7 ani - felicitări de nuntă de nuntă, toasturi, cadouri aniversare - 12 nunți

7 ani - felicitări de nuntă de nuntă, toasturi, cadouri aniversare - 12 nunți

A șaptea aniversare a vieții de familie. Cuprul este cel mai simplu dintre metalele nobile. Un semn că am avut o lungă perioadă de viață de familie. În cinstea acestei sărbători soții schimbă cadouri, ornamente din cupru. De regulă, atunci când vine o nuntă de nuntă, este timpul să dați inele pe care trebuie să le purtați fără să le scoateți până la următoarea aniversare.







În plus față de cupru, simbolul acestei aniversări este, de asemenea, lână, ceea ce oferă o posibilitate mai mare pentru alegerea unui cadou. În plus față de ustensile din cupru, cupe, samovare, narghilea și alte atribute de cupru, oaspeții pot dona lucruri din lână, de exemplu, un șal sau șosete. În această alegere bogată puteți găsi întotdeauna ceea ce puteți oferi pentru o nuntă de nuntă.

Dragi "nou-născuți"! Ochii tăi atunci când te uiți la fiecare alte straluci ca acum 7 ani, dragoste și îngrijire, dar doar în cazul, eu încă să-ți spun o anecdotă, și că el nu poate fi realizat în viața ta! Soțul, văzând că soția lui sa întors din magazin cu o pungă mare de mâncare cu jam, spune:
- E timpul să închei asta, dragă. O femeie la vârsta ta nu trebuie să poarte asemenea greutăți.
- Și ce sugerați?
- Mai bine du-te de două ori.
Deci, hai să bem la soți îngrijitori!

Ridic un pahar de iubire, singurul care nu este urmărit de legea alchimistului, care a găsit o modalitate de a transforma monedele de cupru în aur. Permiteți-mi să vă urez sănătate bună și o viață lungă și lungă și să vă dau în fiecare zi viitoarea ta viață la fel de minunată ca aceasta. Traiesc fericit șapte ori mai mult timp de 7 ani și altul la fel de mulți! Să ridicăm ochelarii în cinstea jubileului!







Am trăit împreună timp de șapte ani.
Erați cu experiență
Multe plăceri și necazuri,
Și pentru ochi, dragostea este deschisă.
Nu, nu sa arătat,
Și distracția nu este uitată,
Și întotdeauna în casa ta
Și distracție și noroc!
Să fie atât de întotdeauna!
Nu plânge acasă!

A fost o vreme când oamenii nu cunosc metalele. Ce au folosit în viața de zi cu zi? Un copac, o cârpă, o piatră, o piele. Într-o zi, o piatră ciudată a lovit focul. Căldura vetrei l-a topit, iar dimineața sa găsit un lingou de cupru în cenușă. A fost prețios pentru acei oameni, iar acum este bijuteria cea mai înaltă. Va veni un alt timp de argint și aur, pietre prețioase, sperăm cu sinceritate. Și acum ofer să beau rudele și prietenii acestei case. Căldura, prietenia și sprijinul lor au încălzit eroii noștri și i-au ajutat să meargă atât de mult la o nuntă de nuntă.

Pentru tine, dragi prieteni!

Șapte sunt un număr norocos. Ai trăit împreună 7 ani fericiți. Câți! Cât de puțin este! Le-ai trăit ca niște copii preșcolari fericiți, ai avut, bineînțeles, genunchii tăi rupți, se certau între ei și jocuri amuzante. Și acum este timpul să creștem, ați devenit suficient de înțelepți pentru a studia într-o școală de lucruri mai complicate. Aveți un viitor minunat! Această lume este a ta, și vrem să păstreze tineretul sufletului și prospețimea simțurilor, să treacă prin toate bucuriile și necazurile, pentru a păstra ceea ce, uneori, noi toți un pic comoară - o viață de familie și școală de viață fericită, și în instituțiile, și în școală absolvent, și fiind încoronată cu lauri de o nuntă de aur de academicieni! Ridicați astfel ochelarii și beți până la fund pentru soții tineri, acești minunați oameni!

Tu înainte de nuntă roșu - cupru
Au ajuns pe calea victorioasă:
Ei și-au salvat dragostea,
Din probleme a salvat familia.
Aurul de apel odarim.
În casa de cafea - casa este iubită.

Anii au trăit în căsătorie șapte -
Cu aceasta vă felicităm, prieteni!
Și oaspeții, aici s-au adunat, toți
Suntem serioși în legătură cu aceasta:
Am mers în dragoste și am acordat zile
Cu un mod de viață puternic și prietenos,
A devenit mândria, fericirea rudelor
Și am luat un copil - o comoară!
Să nu fiți legați unul de celălalt,
Trăiți bogat și pur și simplu
Milioane de zile mai minunate!

Figura 7 este una dintre principalele.
Acesta este numărul de completitudini,
Fericire, pace, cuvinte zazdravnyh
Într-o casă în care domnesc florile.
La nunta frumoasa a alama,
Zgomotos, sună și confortabil
Cu monede de cupru
În degetele încălzite,
Pentru toată tristețea
Întotdeauna plecat!
Vii și continuă să fii distractiv,
Afecțiune și cântec!

Șapte ani, ca șapte zile,
Flying luminos,
Dar, ca și mai înainte, cuvintele ușoare
Inima seteaza fierbinte.
Fii fericit, prieteni,
Și trăiesc mult:
Cu cât este mai de încredere familia,
Cu cât e mai adevărat drumul.
Iar Dumnezeu nu te lasa sa te pliezi
Aripile sunt tinere.
Nunta ta de nuntă este să trăiești,
Pentru a întâlni pe alții.

Felicitări luate de pe site-ul www.npir.narod.ru







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: