7 modalități de a atrage abonați, o modalitate de a face bani, lista de abonamente, metode de abonament, foaie

7 modalități de a atrage abonați, o modalitate de a face bani, lista de abonamente, metode de abonament, foaie
După cum știți, cel mai bun mod de a câștiga bani în INTERNET este să vă mențineți propria listă de discuții. Prezenta sa face posibila construirea de relatii prietenoase si durabile cu mii de clienti potentiali din intreaga lume fara costuri, fara a numara sute de dolari pe an pentru a plati pentru accesul la retea si instrumente pentru a lucra cu mailing-ul.







Arta formării și extinderii unei liste de discuții este o muncă grea, al căror algoritm a fost dezvoltat pe parcursul mai multor ani INTERNET prin încercări și erori. Vă ofer o descriere a șapte moduri de a crea și a extinde rapid și rapid foaia de abonament gratuit.

1. Plasați un formular de abonare rapidă pe fiecare pagină a site-ului dvs.

2. Ca recompensă pentru abonament, oferiți ca cadou un e-carte

Am început această tehnică în propria mea practică cu aproximativ un an în urmă și, ca urmare, am primit o dublare zilnică a numărului de abonați. Această tehnică de marketing este similară cu creșterea numărului de vânzări prin adăugarea unei oferte standard cu un bonus gratuit.






Îmi voi permite să afirm că este considerat dovedit că oamenii sunt mult mai susceptibili să se aboneze la un buletin informativ gratuit dacă li se oferă un cadou. Dacă nu reușiți să vă creați propria dvs. e-carte - nu fi trist: pe web există mii dintre ei, gata de utilizare. Găsiți cele care au legătură directă cu subiectul trimiterii poștale și le puteți folosi ca mijloc de creștere a numărului de abonați.

3. Folosiți fișiere de semnături

6. Elaborarea proiectelor comune

Un proiect comun este una dintre cele mai bune modalități de a construi și dezvolta orice afacere, iar lista de discuții nu este o excepție în acest caz. Pentru a implementa un astfel de proiect, va trebui să găsiți trei sau cinci editori pe teme legate de dvs., dar nu și concurenții direcți. După aceea, după încheierea acordurilor cu aceștia, plasați un link în buletinele de știri de pe pagina care conține descrieri, recomandări și modalități de a vă abona la corespondența partenerilor. În schimb, partenerii trebuie să facă același lucru. Rezultatul așteptat, după cum arată practica, poate fi următorul: dacă site-ul dvs. aduce, de exemplu, 20 de noi abonați zilnic, atunci acest proiect comun, implementat de cinci editori, poate aduce fiecăruia dintre 50 până la 100 de noi abonați pe zi.

Vă ofer o descriere a șapte moduri de a crea și a extinde rapid și extinde o foaie de abonament

Mulțumesc pentru cadou! Foarte regal. Am încercat de mai multe ori să încep newsletterul, dar nu am putut. Adevărat, vorbesc despre un buletin tematic, dar totuși ...
Sfaturile sunt foarte generoase.

Ei bine, ca întotdeauna, întrebarea este:
Ce sunt fișierele de semnătură, de unde pot fi văzute să înțeleagă despre ce este vorba?

Articole similare:





Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: