7 Principalele greșeli ale femeilor singure

7 Principalele greșeli ale femeilor singure
Sâmbătă seara de ieri sa dovedit a fi o noapte de revelații pentru mine. Faptul este că prietena mea sa uitat la mine și după câteva pahare de vin ea a început să se plângă de partea ei dificilă de sex feminin. Ea a spus cu încredere că astăzi este aproape imposibil să găsești un om decent. Și m-am uitat la ea - frumoasă și inteligentă - și tocmai nu am înțeles ce au nevoie de acești băieți? De ce o astfel de minunată fată a fost singură de mulți ani? Poate că nu-ți caută dragostea? Și poate să comită una dintre greșelile comune ale femeilor singure?







Știți ce văd acum? Și văd că tot ce este în jur este căsătorit. Nici măcar cele mai atractive fete. Chiar și pentru totdeauna toate fetele nemulțumite. Asta e tot. Și asemenea frumusețe ca prietena mea sunt încă singure. Dar timpul este în fază și libertatea pe care o avem de acum kochilsya doar 5 ani în urmă începe deja să pară o sarcină incredibilă și inutilă pentru oricine.

Suntem săturate cu aceleași date, acest flirturi fără caracter obligatoriu. Acum vreau ceva mai stabil - încredere în viitor. Desigur, pentru a oferi această încredere, omul nu este necesar, dar totuși doriți să începeți să creați stabilitate nu numai pentru dumneavoastră.

Prima greșeală: nu văd oameni demni

7 Principalele greșeli ale femeilor singure
Foarte adesea cauza principală a singurătății feminine este o bară supraestimată. Dacă întrebarea "de ce ești singur?", Fata răspunde că pur și simplu nu vede bărbați demni de lângă ea, poate că motivul este în ea, și nu în aceiași oameni.

Am o altă prietena - o fată frumoasă nerealistă, dar, după cum știți deja, ea este și singură. Da, ea are fani (atât de mulți fani), din când în când există romante trecătoare, dar nici unul din numărul mare de oameni care nu sunt atrasi de o prietena atât de mult pentru a crea o familie cu el. Unul - un bărbat frumos, dar prea captivați de aspectul lor, iar celălalt - cei săraci și nu a încercat să se schimbe, iar al treilea este încă unele ... Ei bine, ai idee.

Și indiferent cât de mult încerc să-i explic nevoia de a-mi coborî puțin barul, ea nu iese. Ea încă așteaptă prințul ei pe un Mercedes alb și visează la o relație ideală. Doar aici nu se întâmplă nici unul, nici celălalt.

Pentru toți cei care au o problemă similară, trebuie să privim într-adevăr lucrurile și să înțelegem că oamenii ideali pur și simplu nu există. Bineinteles, nu spun ca trebuie sa sari pentru a te casatori cu prima persoana pe care o intalnesti, care va decide sa te faca o oferta de brat si inima. Trebuie doar să te uiți atent la cei care sunt aproape de tine. Uită-te în jur și ascultă-ți inima.

Poate merită să dai șansa unui bărbat care încă nu a câștigat un milion? Sau să privești pe cineva care, la prima vedere, nu și-a subjugat frumusețea neagră? În general, dați o șansă pentru dvs. și pentru altcineva.

Chiar dacă nu totul se va transforma așa cum doriți. E în regulă! Există întotdeauna posibilitatea de a începe mai întâi o căutare și, în cele din urmă, obțineți rezultatul dorit. Între timp, prietenul meu, și sute ca fetele ei vor sta și să aștepte pentru ceea ce nu este clar, viața nu se va schimba și va continua să se plângă altora că lumea au rămas oameni decente.

Concluzie. coborâți bara și priviți băieții din jurul vostru. Poate că nu observați simpatie evidentă de la persoana în care ați văzut doar un prieten înainte.

A doua eroare: nu există absolut nici un moment pentru relații

Ambii prieteni mentionati de mine sunt experti in domeniu care au foarte putin timp liber. Pe de altă parte, care dintre noi are multe?

Sunt absolut de acord că este imposibil să extindeți cercul cunoștințelor atunci când petreceți toată ziua la locul de muncă cu aceleași persoane. Dar ce ar trebui să fac? Să arunce o căutare și să rămână singură pentru restul zilelor lor? Nu! Este important să se stabilească prioritățile vieții și să se ajungă la obiectivul - o viață de familie fericită. Căutați oportunități de cunoaștere a bărbaților.

Ca variantă, merită să considerăm Internetul - astăzi o mulțime de oameni își găsesc jumătățile exact așa. Poți să vorbești cu prietenii căsătoriți și să le spui că vei fi mulțumit de noi cunoștințe. Sunt sigur că oamenii care vă doresc fericirea cu adevărat vor încerca cu siguranță să vă ajute în găsirea destinului tău. Propun, de asemenea, să mă înscriu în sala de gimnastică, există o mulțime de oameni cu care puteți începe o cunoaștere. Oricare ar fi opțiunea pe care o alegeți, amintiți-vă că ar trebui să vă uitați întotdeauna și să nu vă lăsați la o parte singurătatea din cauza lipsei de timp.







"Sub o piatră tainică, apa nu curge", amintiți-vă. Deci, este timpul să eliberați cel puțin câteva ore pentru noi cunoștințe și să le folosiți în mod intenționat. Mai devreme sau mai tarziu, dar cineva va va place cu siguranta si este destul de posibil, aceasta intalnire va duce la dorinta - nunta si viata de familie.

Concluzie. căutați oportunități de întâlniri chiar și într-un timp foarte limitat. Dacă asta este ceea ce aveți nevoie, desigur.

A treia eroare: independența excesivă

7 Principalele greșeli ale femeilor singure
Sincer, fac această greșeală tot timpul, nu pot să transfer la cineva pe care eu îl pot îndeplini cu ușurință.

Apropo, psihologii din America și Europa observă că acum, destul de multă viteză câștigă procesul nu numai al masculinizării femeilor (ceea ce am observat deja demult), ci și feminizarea bărbaților. Astăzi, fetele sunt capabile să rezolve literalmente toate problemele lor: în casă, în muncă, în afaceri. Fiind aproape de o femeie atât de puternică, încrederea în sine este destul de dificilă: decide când va avea loc următoarea întâlnire, ce vor face în weekend și dacă vor petrece noaptea împreună. În plus, astfel de fete, chiar și în restaurante, nu se lasă singuri plătite. Poate că tipul ar dori să-și arate toate cele mai bune aspecte ale lui, dar el nu are o astfel de oportunitate.

Fiecare femeie dorește să vadă un bărbat puternic și încrezător alături de ea, ceea ce înseamnă că nu trebuie să se grăbească să decidă totul pentru el. Începeți, oferindu-i posibilitatea de a vă numi o dată și de a determina unde va merge. Apoi, dați treptat în mâinile sale căile de relații guvernamentale.

Este foarte important să nu ascundeți de omul dvs. slăbiciunile dvs. - aveți dreptul să vă obosiți la locul de muncă sau să vă faceți griji în legătură cu el atunci când iese cu prietenii. Un om real va profita de ocazia de a-și asuma responsabilitatea pentru relație și nimeni nu are nevoie de un fals.

Concluzie. Nu încercați să faceți totul singur, lăsați bărbatul să fie cu voi un sprijin fiabil.

Eroare Patru: aspect flămând

Foarte des, femeile singure care doresc să construiască rapid viața personală începe să se uite la ochii oamenilor din jur intr-un fel de foame și de așteptare, întrebându-se dacă această abordare sau că, în calitate de soț. În nici un caz nu ar trebui să fie! Majoritatea bărbaților cu radar invizibil captează acest aspect și sunt gata să fugă de la proprietarul lor, unde arată ochii.

Și nu este surprinzător: o fată care se uită la un tip cu ochi flămânzi, în mod clar încalcă libertatea sa - cel mai scump lucru la care te poți gândi.

Comunicând cu oamenii, încercați să vă comportați la fel de calm, liber și fără inhibiție. Glumește și râde de glume și, în orice caz, nu arată activitate excesivă. Cred că un bărbat ar putea să vă placă mult, dar să-i oferiți ocazia sau nu să faceți primul pas. În principiu, nu sunt împotriva inițiativei femeii în relație, dar cred că chiar și în această situație, trebuie să vă comportați cât mai atent posibil. Decorați totul pentru ca tipul să creadă că el însuși a fost primul care vă invită să vă vedeți unul pe celălalt.

Concluzie. încetați să vă uitați la fiecare om care trece, ca potențialul său suflet pereche.

Cincea greșeală: nedemnă de iubire

La începutul acestui articol, am vorbit despre prietenul meu singur, dar nu-l menționa, dintr-un motiv ciudat, eu sunt sigur că nu este demn de iubire. Nu, nu că ea a avut stima de sine scazuta, doar pentru un motiv oarecare ea crede că nu este o fată, din cauza care un om poate pierde capul și de a face lucruri nebunești.

Cred că gândurile noastre sunt importante. Mai mult, majoritatea se reflectă pe fața, mersul, comportamentul și aspectul general. Aceasta înseamnă că ceea ce ne gândim despre noi înșine este transmis oamenilor din jurul nostru. Nu te mai gândi pe tine însuți decât restul! Fă sexul opus să perceapă numai gândurile tale pozitive! Începeți să vă simțiți frumos, inteligent, minunat!

Îmi place foarte mult filmul sovietic "Cel mai fermecător și mai atractiv". Ai privit-o? El ne spune despre o femeie care și-a început mult viața personală și crede că nu este vrednică de iubire. Totul începe să se schimbe atunci când personajul principal își schimbă atitudinea față de ea însăși: haine noi, comportament nou, auto-antrenament. Desigur, nu cred cu adevărat în acesta din urmă, dar cine știe, poate că într-adevăr funcționează. Este necesar să încercați!

Concluzie. trebuie să aruncați gânduri negative despre dvs. în momentul în care acestea decid să se stabilească în capul tău.

Eroare șase: Nu-ți place de tine

În nici un caz nu ar trebui să vă tratați cu dispreț. Da, poate că acum nu ai pe cineva să te îmbraci și să fie pictat, dar asta nu înseamnă că poți să nu mai faci asta. Când o fată se uită după aspectul ei, îi place ea însăși, ea își îmbunătățește automat starea de spirit și crește încrederea în atractivitatea ei. Deci, nu te mai opresti sa faci machiaj si sa te imbraci frumos, chiar si pentru azi, doar lucrezi la planurile tale.

Psihologii observă că prezența lenjeriei frumoase este foarte benefică pentru femei. Să nu-l vezi nimeni astăzi, dar veți ști că este împotriva voastră. Și, în general, femeile, care poartă o lenjerie sexy nouă, eliberează anumite fluide, care, ca un radar, capcanează oamenii din apropiere.

Concluzie. niciodată nu merită să vă salvați pe cel iubit și să uitați să vă îngrijiți de aspectul propriu. Te iubesc! Răsfățați-vă! O astfel de atitudine tremurândă va atrage în curând noi iubiți.

A șaptea eroare: "coroana celibatului"

Știu multe fete singure care dau vina pe oricine în viața lor personală nefericită, cu excepția lor. Unul dintre prietenii mei se duce în mod regulat la aceeași avere, în speranța că va spune când fata va întâlni adevărata ei dragoste. Înainte de aceasta, ea a trecut prin mai multe "sesiuni de tratament" din coroana celibatului, presupusă a fi agățată. Rezultatul? Nimic nu sa schimbat dramatic în viața mea, bine, banii au devenit mai puțin.

Sunt sigur că nimic nu poate fi învățat de la toți acești cenzori, dar ei vor scoate o mulțime de bani. Da, și starea de spirit poate strica povestile tale despre coroana celibatului, mai rău și așa mai departe. Chiar vrei, nu vrei, dar ai pus o cruce in viata ta personala.

Concluzie. Nu umblați în jurul "bunicei" și credeți toate predicțiile lor. Nu, sunt sigur că există oameni care pot vedea mai mult decât alții, dar nu cred că este ușor să ajungă la ele.

Desigur, nu am descris toate greșelile pe care femeile le permit din când în când, dar mi se pare că acestea sunt cele mai comune. Și dacă încercați să le excludeți pe toți din viață, este foarte posibil, vom întâlni în curând o nouă dragoste. Poate că acest lucru nu se va întâmpla în lunile următoare, dar o astfel de "lucrare privind greșelile" va fi totuși utilă: fata va deveni mai încrezătoare, mai curajoasă, mai fericită. Și doar pentru astfel de femei, bărbații se întind.

Și care ar fi greșelile femeilor singure pe care le-ai adăugat? Care dintre următoarele sunt cele mai comune?







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: