14 moduri de a distruge relațiile

1. Vorbeste numai despre tine. Sau: nu vorbi niciodată despre tine. Funcționează în același mod.

2. Nu întrebați niciodată un partener despre gândurile și sentimentele sale - sunt evidente, știți totul despre ele.







3. Verificați relațiile dvs. mai des pentru putere - trebuie să fiți sigur că nu este pentru totdeauna.

4. Nu uitați să reamintiți unei alte persoane că nu este unic. și că găsirea unui înlocuitor pentru el nu va fi dificil pentru voi. Varianta alternativă: dovediți-i (ei) că el (ea) este Dumnezeu pentru voi și întreaga lume este închisă exclusiv în el (ea). Ambele metode sunt extrem de eficiente.

5. Fii geloasă pentru fiecare post. îndoiți-vă, faceți-vă și faceți scene pe acest subiect. E atât de enervant.

6. Joacă un detectiv - așteptați greșeli, căutați amăgirea și cele mai mici inconsecvențe în cuvinte și fapte. Este important să sari din tufișuri în timp cu un strigăt: "Aha! Știam asta! "

7. Încă o dată să-ți dovedești dragostea. Cei mai buni prieteni ar trebui să fie fraze precum: "Nu cred că mă iubești cu adevărat", "De fapt, nu am nevoie de tine deloc (nevoie)", "De ce mai ești cu mine?", Etc.

8. De câte ori este posibil, jucați jocul "Ghici, de ce vă jignesc" și nu spuneți niciodată răspunsul potrivit. Un alt joc grozav "Ghici ce vreau acum".







9. Nu vă supărcați niciodată pe partenerul dvs., nu exprimați ceea ce nu vă place, nu exprimați nemulțumirea. Este mai bine să te salvezi, pentru că principalul lucru din această tehnică este bruscă: spun ei, nimic prefigurat ... și apoi - femei! Alternativă: concentrați-vă asupra deficiențelor și imperfecțiunilor relației dvs., nu arătați în nici un fel că vă place ceva. Și, în general, nu lăsați-o să se relaxeze.

10. Ignorați toate dorințele partenerului. Dacă acest lucru este prea dificil pentru dvs., ignorați-vă propriul.

11. Fii indiferent, expresia emoțiilor este pentru cei slabi! Alternativă: să simțim întreaga varietate a emoțiilor tale de la plânsul snoty la mânia răzută de ras. Este important să fiți dezordonați și contradictori, nimeni să nu vă înțeleagă.

12. Luați totul serios în serios. Și dacă vreți să râdeți - salvați toate glumele și tauntele pentru cele mai romantice momente, găsiți un partener prin surprindere.

13. Afișați toată puterea sensibilității dvs. - în fiecare moment presupuneți că ceva nu este în neregulă cu partenerul dvs.: "Vă faceți o ofensă?", "Știu că sunteți foarte supărat", "Cred că sunteți obosit" , "De ce ești atât de trist astăzi?" Este de dorit să completați lista cu opțiunile dvs. și să nu întrerupeți între întrebări și declarații. Orice partener vă răspundeți, știți - nu vă spune.

14. Nu pierde timpul vorbind. Dacă trebuie să aflați ceva - este mai bine să strigați câteva insulte incoerente, să rupeți câteva plăci și să loviți ușa la sfârșit. Sau sobă singur prin închiderea în cameră. Amintiți-vă, trebuie să existe întotdeauna o dramă într-o relație!







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: