30 Lecții care mi-au dat viața în 30 de ani

30 Lecții care mi-au dat viața în 30 de ani

Faceți-vă astăzi ceea ce alții nu doresc, mâine veți trăi așa cum alții nu o pot face

Nu vă imaginați ce oportunități ne lipsesc în fiecare zi, pe oră. Începeți să vă căutați! Începeți azi! Pune-ți fundul de pe canapea! Destul este strâmb și amânat pentru mai târziu (foarte recomandat să vizionați / citiți)!







Dacă sunteți nemulțumiți de locul pe care îl ocupați, schimbați-l. Nu ești un copac! Jim Ron

30 Lecții care mi-au dat viața în 30 de ani

Alegeți un loc de muncă după cum doriți și nu trebuie să lucrați o singură zi în viața voastră

Dacă vrei să ai ceva ce nu ai avut niciodată, va trebui să faci ceva ce nu ai făcut niciodată. Coco Chanel

Pentru axioma că apa nu curge sub piatra încă, am aflat deja. Și faptul că apa stângă va ieși - să clarificăm și asta. Actualizați-vă persoanele de contact, cunoașteți-vă peste tot și întotdeauna, dacă există o astfel de oportunitate. Am fost foarte modestă și timidă din copilărie și chiar și acum sunt foarte asemănător cu asta. Dar întotdeauna încerc să mă depășesc și să mă informez - pentru că niciodată nu știți ce va fi util acest sau acel contact în viitor. Acest lucru eliberează, ajută la găsirea comunicărilor necesare, dezvoltă vorbirea și abilitatea comunicării constructive și competente. Nu vă fie teamă de cantitate. Într-o zi aceasta va depăși calitatea. Așa că am găsit toți partenerii mei în afacerea trecută și prezentă.







Să începeți greșit la început, acest lucru este normal. Greșelile sunt experiența viitoare. Iar experiența este foarte neprețuită. Greșelile sunt totul nostru. Doar cei care nu fac nimic nu se înșeală. Este vorba de erori - acesta este ceea ce face un antreprenor / om de afaceri de la o persoană și îl tempetează. Slăbiciunile părăsesc câmpul de luptă, forțele puternice se ridică și se mișcă. Persistența este una dintre cheile succesului (citiți această notă, nu veți regreta). Probabil (cel mai probabil, așa va și voi cei mai mulți), că primul tău caz se va prăbuși, va fi neprofitabil sau vei pierde pur și simplu interesul pentru el. Poate că vei ieși din afacerea pe care ai început-o la începutul carierei tale antreprenoriale. În orice caz, experiența pe care ați câștigat-o în cursul activității dvs. este tezaurul dvs. de succese viitoare.

30 Lecții care mi-au dat viața în 30 de ani

La începutul zilei, faceți cel mai dificil și mai neplăcut lucru. Când ați făcut-o - în restul zilei nu sunteți copleșiți de gânduri inutile.

În afaceri nu există loc pentru o gândire conservatoare, pentru că vă încetinește, vă face slabi, nu puteți evalua faptele și pur și simplu "ucide". În afaceri, o minte deschisă, deschisă întregului nou, este importantă.

Încearcă să-ți caută astăzi calea, prieteni. Motivați-vă și mergeți într-o călătorie interesantă! Antreprenorii nu se nasc, devin. Duck, ia-i!

Vă recomandăm, de asemenea, să citiți articolele. Acest lucru este foarte interesant:







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: