Tavria "aproape a pierdut șansa de a intra în liga Europei - site-ul Crimeei

Simferopol „Tavria“ în meciul transferat al 21-lea tur al Ucrainei din Premier League acasă legat cu Donețk „Metalurg“, iar acum două runde înainte de finalul campionatului are doar șanse teoretice de a obține în Europa League.

Mentor „Metallurg“ Vladimir Pyatenko jocul în Simferopol nu ia mai mulți lideri ai echipei sale, permițându-le pentru a economisi energie, înainte de cupa confruntarea semi-finala cu „Carpați“. Crimeenii nu au putut beneficia de acest beneficiu.

Prima dată, "Tavria" a pierdut complet. Offensively, lucrurile nu ar fi lipite: Anton Shinder închis în siguranță, apărătorii rivale, și încearcă un al doilea atacant - Fanendo Adi - momente privit doar ridicol, a declarat serviciul de presă al Regatului Unit „Tavria“.

Vizitatorii au deschis scorul la minutul 27, datorită impactului exact al traurei lui Drama. Trei minute mai târziu, o lovitură strălucită din afara penaltyi, deja George LAZIC și-a făcut el însuși să-și demonstreze toți proprietarii portarilor. Înainte de pauză portarul sârb de „Tavria“ a salvat din nou echipa sa câștigând locul de întâlnire Gregory Nelson.

Conversația în vestiare a fost în beneficiul Simferopol: în a doua jumătate au adăugat în mod semnificativ. În minutul 55, Frantisek CUBIC a câștigat o pedeapsă, care a fost implementată exact de Serghei NAZARENKO.

Pe valul de emoții pozitive, Tavrienii trebuiau să înscrie a doua minge. Distinsul ar putea fi înlocuit de Ruslan PLATON și Maxim FESHUK. După asta

activitate simferopoltsev undeva evaporat: dacă forțele au plecat, sau încrederea este plecat.

Ca rezultat, o remiză # 151; 1: 1. Șansele de a ajunge în Europa League la sfârșitul sezonului de la Tavria sunt acum doar teoretice.

"Cred că astăzi am ales tactica potrivită pentru joc. - a spus jurnaliștilor mentor "Metallurg" Vladimir Pitecan. - Băieți, am făcut tot ce am fost de acord cu ei. Nimeni nu are plângeri, dorința era vizibilă pe câmp, auto-predare a fost. În același timp, cred că astăzi am pierdut două puncte. Am mers la Simferopol pentru a câștiga, am vrut să câștigăm, iar prima jumătate a arătat-o. După pauză, un pic dependent, agățat de porțile lor, și, prin urmare, probabil, și dor mingea în plasa lui. "

În clasament, Tavria ocupă locul 6 după 28 de meciuri, având 44 de puncte în credit.

Următorul meci pe care Crimeii îl va petrece pe 2 mai în Simferopol împotriva Poltava "Vorskla".