7 Motive pentru care niciodată nu veți face nimic mamă abruptă

Îți voi spune despre lucruri care nu sunt învățate.

Vorbesc despre ceva care te face să treci dincolo de existența obișnuită. De exemplu, mutați părinții, renunțați la muncă, trimiteți totul în iad și faceți ceva.







Experiența pe care o aveți în viața reală depășește cu mult sistemul nostru educațional.

Asemenea abilități se pot dezvolta numai dacă într-adevăr vă aflați. Atunci când puneți totul pe hartă sau dacă vă confruntați cu posibilitatea de eșec. Aceste abilități vor apărea numai dacă riscați totul pentru a face ceva cu adevărat cool. Aceste abilități pe care credeți că le posedați deja.

Tot ce vreau să spun este că într-un joc numit viață nu ai nici cea mai mică șansă. De ce?

Ai pierdut puțin.
Ești confortabil în mediocritatea ta, nici nu vrei să încerci.

Preferați să spuneți că trebuie să învățați o nouă limbă, în loc să o învățați. Credeți că totul este prea complicat, astfel încât veți avea mai multe șanse de a "sta" sau, poate, de mâine. Vă urăști slujba, dar nu veți începe să căutați unul nou.

Pentru că, atâta timp cât stați aici în mod idiot, plecând pentru a încerca, încerc să mă desprind, să mă testez, să învețe lucruri noi și să mă despart.

Când pierd, învață și îmi schimb felul în așa fel încât să conducă întotdeauna. Este ca și procesul de întărire a metalelor: trec prin foc și intru în formă. Forma unei sabie cu muchii ascuțite, care te va tăia dacă nu faci mai mult efort în ea.
Vă pasă de opiniile altora.
Și te adaptezi la asta.

Sunteți sigur că puteți să diferiți numai dacă sunteți diferit, ca și altcineva diferit. Pentru că vă este foarte frică de ceea ce vă va vedea lumea.

Crezi asta, pentru că judecați pe alții: în mod evident, alți oameni ar trebui să vă judece. Sunteți mai preocupat de lucrurile pe care le aveți decât de acțiunile pe care le-ați comis.

În timp ce cheltuiți bani pe unelte noi, mașini, mâncare scumpă și petreceri în baruri, mă interesează singură. Și în timp ce încerci să te adaptezi la lumea din jur, fac ca lumea să se adapteze la mine.

Voi renunța cu încredere la toate îndoielile și ar arăta lumii un sine adevărat. Am imunitate la opiniile tale, sunt înconjurat de idei; până când vă obișnuiți cu obișnuitul, voi explora extraordinarul.
Te consideri mai deșteaptă decât chiar ești.
De fapt, ați făcut totul la fel ca ceilalți. Ai învățat același lucru ca și ei și ai citit la fel. Pentru că ați studiat pentru a trece testele și credeți că ați devenit mai inteligenți? În timp ce erați în facultate, am înțeles viața. În loc să învăț despre lume în clasă, am ieșit și am început să învăț în practică.

Știu atât de mult că nici o bucată de hârtie din universitate nu o poate găzdui. Deoarece cunoașterea nu este în ceea ce învățați, ci în modul în care trăiți. Pentru că poate că nu am o diplomă academică, dar încerc să găsesc un subiect pentru conversație pe care nu l-am putut susține.

Dacă am nevoie, pot trece toate testele și nu puteți face față sarcinilor pe care le pune viața în fața mea. Teste care nu sunt evaluate pe o scală punctuală și nu în procent, ci printr-o singură evaluare: supraviețuire.
Nu citești.
Ai citit doar ce trebuie să faci sau nimic. Credeți că istoria este plictisitoare și filozofia este plictisitoare. Mai bine urmăriți emisiunea TV decât să descoperiți ceva nou, decât să încercați să intrați în gândurile unei alte persoane în încercarea de a înțelege mai bine lumea din jurul lor.

Refuză să recunoști că întreaga putere a lumii este ascunsă în cuvintele celor care au trăit înaintea noastră.

Tot ce aveți nevoie, puteți găsi într-un număr imens de cărți, care sunt acum mai accesibile ca niciodată. Nici tu nu citești acest articol. Cel mai probabil, cei care o citesc știu totul. Poți lua calul într-un loc de udare, dar nu îl poți face să bea.
Nu sunteți curioși.
Pentru că veți învăța știri de la mass-media controlate de stat care le copiază una de cealaltă. Pentru că nu vă faceți probleme să vă întrebați o întrebare simplă: "Ce se întâmplă dacă este o minciună?" Și admitem că este așa. Datoria directă a mass-mediei: să vă distrag atenția de la cele mai importante.

Am o sete de cunoaștere, indiferent de subiect.

Pentru că mă voi uita la propriile mele argumente din diferite puncte de vedere și le voi căuta vulnerabilitatea. Să înțelegi cum poți obiecta față de mine.

Nu înțelegeți semnificația întrebării corect adresate, dezacordul respectuos și capacitatea de a vă apăra opinia în fața unei persoane care nu este de acord cu dvs. Nu puneți întrebări despre realitate - sunteți prea ocupați să supraviețuiți în această monotonă.

Știu: când vorbiți, îmi veți da toate informațiile de care am nevoie pentru a vă zdrobi. Studiez psihologia oamenilor și nu-ți pasă de nimeni, cu excepția ta. Pentru că nu ascult doar ceea ce spui, mă uit la modul în care o spui și asta e de ajuns.







Locuiți, mândriți priviți în sus, nu sunteți interesați de ceea ce se întâmplă în jur. În ignoranța fericită a unei realități care este atât de aproape de tine încât, dacă îți vei lăsa limba, vei simți cât de "plăcut" este adevărul. Atât de mult încât să deveniți imediat dependentă de ea. Apoi, nu vă puteți îndepărta de adevăr și veți înțelege, în cele din urmă, că nu ați înțeles nimic și să vedeți.

Și atunci veți înțelege că singurul lucru care vă împiedică să faceți lucruri foarte cool este voi.

Ca să nu pierd, scriu aici. Am găsit-o, chiar mi-a plăcut

Ei bine, explică-mi

auto-educație de dragul auto-educației? orice cunoaștere teoretică care nu este susținută de practică va fi în cele din urmă pierdută, aceeași limbă

un alt lucru, dacă vă stabiliți un obiectiv, cum ar fi: un loc de muncă nou, cumpărarea unei mașini, atunci da, pentru a realiza acest lucru trebuie să învățați limba și să învățați să conduceți. În acest context, înțeleg nevoia de a învăța noi abilități și abilități. Și să studiezi de dragul studiului
Deci, de dragul auto-afirmării? În opinia mea, orice cunoaștere ar trebui aplicată în natură. Un alt exemplu: Nu văd nici un motiv pentru a învăța să joace la pian, dacă nu vrei să faci o carieră muzicală, atunci aș alege o versiune chitara de win-win, o persoană care deține un instrument devine sufletul oricărei companii, invelite, m-am dus să viziteze, și aici sunt în centrul atenției . Un pian mare pe umărul tău nu va atârna și apoi de unde vei pune această cunoaștere?

este de acord cu mulți, dar asta e vorba de muzician - nu chiar. Vizita școală de muzică (chiar dacă nu au un scop - o cariera pianistei) oferă în continuare o mulțime de capacitatea de a organiza timpul lor, să învețe să le lene sa depaseasca, face posibil să-și lărgească orizonturile pur și simplu mele. Dacă vorbiți ca și dvs., atunci nu trebuie să studiați fizica și limba engleză la școală. Și de ce, dacă voi deveni o asistentă medicală?
dar despre post în general, sunt de acord. Auto-admirația unei persoane limitate. S-au născut toți să facă ceva rău?

Despre muzician nu mă înțelegeți puțin. În cazul în care un copil să învețe un instrument muzical, pentru a dezvolta auzul, vocea, apoi, desigur, nu are absolut nici o valoare pe ce instrument ocupă învețe. Scopul este acela de a deveni o persoană educată prin muzică. Dar acum, de exemplu, în calitate de părinți, sau deja în era minor rațiunii, dacă nu aveți instincte strălucitoare și brusc a deschis talentul care are nevoie de-a dreptul să fie dezvoltate și prelucrate ca o pepită, studiul solfegiu, muzliteraturu și alții ca ei - lipsa de timp, care ar putea fi cheltuită pentru studierea notării muzicale și a jocului real pe instrument.

Mama a două fiice scrie:

Dacă vorbiți ca și dvs., atunci nu trebuie să studiați fizica și limba engleză la școală. Și de ce, dacă voi deveni o asistentă medicală? pentru că nu știu unde se afișează curba, viața este lungă, iar aceste discipline sunt incluse în programele de majoritatea universităților nu se poate face fără ele, iar muzica - aceasta este fie dat sau nu și nu este un subiect obligatoriu, cu excepția instituțiilor muzicale directe. Deși, în opinia mea, o persoană creativă, muzicală este mult mai comunicativă, relaxată, mai liberă de complexe decât altele.

Îmi amintesc un film cu Gundareva despre întâlnirea colegilor de clasă. ani, în cazul în care ea a condus familia ei: "Sunt mama." numele, din păcate, nu-mi amintesc

Ei bine, explică-mi

auto-educație de dragul auto-educației? orice cunoaștere teoretică care nu este susținută de practică va fi în cele din urmă pierdută, aceeași limbă

un alt lucru, dacă vă stabiliți un obiectiv, cum ar fi: un loc de muncă nou, cumpărarea unei mașini, atunci da, pentru a realiza acest lucru trebuie să învățați limba și să învățați să conduceți. În acest context, înțeleg nevoia de a învăța noi abilități și abilități. Și să studiezi de dragul studiului
Deci, de dragul auto-afirmării? În opinia mea, orice cunoaștere ar trebui aplicată în natură. Un alt exemplu: Nu văd nici un motiv pentru a învăța să joace la pian, dacă nu vrei să faci o carieră muzicală, atunci aș alege o versiune chitara de win-win, o persoană care deține un instrument devine sufletul oricărei companii, invelite, m-am dus să viziteze, și aici sunt în centrul atenției . Un pian mare pe umărul tău nu va atârna și apoi de unde vei pune această cunoaștere?

Complet, bine, toata lumea este de acord cu parerea ta.

Ei bine, explică-mi

auto-educație de dragul auto-educației? orice cunoaștere teoretică care nu este susținută de practică va fi în cele din urmă pierdută, aceeași limbă

un alt lucru, dacă vă stabiliți un obiectiv, cum ar fi: un loc de muncă nou, cumpărarea unei mașini, atunci da, pentru a realiza acest lucru trebuie să învățați limba și să învățați să conduceți. În acest context, înțeleg nevoia de a învăța noi abilități și abilități. Și să studiezi de dragul studiului
Deci, de dragul auto-afirmării? În opinia mea, orice cunoaștere ar trebui aplicată în natură. Un alt exemplu: Nu văd nici un motiv pentru a învăța să joace la pian, dacă nu vrei să faci o carieră muzicală, atunci aș alege o versiune chitara de win-win, o persoană care deține un instrument devine sufletul oricărei companii, invelite, m-am dus să viziteze, și aici sunt în centrul atenției . Un pian mare pe umărul tău nu va atârna și apoi de unde vei pune această cunoaștere?

În opinia mea, orice cunoaștere ar trebui aplicată în natură. Te ajut.

Sunt un mic-minded "mama-obraznic." Copilul studiază și e în regulă. O medalie de aur se află deja în casă, se blochează în locuri cu mult praf, într-un loc vizibil. fiicele creierului ale capului nu este încă investit, astfel încât trebuie să faci echipamentul original. La fiecare întâlnire, am venit cu o minte deschisa a unui copil nou-născut: întrebări legitime alte mame responsabile, cum ar fi: „Cum ai decis №768 de la pagina 878 787 manual zaslantsev-Marte“, mi-a prezentat un popas screeching. Cu toate acestea, nu am ignorat conflictul cu profesorul. Dar am fost în stare să o rezolve cu cele mai puține pierderi. Cum? Îți voi spune despre asta în intrarea mea.

În programul "Misterele lumii" se vorbea despre proprietățile magice ale sifonului. Fără dietă și exerciții, am stat în baie timp de 20 de minute și totul, câteva kilograme rămase.

Când ai fost însărcinată de mult timp, întreaga lume pare fabuloasă și tu în ea, cel puțin, o zână. Rotiți o astfel de zână. Ochii sunt strălucitori, zâmbetul este misterios, mersul ... Omitem mersul. Și tu aștepți. Și crezi că mănânci oa doua înghețată pe o bancă de parc! Un pic mai mult și aici este fericirea! Ai citit foarte mult, ai întrebat, îți poți imagina totul. Dar timpul trece ... si intelegi ... Gresit! Deci, o listă a ceea ce nu eram absolut pregătit.

Dragi mame, chiar vreau să vă aud experiența - cum experimentați ingratitudinea copilului. Deși nu se poate spune pepinieră - un copil de 16 ani. Nu pot spune că este răsfățată de excese, lucruri scumpe sunt date mai ales pentru vacanțe mari sau trebuie să le meritați. Vreau să împărtășesc câteva situații - aceasta este marginea, fierberea, așa că reacționez foarte dureros.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: