(11 raspunsuri)

Fetelor, proshristila o mulțime de site-uri, dar încă în meditație. La mine unghii foarte fragile sau unghii, da tuturor, de asemenea, exfolia. Ceea ce duce la tăierea lor constantă și, bineînțeles, despre orice unghi lung "nativ" nu poate fi. Am incercat tot felul de masti, iar ratia sa schimbat, si beau vitamine, nimic nu poate fi salvat. După 2 săptămâni de la nuntă, vreau o manichiură frumoasă, și nu "pumnii". Recomandă, dacă este posibil să crească unghiile sau unghiile pe astfel de plăcuțe cu probleme?







Cele mai bune răspunsuri

Există și alte răspunsuri la această întrebare. Le puteți vedea pe pagina de mai jos. Și, de asemenea, lăsați-vă sfatul sau recomandarea.

Vlado, salut. Felicitări pentru nunta viitoare! În această zi importantă pentru tine, vrei ca totul să fie la cel mai înalt nivel, așa că întrebarea ta despre construirea este destul de corectă. Mi se pare că în cazul tău mai bine decât acumularea, va exista o procedură de întărire a plăcii de unghii cu acoperirea ulterioară a șelacului. Această procedură va contribui la întărirea unghiilor, împiedicându-le de sub mănunchiul acoperite cu șelac, le hrănește substanțe utile și, astfel, se asigură faptul că acoperirea în sine va dura mult mai mult, și scoateți-l fără a deteriora placa de unghii. Vă asigur că în această situație manichiurii va dura pe tot parcursul zilei solemne, și în viitor, pentru încă o săptămână de cel puțin 2 vă va mulțumi, și eliminarea este absolut inofensiv pentru unghiile tale. Această procedură se face acum într-o varietate de saloane de manichiură.

Cresterea tuturor acelorasi nu va sfatuiesc, deoarece eliminarea unghiilor narcotice este insotita de traumatizarea severa a unghiei. Ulterior, după îndepărtarea capacului recomandă să-și reconsidere dieta, deoarece unghiile pur și simplu nu exfoliate, și de multe ori aceasta se datorează tulburări metabolice (aportul insuficient caloric, lipsa de proteine ​​și grăsimi din dietă, reducând cantitatea de vitamine și minerale), precum și îngrijirea unghiilor incorecte (unghii frecvente, utilizarea de vopsele de calitate scăzută și „agresive“ înseamnă pentru îndepărtarea straturilor)







O nunta este ceea ce fiecare fata, o femeie, isi asteapta toata viata. Toată lumea vrea să se uite la nuntă mai bine decât oricine. Este un astfel de eveniment! Aș avea unghii cultivate în locul tău. Deși vor deveni și mai răi după îndepărtarea, dar la nunta va fi cea mai frumoasă.

Cuiele pot fi hrănite, dar m-aș fi gândit la asta. Odată am crescut unghiile, deși au fost foarte bune. A decis să plătească un omagiu modului. A crescut șase luni. Odată cu trecerea timpului, unghiile au început să rupă jos, să se îndepărteze de placa, a trebuit să merg în mod constant la corectarea, care este foarte incomod si consumatoare de timp. În cele din urmă, am decis să le scot. Când mi-am văzut unghiile după clădire, am fost îngrozită. Cuie acoperite cu cântare și trebuia să le tratez mult timp. Deci nu sfătuiesc să crească, este mai bine să găsești un bun stăpân care te va face o manichiură excelentă.

Înainte de nuntă, construiți unghiile și apoi decolați, lucrul principal în cea mai importantă zi a vieții tale sunt frumoase și fericite!

Bună Vlad! Pregatirea pentru nunta este un lucru interesant, vreau sa ma uit tot timpul, si o manichiura frumoasa joaca un rol neimportant!

Dar, având în vedere faptul că unghiile sunt deja fragile și foarte slăbite, atunci după construire vor fi mult mai rele. Ai auzit de șelac? Acum este destul de popular - frumos, convenabil și natural. Acest lucru nu vă va vindeca unghiile, dar datorită rezistenței și durabilității stratului de acoperire, acesta vă va proteja în mod fiabil de deteriorare. Și, poate, în două săptămâni micile tale unghii vor crește, iar nunta va fi decorată cu o manichiură naturală și frumoasă. Iar după nuntă, unghiile vor fi încă în loc. Din experiența personală pot spune că după ce am acoperit cu șelac, acum nu pot forța să cresc cuie!

Sper că sfatul meu vă va ajuta!

  • bani
  • copii
  • casă
  • sănătate
  • imagine
  • frumusețe
  • formare
  • agrement
  • relații
  • Pierderea în greutate
  • muncă
  • Yana pe soț nu vrea copii Deci, un bărbat nu vrea copii dacă trăiește cu o femeie nemărginită ...
  • Chimie pe păr curat sau murdar? Chimia se face cel mai bine pe părul murdar. Ea se usuca foarte mult ...
  • Elena pe Cum să convingă o fiică să nu contacteze un chirurg plastic? Bună ziua. Fructul interzis este dulce. Permiteți-mi, dar vă rugăm să specificați ...
  • Tamara pe pătură electrică Dacă acasă este rece, pătură electrică va face procesul de a dormi max ...
  • Anna pe acid salicilic din acnee Acid salicilic se usucă bine și dezinfectează inflamația. Unu ...






Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: