10 sfaturi pentru afaceri ilegale

În primul rând, vă spun că este mai bine să plătiți impozite, dar fără excepție, oamenii de afaceri preferă să optimizeze cheltuielile (stilul de viață și spiritul aventurismului). Și din moment ce taxele nu sunt ceva ce vă place să plătiți, căutați modalități de optimizare. Este dificil să vă împărțiți cu banii, mai ales dacă trebuie să-l dați statului.







Și din moment ce povestile mele se referă la micile afaceri despre el și vor spune. Și deci ați decis să faceți bani și să nu cheltuiți prea mult:

1. Cel mai important este banii. Permiteți clientului să transfere suma pentru comandă la numărul cardului sau la portofelul electronic furnizat dvs. Este mai bine dacă nu este contul celui care comunică cu clientul. Indicați numărul și numele maxim al cardului. Aceasta este de 99% suficient pentru a obține transferul. Portofelul electronic este chiar mai simplu, numărul și iepurele.

2. Comandați prin poștă, curier sau companie de transport și ce ar fi trimis de către unul care nu a primit bani în primul paragraf. În general, întotdeauna livrați comanda, nu faceți niciun export și este mai bine să nu transferați singur comanda.

5. Dacă te-ai lohanulis și bani atunci când trimit un ordin, iar arestarea funcționarului de stat pe care (maxim poate fi amânată pentru câteva ore pentru a afla dacă cursul nu se află în vdarit fața lui), nu intrați în panică. Lăsați-l să dovedească vina pe care a văzut-o afacerea dvs. și nu este o afacere unică pentru dvs. Maximul pe care străluciți ca o persoană fizică - o amendă de 2500 de ruble și 13% taxa de stat pe tranzacție (prin modul în care toate legile tranzacției edinarazovye pot fi legalizate prin Declarația), și declarația trebuie să vă aplice. De obicei, ei dau drumul dacă o persoană își cunoaște drepturile. Doar nu fi nervos. Și, în caz, luați totul la cameră. Aici puteți găsi vina cu fleacuri, de exemplu, sunt încălcări reținute - și această școală pentru ei, dacă nu sunteți 100% prins pe comerțul ilegal. Și dacă a fost cerut să transmită ceva, nu-mi amintesc cine, am dreptul să nu vorbesc etc. Și dacă priderutsya celui care a primit banii de pe card, titularul cardului se spune cu siguranță că, dacă banii este a ta, te scrie cerere la banca pentru o restituire, deoarece prima dată când am auzit despre bani. Nu eliminați și nu dați bani nimănui.







8. Puteți merge la poliție, procurori, rivalii fiscali. Unii dintre cunoscuții mei aveau astfel de cazuri. Procurorul a scos o casă cunoscută de trei luni, care a devenit activă și a tăcut. Din cauza lipsei de corpus delict, cazul a fost închis. Aici totul este simplu, până când vă despărțiți, nu vă pot face nimic. Puteți chiar să scrieți o mulțime de plângeri în toate, iar investigatorul dvs. va fi concediat pentru neconcordanță (a făcut și el acest lucru). Înțelegeți că niciun oficial nu va dori să lase un loc cald dintr-o astfel de problemă. Este mai ușor pentru el să aibă o convorbire cu tine, poate poate să-l acuze pe reclamant și să renunțe.

9. Deoarece Simca (a se vedea punctul 4) nu este pentru tine, dar pentru cineva, problema este de a asculta legea, așa cum legea incalcati și SIM pe celălalt cetățean care respectă legea. Care, dacă nu, poate scrie o sută de plângeri despre depășirea puterilor slujitorului statului. Același lucru este cu poșta, mai bine Google sau Yahoo, atunci ce este în străinătate.

10. Și în următorul. Cu cât sunt mai puține documente despre activitățile tale, cu atât mai bine. Dorința de a fi cvasi-IP sau cvasi-LLC va crește doar gravitatea situației. Cu cât sunt mai puține dovezi ale cercetătorului, cu atât mai multe probleme îl are. Deci, cum poți să-l scrie o grămadă de plângeri (chiar am rugat ofițerul să câștige, dar asta e altă poveste), verificați dacă afacerea ilicit investigator sau familia lui nu este angajată, soția mai bine, sau un copil. Faceți o fotografie, pentru că atunci puteți vedea din fotografia sa un ceas pentru 9000 de euro sau un lanț nu în funcție de salariu. Scrie unde vrei. Și nu-ți pare rău pentru ei, nimeni nu te va regreta. Principalul lucru se comportă cu fermitate, cu sânge rece și cu prudență. Și doar în cazul în care nu există o educație juridică, aveți un avocat bun cunoscător))))

P.S. Dar eu tot recomanda sa faci afaceri sincer))))







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: