4 Exerciții pentru slăbirea picioarelor și coapsei

Poate că ați auzit deja opinii diferite cu privire la întrebarea dacă puteți pierde în greutate numai în anumite locuri ale corpului:
Talie, numai în șolduri și numai în picioare. Mulți guru-i de fitness spun că ard grăsime în întreg corpul și în timpul antrenamentului arde în toate locurile.







Ca urmare a cercetării mele, am găsit următoarele .. După ce am cercetat sursele științifice pe această temă, am aflat că procesul de ardere a grăsimilor este posibil și local.

Cu alte cuvinte, dacă exercițiile includ exerciții pentru anumite grupe musculare, părți ale corpului, arderea grasimilor va apărea într-o mai mare măsură în aceste locuri. Cum este posibil acest lucru?

Grăsime de arsură în mușchi în timpul sokrazheniya musculare, musculare diafragma si grasime se deschide sub influența temperaturii asupra apei rascheplyaetsya, glicerol și adenozina trifosfat, care este de combustibil pentru mușchi. Cu cât contractați mai mult musculatura, cu atât mai multă grăsime care este direct deasupra acestor mușchi pe care o veți arde.

Aceste exerciții, care utilizează aproape toate modelele de fitness, vor acționa prin toate cele 45 de mușchi pe fiecare picior și ar arde grăsime pe picioare, șolduri și fese, atât în ​​timpul antrenamentului, cât și în 48 de ore după.

Elena, vreau să încep acum "Turboton"

4 Exerciții pentru slăbirea picioarelor și coapsei

4 Exerciții pentru slăbirea picioarelor și coapsei

Despre autor

Elena, poate vă recomandăm exerciții adecvate pentru perioada de reabilitare după o fractură complexă a razei cu șrapnel și deplasare?

Și, vă mulțumesc pentru profesionalismul dvs., pentru munca voastră! Vă urez succes și multă satisfacție din ceea ce faceți!

Stasy, sarcina este minunată! Cu toate acestea, cu efort fizic în această perioadă trebuie să fii atent ... mai ales în primul trimestru. Este mai bine să abandonați încărcăturile electrice, să le înlocuiți cu exerciții ușoare de cardio și să mergeți mai mult, puteți să vă întindeți, dar și cu atenție ... Și asigurați-vă că vă consultați un medic. Ai grijă de tine!

Elena, mă gândesc încă să ordonez programul, am avut câteva întrebări:






1. Fie că este posibilă distribuirea încărcăturii astfel încât să fie angajată în 20-30 de minute dimineața pe stomacul gol în fiecare zi, cu excepția sâmbătă și a învierii, iar sâmbăta și duminica seara pentru o oră? Faptul că muncesc târziu și vin acasă uneori ore în 23 - seara să facă bine, nu funcționează deloc
2. Dacă nu mă simt confortabil să fac online, pot să descarc toate antrenamentele pe computerul meu pe zi și poate să revin la ele din când în când?
3. Ce fel de cochilii sunt necesare - un turniet, gantere cu diferite greutăți și fitball - nu? sau altceva?
4. Dacă eu, fiind o călătorie de afaceri, a ratat dintr-o dată de formare pe acest lucru va avea nici un efect și dacă, în acest caz, sensul de a fi angajat în programul (excursii la multe ori, cu, desigur, gantere si fitball nu ia)

1. Fie că este posibilă distribuirea încărcăturii astfel încât să fie angajată în 20-30 de minute dimineața pe stomacul gol în fiecare zi, cu excepția sâmbătă și a învierii, iar sâmbăta și duminica seara pentru o oră? Faptul că muncesc târziu și vin acasă uneori ore în 23 - seara să se descurce bine, nu funcționează deloc da, Irina poate, dar pe stomacul gol nu poate fi instruit în fiecare zi!
2. Dacă nu mă simt confortabil să fac online, pot să descarc toate antrenamentele pe computerul meu pe zi și poate să revin la ele din când în când? - Absolut.
3. Ce fel de cochilii sunt necesare - un turniet, gantere cu diferite greutăți și fitball - nu? sau altceva? acest lucru este mai mult decât suficient!
4. Dacă eu, fiind o călătorie de afaceri, a ratat dintr-o dată de formare pe acest lucru va avea nici un efect și dacă, în acest caz, sensul de a fi angajat în programul (excursii la multe ori, cu, desigur, gantere si fitball nu ia) Efectul va fi, dar principalul lucru pe care apoi să le respectați mâncarea!

Katya vă felicit pe presupunerea dvs. rândurile ... nu există nici o dieta de proteine ​​... este o dieta echilibrata ... in dieta de proteine ​​nu include grăsimi ... Eu fac un pariu pe o proteină - deoarece multe femei nu au mușchi ... și grăsime - care este esențială pentru metabolismul hormonilor ... și lent - carbohidrați complexi care ajută la restabilirea sensibilității la insulină și proteine ​​digerate ...

Bună, Lena! Vă mulțumim pentru munca dvs.! Te rog spune-mi: am făcut în timpul orelor dimineții de diferite exerciții (și Callanetics dvs.), este imposibil de a lua micul dejun inainte de a exercita, în dimineața bea numai apa cu lamaie, uneori, adăugând med. Am micul dejun după ore. Corpul este strâns, formând un corset muscular, greutatea se află pe meste.mozhno dacă să se angajeze pe stomacul gol, citiți care incetineste astfel metabolismul. Sincer, Alla

Bine ai venit! Elena, spune-mi, când trebuie să faci exerciții pe care le dai în plus? Doresc să efectuez numai zilele care sunt incluse în programul turboton.
Și o altă întrebare, cum rămâne cu "masa de Anul Nou"? Meniul zilnic nu se potrivește destul, dar ceea ce mâncăm de obicei pentru sărbători nu se potrivește exact.

Bună, Olya! Urmați până la acele exerciții care sunt incluse în program, și cele pe care le dau, în plus, ele sunt fie pe zonele cu probleme, dacă aveți, întotdeauna am scrie unde și cum să le efectueze, precum și toate celelalte exerciții sunt de asemenea incluse în curs, și le-au va în curând pentru a efectua. Și le trimit la tine pentru că vreau ca toți abonații mei să fie conștienți de ceea ce se întâmplă! Cu sărbătorile viitoare, vom da seama curând!

Vă mulțumim pentru comentariul Tanya! Pentru cei care vor să scape de grăsimi în anumite locuri,
sarcina principală va fi revitalizarea mușchilor situați sub stratul de grăsime, prin intermediul unor dispozitive speciale
exerciții. După cum vă amintiți din carte, fiecare mușchi instruit arde 200 de calorii pe zi.
Numai atunci
ei vor incepe arderea grasimilor nu numai in timpul antrenamentului, ci si dupa!







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: