnul spectatorului francez.

Filmul este amuzant și interesant în faptul că este interzis să se arate în super-talentul SUA.

10 filme franceze excelente - listă 2014, rusă vs franceză

Trebuie să spun, mi-a plăcut foarte mult filmul. În el există ceva special, puternic și capodoperă, care o deosebește de o serie de picturi similare. Principalul lucru este să suporți prima jumătate de oră, până când intrăm în subtilitatea complotului și vine înțelegerea puzzle-ului pus la dispoziția publicului. Sfârșitul pune totul în locul ei și te face să te gândești la propria ta karmă.

Vanessa Parady a jucat în sfârșit un rol potrivit pentru vârsta și aspectul ei - o casnică obosită. Și este deja obosit că regizorii acestei actrițe încă se târăsc să joace frumusețea îndrăzneață a-ba prietena lui James Bond. Mulțumită regizorului.

10 filme franceze excelente - listă 2014, rusă vs franceză

10 filme franceze excelente - listă 2014, rusă vs franceză

Un film frumos, calm și relaxant despre bucătăria franceză, președintele francez nobil și narcisismul, invidioșii și femeile franceze. În film există vulgarități tipice franceze. În general, această casetă arată foarte sincer mentalitatea francezilor și a moralei lor.

O comedie bună, fără bilete speciale, despre doi bucătari francezi ai școlii vechi și noi. Oferă o idee bună despre funcționarea restaurantelor gastronomice franceze și introduce compatrioții noștri cu bucătărie moleculară. Un film bun, cu elemente de poveste de dragoste și fără exces de vulgaritate.

10 filme franceze excelente - listă 2014, rusă vs franceză

Diana Kruger nu a jucat în mod clar rolul său, dar Dani Boone ca un ticălos ca întotdeauna bun. Filmul este interesant pentru apelurile sale "pentru Rusia" (cel de-al doilea personaj principal este un francez-rusofon care trăiește la Moscova). Pentru acest scriitor, puteți ierta niște gafă și inconsecvențe flagrante. În film, râsete, lacrimi și dragoste sunt, de asemenea, prezentate și de aceea femeile vor aprecia)).







Vă recomandăm să citiți mai întâi trailerul:

9. Noul roman / De vrais mensonges

De obicei, cinematograful francez. Comedia posturilor, relația mamei cu o fiică adultă, o componentă dramatică decentă a complotului ... Dar nu există suficientă adâncime a jocului actorilor, o anumită emoționalitate. Deși, în general, foarte vizibil.

10 filme franceze excelente - listă 2014, rusă vs franceză

10. Traieste Franta!

Excelent și, având în vedere normele franceze de toleranță, o comedie îndrăzneață. Filmul nu numai că dezvăluie o mentalitate specifică a asiatici-compatrioți și Ravshan Dzhamshuta nostru (cu care publicul rus va compara întotdeauna subconstient eroii noștri), dar, de asemenea, atitudinea francezilor față de țara lor. Subiecte de locuitorii contemporani Patriotismul Republicii a cincea, stetl iubirea separatismului pentru migranți (în literal și sensul vulgar), feminismul și cauzele comune ale terorismului (acestea tabulistantsy întotdeauna ceva să arunce în aer, pentru că ei nu au vin și Camembert) a relevat excelent.

Într-unul din rolurile principale, un comedian tânăr, dar foarte promițător, Mikael Yun (care a compilat o pereche de Jean Reno în filmul "Chef"), este eliminat.

Pentru o remorcă de grunduri:

10 filme franceze excelente - listă 2014, rusă vs franceză

Acest film poate fi numit francez cu o întindere. Dar, Luke Besson în rolul regizorului - ne permite să o facem. Un film minunat despre povestea originală, ceva care echivă cu faimosul film "Zona întunericului".

Bună treabă a lui Maestro Besson pe un puternic cinci. Coincidența apariției lui Scarlett Johanson cu imaginea "prietenei luptei tuturor băieților din curtea noastră" a fost remarcabilă.

Așa a apărut lista mea cu ultimele filme franceze, cu care am vrut să-i cunosc pe cititorii mei.

Împărtășiți informații cu prietenii din domeniul social. rețele:

Bună ziua! De la mine voi adăuga "Life Adel" - o capodoperă a cinematografiei și unul dintre cele mai bune filme din lumea cinematografiei în ultimii 10-15 ani.

Galina Chevaler

Mă voi uita la magia luminii lunare, dar nu o să mă duc. În opinia mea, Woody Allen a spus lumii ceea ce a vrut, iar acum se complace numai publicul „Variațiuni pe o temă“)) Dar filmele sale se uite ușor și nu lasă sedimente negativ, cu bucurie și umor.

Bineînțeles că mă scuzați, dar aveți o poveste despre vârstă? Dacă o femeie nu are 20 ani, atunci nu poate fi atrăgătoare pentru bărbați? (Mai ales o femeie ca Sophie Marceau va da cote multor în ceea ce privește atractivitatea). La urma urmei, o femeie tânără nu poate transforma capul unui om într-un bărbat, ci o femeie mai în vârstă, inteligentă, interesantă și așa mai departe. Se pare că actrițele, a căror vârstă a început aproape să se apropie de vârsta de 40 de ani, trebuie să joace rolul de "gospodine obosite? (Vanessa Parady). Aceasta este tocmai diferența dintre percepția femeilor din partea franceză. Ei cred că o femeie cu vârstă dobândește experiența relațiilor, devine o persoană mai matură și mai inteligentă, de ce atractivitatea acesteia crește doar și aceasta nu interferează cu ridurile. În țara noastră acest lucru nu poate fi înțeles, prin urmare, astfel de concluzii. În plus, în Franța, femeile reușesc la orice vârstă să se îngrijească de ei înșiși și să arate fermecătoare. Prin urmare, în opinia mea, aceste comentarii nu sunt pe deplin adecvate și prezintă o atitudine prejudiciabilă în această privință. Împotriva listei de filme și ratinguri nu am nimic împotriva, dar despre vârsta actrițelor nu a putut să rămână tăcută.

Galina Chevaler

Sunt de acord, multe femei franceze devin mai interesante odată cu vârsta. Spre deosebire de tinerii lor adversari.

Dar, în opinia mea personală, este timpul pentru astfel de divas ca Sophie Marceau sau Vanessa Parady să joace housekeepers, așa cum venerabil Meryl Streep nu sa evitat. aceeași noastră ca și francezii menționată mai sus sa ridicat la schi seducatoare „lolitok“ (Mi-e teamă să spun chiar și în modul în care o vârstă fragedă), iar Spahr pe această cursă fără oprire. Desigur, generarea de băieți, care a crescut pe un film „Boom“ și cântece «Jo Le Taxi» încă le percepe cu mâinile ude, dar tinerii de astăzi pot răsuci și un deget la templul lui.

Vă mulțumesc foarte mult pentru articol și pentru inspirația dvs. Deja ați început să vizionați filme în ordine. Postat din colecția mea: La belle verte (La Belle Verte), o alternativă și foarte, spre deosebire de orice film, și Cousin, Cousine (vere Cousine), un luminos și extraordinar. Și există minunate desene animate franceze, de exemplu, Les contes de la nuit, L'illusioniste și Zarafa. Ar fi interesant să te uiți la lista ta de desene animate și cărți franceze, din nou pentru inspirație.))

Oh, da, "Nume" este ceva! Care suntem cu toții la fel (vorbesc despre ceea ce a primit proprietarul apartamentului) și toată lumea are ghinde în capul lor, doar pumnii. După cuvintele "Da, nu-l cunosc" a plâns din râs.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: