Anji "a câștigat prima victorie în competiția europeană

După cum era de așteptat, meciul cu "Hoved" în Europa League nu a devenit prea dificil pentru Anzhi, dar nu poate fi numit o plimbare ușoară. Jocul, vom reaminti, a avut loc la stadionul din Ramenskoye după ce UEFA a considerat că Dagesta este prea periculos pentru teritoriul Cupei Europene. Cu toate acestea, mișcarea pe distanțe lungi nu a descurajat fanii din Makhachkala. care aproximativ 5 mii au venit la Ramenskoye. Am ajuns la fanii din suburbiile și fanii din Ungaria. Au fost aproximativ zece dintre ei

Hiddink a pus jocul pe cea mai atacantă echipă, mergând în primul joc pentru a elimina toate întrebările legate de lansarea rundei următoare. Înainte de perechea ei de debut de a ataca Traore-Eto'o.

Camerunez a marcat în minutul 18, după începerea jocului: mingea de apărătorii, Samuel izbucni în careu și a lovit neberuschiysya lovi cu piciorul, dar șutul acestuia a lovit bara transversală. După 4 minute, Zhusiley nu fără ajutorul noroc a fost deschis toate același cont: un apărător strecură sub împușcat, „Anji“ și mingea brusc schimbat direcția, a alunecat pe lângă portar în plasă. Astfel, brazilianul a marcat primul gol european "Anji".

După 10 minute, "Honved" a cedat. Apărătorii i-au dat lui Chamy o șansă și numai bara a salvat porțile lui Gabulov.

Sub pauza de cortina Traore a ratat cel mai bun timp pentru gol. Lasina a împușcat portarul "Hoveda", dar nu a lovit ținta.

A doua jumătate a început cu substituții de la "Gonved", dar de natura meciului nu este puternic afectată. „Anji“ până în minutul 66 nu a luat nimic periculos, până aproape de plătit pentru slackness lor „Honvéd“ ar putea chiar scorul, dar Deltseg din poziția corectă lovit de.

Văzând că adversarul adaugă, Hiddink a fost eliminat din câmpul Zhirkov și la dat pe Tagirbekova. Dar ungurii această mișcare nu este foarte jenant. Au continuat să atace și este periculos să batăm pe Gabulov pe gol. Scorul a fost de bivol și aproape sa întâmplat în minutul 89, când Vernesh a răsuci mingea în colțul îndepărtat. "Anji" din nou norocos.

"Anji" sa intors in Cupa Europeana dupa 11 ani. Apoi, clubul a jucat și în câmpul neutru, după ce "Rangerii" scoțieni se temea să meargă la republica care se învecinează cu Cecenia. "Anji" a pierdut meciul cu un scor de 0-1.

Citiți de asemenea

Duelul din Dublin sa transformat într-un coșmar pentru echipa gazdă

Antrenor principal al echipei naționale ruse Stanislav Cherchesov: Nu a existat prima penalizare, nu știu despre cea de-a doua

După meciul cu Spania, care sa încheiat la egalitate 3-3, antrenorul echipei naționale a Rusiei, Stanislav Cherchesov, a fost întâmpinat cu aplauze

Echipa națională a Rusiei a jucat cu Spania într-o egalitate de 3: 3

Am recunoscut pe fugă două goluri, de două ori ratat de la fața locului, dar a salvat jocul

Argentina - Nigeria în Krasnodar: Este bine că Messi nu a venit

Africanii au ratat de doua ori, dar au reusit sa bata victoria, marcand patru goluri la rand

Federația franceză David Puazon sa prăbușit

Tragedia a avut loc în Canada

Italienii nu vor avea aventuri în Rusia

Fotbalistii faimoasei echipe, pentru prima data in 60 de ani, nu au ajuns la Cupa Mondiala

Domnilor de noroc de fotbal

Vyacheslav Fetisov sa întâlnit cu reprezentanți ai WADA

Celebrul jucător hochei și adjunct al Duma de Stat au spus "KP" despre modul în care a purtat o conversație cu un reprezentant al Agenției Mondiale Anti-Doping

În meciul Rusia-Spania, telespectatorii vor putea urmări separat pentru Iniesta sau Glushakov

"Primul canal" a pregătit o difuzare neobișnuită a jocului de control din Sankt Petersburg

SK Rusia a invitat WADA să colaboreze în cazul lui Grigory Rodchenkov

El a fugit de mult timp în Statele Unite și se află pe lista internațională dorită

"Admiterea la Jocurile Olimpice este înregistrată în cartă, iar Zeppelt nu există"

Cristiano Ronaldo a devenit tatăl pentru a patra oară: Georgina Rodriguez ia dat o fiică

Și la doar câteva ore după nașterea unui jucător de fotbal a condus o tânără mamă într-un restaurant [fotografie]

Ronaldo și-a schimbat fetița gravidă, petrecând noaptea cu un model portughez

Natasha Rodriguez a spus cum a întâlnit un jucător de fotbal și revelațiile sale în pat

După scandalul cu WADA, Rusia a fost invitată să returneze o medalie inexistentă

Scandalul doping cu schiorii noștri crește ca un bulgăre de zăpadă

Fanii echipei naționale din Irlanda din Danemarca au salutat vizitatorii la magazinul de lenjerie de corp pentru femei, cum ar fi fotbaliștii

Valery Rozov: "Am un vis mare - este să rămân în viață"

Echipa națională a Rusiei a pierdut în Argentina în ultimele minute

4 concluzii după examen, găzduit de Lionel Messi

Antrenor principal al echipei naționale ruse Stanislav Cherchesov: Ei spun că mingea a fost marcată de la "ofsaid", dar Argentina a marcat un gol

Meci Rusia - Argentina în loc de vacanță a adus oamenii o pasiune și zdrobi

Actualizată "Luzhniki" a eșuat la examen, crede editorul nostru

Fotbalistul echipei americane, condamnat pentru bătăi, a acuzat fostul președinte al FIFA, Sepp Blatter, de hărțuire

WADA a anunțat primirea unei baze de date privind testele de dopaj în laboratorul din Moscova

Lionel Messi a petrecut o săptămână în Moscova. Ce a făcut în capitală înainte de meciul cu Rusia?