Turneul de volei "Cupa Rosseti 2019" - sport - organizarea sporturilor corporatiste

Operatorul dvs. sportiv: +7 (495) 150-07-37

Sala sportivă universală CSKA Moscova timp de două zile a devenit un centru de volei pentru angajații companiei "Rosset". Determinați cea mai puternică echipă numită 15 echipe din diverse ramuri ale "Rossetey" de la Kaliningrad la Tyumen. Așa cum spun participanții și fanii - totul a continuat la un nivel înalt! Au fost organizate transmisiuni live ale tuturor meciurilor pe Internet. Bright și colorat a fost ceremonia de deschidere a turneului, care a fost decorată cu invitatul onorabil - campionul olimpic de la Londra, Serghei Grankin. Fiecare participant și fan ar putea obține un autograf al jucătorului de volei al "Dynamo" din Moscova și să facă o fotografie memorabilă. În ceea ce privește componenta sportivă a sărbătorii de volei, în prima zi au avut concursuri în grupuri, ceea ce a dus la participarea la sferturile de finală. Echipa de organizare a turneului MOESK a cedat primul loc în grup, după ce a pierdut IDGC de la Volga. Apoi nimeni nu credea că cele două echipe se vor întâlni din nou, dar în finală. Meciul decisiv a avut loc conform unui scenariu foarte interesant. Primul lot a fost câștigat de IDGC de la reprezentanții Volga 25:20. În al doilea motiv, MOESK a reusit totuși să se întoarcă la joc și a tradus clarificarea relației într-un set decisiv 25:23. În partea terță a jucătorilor de volei, MOESK tocmai nu avea suficient. IDGC de la Volga a sărbătorit victoria 15: 8 și a devenit campion al turneului. Echipa MOESK este un medalist de argint, iar reprezentanții Tyumenenergo au încercat medalii de bronz. Cel mai bun jucător al turneului a fost Anton Morozov de la echipa IDGC a echipei Volga.