21 mod de a crește lista de abonamente - club de afaceri

Ce întreabă cel mai des oamenii? Ei doresc să învețe despre modalitățile de creștere a listei de abonamente pentru a mări traficul. Banii sunt ascunși în relațiile cu abonații, ceea ce înseamnă că toată lumea dorește să crească o listă de abonamente. Iată 21 de modalități de a obține mai mulți abonați.







Creați un grup țintă de abonați "foame" și veți crește venitul online.

Este foarte simplu. Aceasta a fost prima mea descoperire în afacerea online la șase luni de la lansare. Pe măsură ce lista mea de abonați a crescut, venitul meu a crescut și el.

Observați că am spus despre grupul de abonați TARGET și nu doar despre lista generală. De asemenea, am spus că avem nevoie de un grup de "foame" de abonați. Acestea ar trebui să fie în subiectul dvs. și au nevoie de mai multe informații pe această temă.

În plus, ar trebui să construiți relații cu abonații, dar acesta este un alt subiect.

2. Adăugați o fereastră pop-up a site-ului - utilizez acest lucru pe paginile de vânzare (nu este atât de obositoare ca popup / popover, dar încă atrage abonați).

5. Dacă nu aveți un blog, configurați-l pe DNES. Acesta este unul dintre cele mai bune instrumente pe care le-am văzut pentru a vă ajuta să produceți motoare de căutare gratuite. Blogging-ul vă va permite să ridicați ratingul principalului dvs. site, de exemplu, în sintagma "afaceri pe Internet".

6. Creați postări de blog care vizează interogări de căutare largi. Utilizați cuvintele cheie de căutare Google. Dacă vă mutați cu persistență, atunci veți începe să atrageți abonații prin intermediul motorului de căutare, iar acest lucru vă va permite să vă lărgiți lista.

8. Link la alte bloguri bune în nișă. Plasați legături reciproce. Puteți emite posturi comune sau link-uri către cel mai bun conținut al altor persoane. Sau puneți doar link-urile în postarea dvs. Alți bloggeri vă vor vedea legăturile și cel puțin le veți forța să viziteze blogul dvs. (acestea sunt potențialii dvs. parteneri pe piață).

9. Utilizați Google Adwords pentru a recruta abonați. Cu Google, Yahoo și MSN, puteți genera trafic rapid pe site-ul dvs. În loc de o strategie cu o mie de expresii cheie, utilizați grupul de cuvinte cheie de bază. Creați pagini de destinație pentru fiecare expresie și obțineți abonații la lista dvs.

11. Creați un produs ieftin (de exemplu, pentru $ 10 sau $ 20), din care veți plăti o comision de 100%. Ideea cheie aici este că sunteți promovat de parteneri și că creați lista de abonați a CUMPĂRĂTORILOR.







12. Comunicați cu proprietarii de liste de contacte de pe piața dvs. Dați-le o copie gratuită și înregistrați-vă în programul afiliat, astfel încât să poată promova produsul. Partenerii reprezintă una dintre cele mai bune modalități de a genera abonați responsabili.

13. Nu faceți doar un program normal de afiliere pentru produs, ci oferiți potențiali parteneri termeni exclusivi. De exemplu, le puteți face un conținut unic, le puteți intervieva sau le puteți conecta pe blogul dvs. pentru a începe să vă construiți relații.

16. Creați un fișier cu întrebări frecvente pe forum. Când cineva întreabă una dintre aceste întrebări, scrie-i un răspuns și raportează resursele sale cu un link către pagina de abonare.

18. Vând drepturile de retipărire asupra unora dintre produsele dvs. Același obiectiv ca cel descris mai sus. Câștigi bani prin vânzarea drepturilor de reprint, dar și alții generează pentru tine potențiali clienți care vor cumpăra mai apoi produse mai scumpe de la tine.

19. Efectuați interviuri și teleconferințe. Una dintre cele mai rapide căi de a obține o creștere a numărului de noi abonați este printr-o teleconferință sau un interviu cu cineva care are o listă proprie. După ce ați petrecut timpul, veți face cel mai probabil vânzări și veți crește numărul de abonați.

20. Creați un produs comun cu alți experți de pe piața dvs. Poate fi un produs ieftin. Asigurați-vă că a avut o chemare la acțiune: înregistrați-vă și primiți un bonus gratuit. Chiar dacă nu vindeți niciodată o copie, alți experți vă vor aduce abonați și vor genera cumpărători pentru produsele dvs. mai scumpe.

Informații suplimentare

Vezi și:

Iată o colecție de 21 de modalități prin care puteți crește profitul afacerii dvs. online. Nu voi discuta pe fiecare. Practic, am vrut doar să vă dau o "listă de verificare" a elementelor pe care le puteți utiliza pentru a vă crește profitul online. Nu încercați toate căile deodată, altfel veți înnebuni. Doar utilizați primul sau [...]

21 mod de a crește lista de abonamente - club de afaceri

În această scurtă notă vă voi spune cum să creșteți numărul de linkuri către site-urile dvs. pentru a crește popularitatea și participarea. De ce am nevoie de linkuri catre site? Unul dintre factorii de poziționare a site-urilor în motoarele de căutare este numărul de linkuri către site. Simpla aritmetică: cu cât mai multe site-uri se referă la site-ul dvs. - cu atât este mai populară. Mai multă popularitate [...]

21 mod de a crește lista de abonamente - club de afaceri

Scopul principal al afacerii este de a obține un profit net. Cu toate acestea, pentru a obține un profit, nu este suficient să aruncați mărfurile pe contor, astfel încât cumpărătorii să poată obține acest lucru. Vânzarea este nu numai pentru a avea bunuri de vânzare. Aceasta înseamnă atragerea oamenilor pentru a deveni clienți obișnuiți. Vânzările repetitive fac afacerea durabilă; mai ales se referă la afaceri pe Internet. Dar sursa de [...]







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: