7 Motive pentru care trece lunar dureros decât de obicei - acasă

7 Motive pentru care trece lunar dureros decât de obicei - acasă

M-am dus întotdeauna la lucru, ca sărbătoare. Aici, colegii mei, oameni cu aceeași minte, o echipă de profesioniști inteligenți și oameni frumoși. Am întâlnit împreună această iarnă tare. Solidaritatea în principiu, ne-am certat în miniaturi, uneori nu am fost de acord între ele, am discutat în mod fierbinte despre politici și politicieni. Apoi a venit izvorul ... Și între noi nu mai există contradicții, am uitat de orice dezacorduri. Ca unul vom repeta: "Nu vom permite războiul! Noi nu trebuie să apere! "Colectivul nostru este tot de Ucraina: locuitorii din Lviv, Kharkov, Simferopol, Kherson, Kiev. Sunt un rus etnic, care, prin ideea absurdă a altcuiva, trebuia să "experimenteze toate deliciile Bandieriei și naționalismului". Dar toate acestea nu au fost și nu! Există înțelepciunea oamenilor, înțelegerea și respectul profund pentru toate națiunile! Îmi place Ucraina cu toată inima, și ea îmi vine reciproc. Noi, colectivul goodhouse.com.ua, suntem siguri că numai unitatea, bunătatea și iubirea noastră ne vor conduce spre pace și fericire!







7 Motive pentru care trece lunar dureros decât de obicei - acasă

Evenimentele din ultimele luni care au zdruncinat țara au făcut ajustări ale viziunii noastre asupra lumii. Sa dovedit că lumea este atât de fragilă încât un cuvânt greșit sau o faptă este suficientă pe măsură ce se prăbușește în bucăți mici, rănind inimile și sufletele într-un sens literal. Toată lumea se luptă pentru adevăr. Singura contradicție care împarte oamenii în tabere războinice este aceea că toată lumea are acest adevăr: cineva execută o ordine și cineva acționează la cererea inimii. Ne-ar plăcea atât de mult să avem cât mai multe obiective unificatoare, momente de bucurie și ocazii de mândrie pentru rudele, prietenii, vecinii, colegii noștri și compatrioții noștri care nu sunt familiarizați cu noi. Despre ce vorbesc femeile astăzi - mame, neveste, surori și fiice? Ei se roagă lui Dumnezeu că această lume este sigură și sănătoasă! Copiii, soții și frații nu stau pe părțile opuse ale baricadei, ci se bucură cu succes la locul de muncă și la școală. Și au glumit, lăsat, iubiți. Pace la tine și la familiile tale! Amintiți-vă, Ucraina este o singură țară!







7 Motive pentru care trece lunar dureros decât de obicei - acasă

Aproape toate femeile suferă de stare de rău în timpul menstruației. Dar, uneori, trecerea lunară este mult mai dureroasă decât de obicei. Care este motivul?

Fiecare dintre noi este capabil să urmărească cât de normale sunt aceste zile. Dacă de obicei vă simțiți amețit și amețit, atunci cu siguranță că încercați să ajustați programul în luna următoare. Dacă de obicei aveți o durere de stomac în acest moment. în avans, faceți o anestezie. Dar uneori organismul eșuează și, brusc, menstruația devine prea dureroasă și deversarea este prea abundentă.

Nu vă grăbiți să vă sperie: poate motivul este banal. Sau poate ar trebui să consulte un ginecolog și să fie testat.

Motivul 1
Schimbarea contraceptivelor
Având în vedere că contraceptivele hormonale moderne nu numai că împiedică sarcina, dar reglementează ciclul, trecerea la alte metode contraceptive poate provoca sângerări și indispoziții mai profunde. Majoritatea femeilor, refuzând contraceptivele hormonale, se simt mult mai rău în timpul menstruației, iar aceasta este considerată normă. Dacă, la trei luni după trecerea la contraceptive non-hormonale, vă simțiți inconfortabil, consultați un medic.

Top 5 moduri de a calma durerea în zilele critice.

Motivul 2
Premenopause
Deși se crede că menopauza apare la femei după 45 de ani, în zilele noastre cazuri de debut au crescut atât în ​​40 și 30 de ani. Nimeni nu poate spune în avans când va veni, dar schimbările menstruale sunt primul semn că menopauza este aproape. Acest lucru nu este un motiv de panică: consultați un medic, verificați nivelul hormonilor și obțineți sfaturi privind reducerea durerii menstruale.

Motivul 3
Recepția anticoagulantelor
Anticoagulantele sunt medicamente care diluează sângele. Acestea sunt adesea prescrise pentru vene varicoase sau datorită altor probleme cauzate de îngroșarea sângelui. Recepția anticoagulantelor duce la faptul că sângele devine mai lichid, prin urmare, cantitatea de secreții în timpul menstruației poate crește. Dacă vă îngrijorează situația, adresați-vă medicului dumneavoastră pentru a înlocui prescripția cu o altă persoană.

Motivul 4
Boli ale sângelui
Perioadele anormal de dureroase și profunde pot fi un semnal că aveți probleme de sânge, în special - cu coagulabilitatea. Consultați un medic pentru a exclude această opțiune.

De ce ar trebui să fac exerciții în timpul menstruației

Expunere de motive 5
Miomul uterului
Numele acestei boli pare a fi înfricoșător, deși unii cercetători afirmă că aproximativ 70% dintre femei le pot suferi. Fibrele uterine sunt mici, tumori non-canceroase care uneori se dizolvă, uneori tratamentul grav este necesar pentru a le elimina. Unul dintre simptomele miomului sunt perioade dureroase. Consultați un medic: destul de des soluția la problema fibromilor uterini este destul de simplă.

Motivul 7
STI
Dacă ați avut sex neprotejat, atunci primul lucru pe care ar trebui să-l faceți atunci când aveți perioade dureroase este de a verifica infecțiile cu transmitere sexuală. Gonoreea, chlamydia și alte infecții cu transmitere sexuală cauzează adesea sângerări profunde prin menstruație. Cu cât începeți mai devreme tratamentul, cu atât va fi mai reușit!







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: