10 Servicii gratuite pentru stocarea online a fișierelor

10 Servicii gratuite pentru stocarea online a fișierelor

Costul serviciilor pentru stocarea informațiilor a scăzut semnificativ, iar persoanele care lucrează pe Internet au o gamă largă de opțiuni pentru stocarea fișierelor și colaborarea online. Vă prezentăm cele mai bune 10 servicii gratuite.







Adrive este o soluție simplă pentru stocarea online a fișierelor. Avantajul este capacitatea de a stoca o cantitate mare de informații: până la 50 gigaocteți. Acest lucru este mult mai mult, în comparație cu ceea ce puteți oferi Xdrive (5 GB) sau Box.net. (1 GB)

Soluția Box.net atrage o gamă largă de aplicații gratuite. Puteți să editați documente utilizând aplicațiile Zoho, să le semnați utilizând EchoSign, să examinați proiectele CAD cu Autodesk Freewheel, să fotografiați cu Picnik etc.

În ceea ce privește serviciile pentru partajarea instant de fișiere, merită să subliniem Clip2Net. care este foarte util pentru colaborarea operațională. Site-urile Google și Drop.io vă permit să creați un site pentru publicarea informațiilor care pot fi protejate cu o parolă. Merită, de asemenea, să acordați atenție unui serviciu DropBoks similar.







Printre utilizatorii de Mac, cel mai popular este serviciul Mozy. MediaMax este, de asemenea, popular. Obțineți gratuit 25 GB pentru a stoca fișierele online, precum și software-ul gratuit pentru client MediaMax XL Beta, care vă permite să automatizați crearea de copii de siguranță.

Apropo, Clip2Net - cum a fost dezvoltat de programatorii noștri?

De la liber, aș fi adăugat divshare.com
Gratuit 5Gb. Plus vă permite să vizualizați prezentări și pdf direct online

Plus vă permite să vizualizați prezentări și pdf direct online


da ce spui, pdf - online! Așa e și am crezut că era imposibil :))))))))))

da ce spui, pdf - online! Așa e și am crezut că era imposibil :))))))))))


de fapt, nu se deschide niciun fișier pdf în browser

Yuzayu Mozy sub Windows. Foarte util. Pe timp de noapte, toate fișierele sunt susținute la server și dacă am editat brusc și salvam fișierul, Mozy îl poate restabili cu ușurință

box.net este, de asemenea, dezvoltat de programatorii noștri :)

box.net este, de asemenea, dezvoltat de programatorii noștri :)


Este păcat că nu au făcut versiunea rusă. Cred că acest serviciu ar fi și în cerere aici

Molot
Este păcat că aplicația client nu este disponibilă pentru contul gratuit.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: