10 Extensii de clasă pentru Google Chrome - partea 11

Bună ziua tuturor. Am trecut de mult timp de la Mazilu pe Google Chrome, deci cred că va fi un semn foarte bun scrie periodic despre diferite aplicații pentru Chrome. Desigur, mulți webmasteri sunt încă utilizați astăzi din cauza obișnuinței Mozilla Firefox. De asemenea, le utilizează pentru motivul că în Chrome nu pot găsi un înlocuitor pentru unele aplicații. Și eu am crezut așa în timpul meu, dar trebuie să spun că este o opinie greșită. De fapt, există un înlocuitor pentru toate cererile, nu vă puteți îndoi. Sunt aici pentru toate acestea, desigur, eu nu pot descrie, dar cine știe, poate, printre lucrurile pe care le voi descrie astăzi, și va descrie în viitor, veți găsi acele plug-in-uri de care aveți nevoie.







Aici în articol nu am pus nici o legătură directă către aceste extensii, dar le puteți găsi cu ușurință prin intermediul căutării Google Web Store. Deci nu există nici o problemă cu asta.

Pentru un coder

10 Extensii de clasă pentru Google Chrome - partea 11

Dacă nu sunteți un designer de layout, atunci poate că nu aveți nevoie de această aplicație. Dar dacă sunteți încă un coder, atunci pentru dvs. va fi doar o aplicație de neînlocuit. Ce pot face cu Pendule:

Puteți vedea toate CSS-ul site-ului. Se întâmplă că codul este comprimat, astfel încât îl puteți converti într-o formă ușor de citit

Puteți vedea codurile tuturor culorilor care sunt utilizate pe site. Dacă doriți, puteți defini culoarea la un singur punct

Lucrul convenabil cu formularele de intrare de pe site. Acestea includ deconectarea, activarea butoanelor etc.

Modificați rezoluția ecranului. Acest lucru este necesar pentru a verifica aspectul pentru diferite dimensiuni de monitoare

În general, această extensie este un excelent dispozitiv de recoltare, care este util pentru orice webmaster. Cred că se va potrivi fiecărui webmaster.

10 Extensii de clasă pentru Google Chrome - partea 11

Se întâmplă că trebuie să navigați pe web în diferite browsere. Această extensie poate rezolva problema deschiderii paginilor web prin diferite browsere. Cu ajutorul acestuia, nu puteți deschide IE, ci vă puteți uita la pagina web cu "ochii" IE prin Google Chrome. De asemenea, lucru foarte convenabil.

10 Extensii de clasă pentru Google Chrome - partea 11

Cu această extensie, puteți edita stilurile de bază ale CSS3 direct pe site. Puteți schimba ușor umbrele, circumferința cutiei etc. Toate acestea se fac elementar, prin glisarea cursorului. Și, veți vedea imediat efectul. După ce ați făcut toate aceste manipulări, codul care rezultă din acesta poate fi copiat și înlocuit în fișierul stil.css în sine.

Poate, bineînțeles, veți crede că nu aveți nevoie de această prelungire. Dar vă recomand să o descărcați oricum. Uită-te la tine. În general, este dificil de descris pe deplin. Vezi doar ce poate face. Are multe jetoane utile.

10 Extensii de clasă pentru Google Chrome - partea 11

Firebug Lite pentru Google Chrome

10 Extensii de clasă pentru Google Chrome - partea 11






Un alt lucru util. Eu o folosesc în mod activ eu însumi. Singurul lucru este că trebuie să vă grăbiți cu atenție în setări, în timp ce vă dați seama. În această extindere a funcțiilor nemerjano, aveți încredere în mine. Puteți vizualiza codul de elemente sau pagini web întregi direct în browser, viziona IP, alte date geografice și multe altele. În general, vă recomand!

Am folosit o problemă de multe ori când aveam nevoie pentru a determina codul de culoare html. Am descarcat un mic program in acest scop. Dar se întâmplă să lucrați direct în browser și culorile trebuie să fie definite direct de pe paginile web. Prin urmare, utilizând această extensie, puteți selecta codurile de culoare direct în browser. Puteți selecta pur și simplu culorile din paletă sau puteți utiliza dropperul pentru a obține codul elementului.

Referințe

jQuery Api Browser

10 Extensii de clasă pentru Google Chrome - partea 11

Referință excelentă pentru jQuery în browser. Doar un minus este în engleză. Dar dacă știți puțin despre jQuery, atunci această extensie va fi folositoare oricum.

Documentația PHP

O referință PHP de la bine-cunoscutul site php.net. Pentru a le folosi este destul de simplu. Introduceți o clasă necunoscută sau ceva similar, iar pluginul vă va redirecționa imediat la ajutorul de pe site-ul de mai sus.

Pentru Optimizator

Statistici de site-uri de la LiveInternet.ru

10 Extensii de clasă pentru Google Chrome - partea 11

În webmasterii runet utilizați în mod activ statisticile site-ului LiveInternet. Cu această extensie, puteți vedea statisticile LiveInternet. Ei bine, dacă, desigur, este pe site. Lucrul potrivit, dar merită să fie în cazul în care browserul nu este încărcat puternic cu aplicații. În orice caz, așa cred.

10 Extensii de clasă pentru Google Chrome - partea 11

Indicator Yandex TYC + Google PR

10 Extensii de clasă pentru Google Chrome - partea 11

Afișarea lucrurilor elementare - site-ul TIC și PR.

10 Extensii de clasă pentru Google Chrome - partea 11

Această extensie este concepută pentru a rezolva o sarcină simplă - pentru a afișa volumul textului selectat. Afișează câte cuvinte și câte caractere. Potrivit pentru toți cei care comandă texte și, bineînțeles, și pentru copywriteri.

10 Extensii de clasă pentru Google Chrome - partea 11

O listă specială pentru ToDo pentru browser. Puteți să vă dați sarcini și să faceți note despre implementarea lor.

Goo.gl Extensie de scurtătură a adresei URL

10 Extensii de clasă pentru Google Chrome - partea 11

Cine a început să folosească Twitter la începutul formării sale, își amintește că atunci pentru a reduce legăturile foarte activ utilizate bit.ly serviciu. Acum are mulți concurenți. Inclusiv serviciul link-ului de comenzi rapide de la Google - goo.gl. Această extensie creează linkuri rapide pentru orice pagină pe care l-ați lansat.

10 Extensii de clasă pentru Google Chrome - partea 11

Bara de instrumente pentru editori AdSense

10 Extensii de clasă pentru Google Chrome - partea 11

În special, utilizând plug-in-ul puteți afla:

Câți bani au fost câștigați pentru ziua de azi

Cât de mult este câștigat pentru ieri

Cât de mult este câștigat pe lună

Stats Checker pentru Google Analytics

10 Extensii de clasă pentru Google Chrome - partea 11

Folosind pluginul, poți primi statistici Google Analytics direct din browserul tău. Informații despre participare, timpul mediu pe site, rata eșecului. Ei bine, poate asta este tot. Nu uitați să vă abonați la blogul RSS, deoarece există mai multe lucruri înainte.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: