70 de ani de victorie

În acest an, pe 9 mai, vom sărbători 70 de ani de Victorie în Marele Război Patriotic. 70 DE ANI! În fiecare familie există un războinic aproape. Având în vedere vârsta, acestea sunt mai mici în fiecare an. Și dacă nu ar fi fost pentru ei, nu ar fi putut fi noi. Această recunoștință este pătrunsă de viața noastră, această recunoștință pe care o transmitem copiilor noștri și sperăm că lanțul nu va fi întrerupt.







  • Cu o înțelegere a acestui fapt, fără a se baza pe puterile care sunt, ce putem face pentru soldații din front-line? Și ce facem pentru a păstra continuitatea generațiilor?

bonus pentru cel mai bun răspuns (eliberat): 10 credite

Din păcate, bunicii mei nu au trăit pentru a vedea această dată memorabilă. Prin urmare, nu putem decât să ne onorăm memoria și să le exploatăm.

Dar bunicii bunicului meu sunt în viață și au depășit deja 90 de ani. Ei vor fi felicitați, nu ne vom întâlni de mult timp (sănătatea lor nu este aceeași, vârsta lor și rănile își vor lua propriile) cu o familie mare, copii, nepoți, strănepoți. Pentru ei cel mai important este îngrijirea și atenția.

Din guvernul ar dori să aibă mai mult inima, să priponov nu a fost. Și plat promisiune, astfel încât să-l aveți nevoie de cât mai mulți nervi și pradă de sănătate care nu vrea. In-lege a învins un apartament pentru unul dintre bunici care sunt singuri și de proprietate nu a deține aici, în Rusia, ea a auzit atât de mult, și au suferit de oficialii, care nu vor găsi. Unul dintre lor „Ce AGITAłIE despre apartament, deci? Ai o casă pentru că există, aici și lasă-l să trăiască cu ea.“ Un sentiment că acestea sunt oferindu-i apartamentul în sine lipsit de ceva, ca și în cazul în care din buzunarele lor va fi perceput costul de locuințe va fi.







Ce se poate face special pentru veterani? Cred că nu foarte mult. Personal, cunosc doar pe aceia care în timpul războiului erau încă copii, cum ar fi bunica mea, care este încă în viață și are 87 de ani. Cei care au luptat sunt aproape plecați.

În zadar nu te bazezi pe "puterile care sunt." Lucrătorii frontali beneficiază de pensii fine. Furnizat cu carcasă. Și dacă ar arăta nefericiți, numai datorită dispariției și vârstei lor. Crede-mă, statul nu a uitat de ei.

Deși uneori o vedere foarte jalnică este reprezentată de oameni. Dar acesta este doar un obicei de a trăi și arată așa. Acesta este modul în care s-au dezvoltat de-a lungul anilor "șase sute" mentalități.

Cu mare dificultate, reușiți să convingeți o persoană în vârstă să cumpere un costum nou sau o nouă jachetă. Ei preferă haine vechi, obișnuite care s-au schimbat de la spălare.

Ajutorul este necesar doar fizic: aduce ceva, ajuta cu au pair. Și asigurat financiar.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: