5 moduri de a face părul matasos - îngrijirea părului - il de bote - magazinele de parfumerie și

Restaurarea procedurilor organice SPA pentru păr în saloanele de înfrumusețare are un cost destul de ridicat. După cum știți, pentru un rezultat prelungit, o sesiune este indispensabilă. Va trebui să facem un curs, iar acest lucru crește semnificativ costurile financiare.







Să ne amintim puterea vindecătoare a naturii. Cinci moduri simple, disponibile pentru fiecare femeie, vor ajuta părul să se recupereze și să strălucească în forță. Fă-le în mod regulat și foarte curând veți observa schimbări pozitive.

1. Balsam de mere

Preferați machiajul organic? Deci, probabil că vă va dori un balsam de regenerare natural 100% pentru păr dintr-un măr proaspăt. Luați 2 mere de dimensiuni medii, stoarceți sucul de la ei. Spălați părul cu gălbenuș de ou, apoi clătiți bine cu apă caldă. După ce aplicați "măr proaspăt" pe părul umed, împachetați cu folie de plastic și lăsați compresa timp de 30 de minute. După ce spălați aerul condiționat, observați cât de mult a strălucit părul. Acest efect se datorează prezenței mai multor tipuri de acizi în măr.

5 moduri de a face părul matasos - îngrijirea părului - il de bote - magazinele de parfumerie și
2. Refacerea măștii cu hibiscus

Unele ierburi și flori sunt utilizate cu succes pentru a restabili structura sănătoasă a părului. De exemplu, hibiscusul este o floare din familia malviană, ajută la înfrângerea matreții, la prevenirea parului gri devreme, la eliminarea capetelor divizate și, de asemenea, la activarea creșterii părului. Pentru masca de tratament, aveți nevoie de 5 linguri de petale uscate de hibiscus, 1 pahar de apă fierbinte. Vară de la aceste ingrediente "ceai", înmuiați timp de 15 minute, se răcească. Apoi, folosind un amestecător, măcinați amestecul într-o stare de piure, adăugați 2 linguri. ulei de măsline extra virgin. Aplicați pe toată lungimea părului, inclusiv pe scalp, înfășurați cu un film. Lăsați masca timp de 15-20 de minute, apoi clătiți cu apă caldă.

Atenție vă rog! Masca nu este potrivita pentru proprietarii de par lumina, deoarece parul poate obtine o nuanta roz. Ideal pentru bruneta întunecată sau bruneta.

3. Restructurarea serului de apă-ulei

Toate ingenioase sunt simple. Pregătiți un ser terapeutic foarte eficient pentru păr este ușor. Veți avea nevoie de o sticlă de apă minerală și ulei de ricin. Se amestecă un sfert de pahar cu apă și aceeași cantitate de unt, se amestecă împreună cu un amestecător. Adăugați un mic șampon astfel încât amestecul să poată spuma. Aplicați pe păr, masați timp de 3-4 minute, apoi clătiți bine cu șampon. Utilizați această rețetă de 3-4 ori pe săptămână pentru rezultate uimitoare.

5 moduri de a face părul matasos - îngrijirea părului - il de bote - magazinele de parfumerie și
4. Cocktail de vitamine din ceapa de lămâie

Combinați aceste două ingrediente de super-vitamine pentru frumusețea buclelor. Luați 2 becuri medii, puneți-le într-un blender până când se află o stare de piure. Adăugați 2 lingurițe. l. suc de lămâie proaspătă. Aplicați amestecul pe părul nedormit, înfășurați cu film și lăsați timp de 10 minute. La sfârșitul timpului, spălați-vă părul cu un șampon ușor. Această mască simplă garantează elasticitatea și strălucirea părului.







5. Restaurarea cremă de lămâie-nucă de cocos

O cremă minunată pe bază de lamaie și nucă de cocos este bogată în antioxidanți și vitamine. Se hidratează părul uscat, ajutându-i să strălucească. Luați 200 ml lapte natural de nucă de cocos, amestecați într-un blender cu 2 lingurițe. suc de lămâie proaspătă. Îndepărtați amestecul în frigider timp de 2-3 ore. La sfârșitul acestei perioade, pe suprafață ar trebui să apară un strat subțire de cremă uleioasă. Aplicați-l pe păr uscat, uscat, înfășurați-l cu un film și lăsați masca timp de 45 de minute. Apoi clătiți cu apă caldă. Veți fi surprinși de cât de moi și strălucitori vă vor fi părul.

De atâtea ori sunt capul meu. Pe părul cu lungime medie - două ouă - pentru a separa gălbenușurile într-o ceașcă, astfel încât nu există proteină (proteina este îndoită, așa că trebuie să aruncăm o privire mai atentă). Apoi adăugați o mică căldură (nu fierbinte) de apă și bici cu o furculiță sau lingură, care este convenabil. Obțineți emulsia. Aplicați ca un șampon, clătiți, de asemenea, ca un șampon. Singurul lucru este că, la început, părul care nu este folosit pentru o astfel de îngrijire nu poate fi spălat foarte bine. Dar pentru a doua oară va exista un rezultat. Nu este necesar să spălați șamponul, totul este bine spălat și fără el. Este mai bine să clătiți cu apă fiartă, în care să adăugați sucul din frunza aloe - și veți străluci și revitaliza. )

Luați oul, este mai bine rustic, și se spală ca un șampon, foarte bine spălat, părul devine matasos.

și anume se aplică direct părului "murdar" în loc de șampon.

Cu siguranta voi incerca serul de apa si ulei. Pur și simplu. Cred că pentru părul meu urât, e bine! Mulțumesc)

Parfum este prost spus :))). Prietenul meu a făcut o astfel de mască, a mirosit delicios până la următoarea spălare a capului ei. după ce e un fel de mirosul a fost plecat - dar în aceeași zi, ea a intrat sub ploaie - a fost un coșmar, pentru că mirosul este din nou cu o forță triplă :))) Cu toate că unu plus a fost - ne-am dus la ea acasă după ploaie într-un autobuz gol, celulă numai șoferul nu a putut ieși, ceilalți au scăpat :))))

Chiar mi-am imaginat cum toată lumea a fugit de la tine. Eu nu am încercat-o, dar prietenul meu a riscat vremurile - oamenii din jur nu erau încântați.

))) Am facut odata o masca de cateva ori, din parul ei odata un nou inceput sa creasca, foarte cool - dar apoi am stat acasa pentru cateva zile, pana cand mirosul a trecut :)) Acum nu risca :)

din remedii folk pentru păr nu am încercat foarte mult, de obicei folosesc măști de păr dintr-un borcan. ultima mea - cu extract de cacao. M-am gandit ca poti incerca sa faci o masca cu untul obisnuit de cacao, dar trebuie sa fie spalata cu sampon.
parul meu este foarte moale, silkiness mea este de ajuns. probabil, uscatul este mai predispus la parul vopsit.

Retete grele! Și eu de multe ori leneș pentru a găti măști naturale și scrubs. Deși știu că de la căderea părului, de exemplu, ceapa este foarte utilă.

Uneori, îmi plac măștile de păr la domiciliu, rezultatul îmi place)

Eu nu fac măști din cosponsorii naturali naturali, sunt mai profesioniști), acum voi încerca să fac singur sfatul Natashei)))

o idee interesantă despre sucul de mere

Da, am auzit de oțet de mere diluat cu apă 1: 1, și se clătește părul după spălare de păr în loc konditsionera- ar trebui să fie moale, stralucitor si shelkovistye.A gălbenuș dupa ce am avut ca efect murdar de spălare shampunem.Poprobuyu mere de par konditsioner.Spasibo pentru articolul Natalia!

Uneori, fie oțet clătiți părul meu, uneori suc de lamaie

Masti facute de mine, mi-a placut acum 15 ani. Am cumpărat tot felul de cărți. a scris prescripții și a făcut măști. Acum, în magazine, o asemenea varietate de produse de păr, după părerea mea, vă puteți uita în fiecare zi ca un salon care tocmai a plecat. Trebuie doar să alegeți cea potrivită. Dar rețetele sunt bune, oricine dorește să încerce - încercați.

La un moment dat, în timpul sovietic, după căsătorie, după o căsătorie, părul meu a început să cadă puternic (era spate și foarte luxuriant). M-am dus la triholog. Mi-a recomandat următoarele:

1. Spălați părul numai în pelvis, diluând săpunul sau șamponul, deoarece jeturile de duș lovesc puternic părul deja slăbit.
2. Masca de par, pe care o folosesc până astăzi, dacă există o problemă:
- gălbenuș;
- 1 linguriță miere;
- 1 linguriță iaurt;
- 1 linguriță ulei de ricin;
- suc sau ceapă (!).
Puneți capacul de duș, înfășurați-vă într-un prosop și țineți-l timp de 1 oră.

După ce mi-am spălat capul, familia mea mi-a mirosit și nu mi-a spus nimic negativ și nu mi-am putut mirosi ceapa. Dar, într-adevăr, dacă cădeți în ploaie sau în următoarea spălare, apare mirosul.
Și din magazinul de fonduri, chiar îmi place masca lui Marin Grace de la Molto Bene. Chiar îl combin cu șampoane fără legătură.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: