15 recenzii ale Muzeului Etnografic rusesc la adresa St. Petersburg, Engineering Street, 4

Rușine și lipsă de respect. La finalizarea comenzii nimeni nu ne-a avertizat că muzeul este închis de două ore mai devreme din cauza unor evenimente. Timpul a fost foarte puțin, am încercat să ruleze în jurul valorii de a lua toate camerele, dar nu au avut timp să urce la etajul al doilea, am blocat calea femeilor care sunt la datorie în jurul holurile. Pentru indignarea noastră am fost amenințați cu miliția. Acesta este un comportament scandalos și o atitudine nepoliticoasă.







Sincer, etnografia mi-a păstrat mereu o sferă plictisitoare, dar după ce am vizitat muzeul, cred că mă voi răzgândi. Exponatele sunt atât de interesante și colorate, încât creează un sentiment de imersiune completă nu numai în cultură, dar și în epocă. Privind cum și cum au trăit oamenii, se pare că ei și-au apreciat valorile mai mult decât contemporanii.

Am mers la acest muzeu cu fiul meu de multe ori. Este situat în partea dreaptă a Muzeului Rus, dacă vă confruntați. O expunere foarte mare dedicată modului de viață și obiceiurilor popoarelor din Rusia. În muzeu există cursuri pentru copiii preșcolari, unde se vorbește despre o sărbătoare și obiceiuri ale popoarelor din Rusia. Ne-am întâlnit acolo carnaval și au sărbătorit Paștele în aceste cursuri.

Mysey ochen ponravilcya! Ochen intepecny muzey, c ppekpacnymi ekcpozitsiyami, mozhno mnogo uznat intepecnogo Life napodov. Copiii vor dori să se descurce în nimic, vor descoperi cultura covoarelor din profunzimea timpului.

După o vizită la Sankt Petersburg locuri turistice clasice, cum ar fi Kunstkamery Isaac și m-am dus la Muzeul Rus, și apoi în Etnografic. În general, în calitate de istoric și ca persoană obișnuită, voi spune - interesant și îmi lărgește orizonturile, expozițiile și exponatele, aranjamentul halelor și cronologia - totul în acest muzeu este excelent, așa cum ar trebui să fie. Un muzeu clasic, este obligatoriu să vizitezi oameni culturale =)

Eu personal am extins foarte mult cunoștințele despre diferite popoare și culturile lor. În acest muzeu este foarte colectat doar un număr incredibil de exponate interesante. Ghiduri foarte bine și clar spus tuturor.

Acest muzeu minunat este situat lângă Palatul Mihailovski, acest muzeu este unul dintre cele mai mari muzee din lume. Când am vizitat acest muzeu, am văzut multe lucruri interesante, de exemplu, am văzut: costume naționale de diferite popoare, articole de uz casnic și, de asemenea, ceea ce ma interesat cel mai mult, a fost aplicată arta, a fost foarte interesant să vizitați acest muzeu.







Un muzeu bun pentru auto-dezvoltare. Cu un ghid, este în general interesant, este foarte interesant și interesant de spus. Multe lucruri interesante în acest muzeu, mă întreb cum au folosit oamenii în fața noastră.)))

Îmi place foarte mult să merg la Muzeul Etnografic Rus, conține o mulțime de colecții și colecții importante de muzeu. Acest muzeu este unul dintre cele mai mari muzee etnografice din lume! Vă recomand să vizitați!

Muzeul a intrat accidental. Nu ma plăcut deloc. Plictisesc pe cineva. Turul durează puțin peste o oră. În acest timp, am trecut peste exponate. Ghidul nu dădea nicăieri să stea, ocazia de a lua în considerare, nimic interesat nu era. Sper ca într-o zi să ajung din nou aici și aș vrea să merg singur în jurul sălii muzeului.

O multitudine de informații utile și interesante pot fi obținute în timpul unei excursii în Muzeul Etnografic Rusesc din cel mai frumos St Petersburg! Este un mare păcat că vin aici rareori și este imposibil să văd totul în acest minunat oraș.

Îmi place foarte mult acest muzeu, aici puteți studia istoria popoarelor lumii nu pe imagini sau cărți, ci pe machete, manechine, instalații. Datorită acestui fapt, povestirea este mai bine plasată în cap și amintită. și chiar aici de cele mai multe ori dețin expoziții tematice, de exemplu, Zilele Norvegiei în Rusia, unde puteți afla despre ce trăiește această țară astăzi.

Ei bine, întregul muzeu etnografic rus a vizitat întreaga familie. Selecția exponatelor este impresionantă. Ochii se împrăștie, o mare de informații utile și nu foarte informative. Am ieșit puțin nebun, dar amănunțit și dezvoltat intelectual. Mulțumesc!

Colecția muzeului este concentrată în jurul a 500 000 de lucruri originale. Gama cronologică a colecției - de la sfârșitul secolului al XVIII-lea până în prezent. Subiectele colecției muzeale sunt largi și variate. Mi-a plăcut cu adevărat că am învățat cu adevărat o mulțime de interesante și informative) Îi sfătuiesc ferm să viziteze cu copii de adolescență, aceste informații sunt, de asemenea, utile în lecțiile istoriei. Clădirea muzeului a fost construită în conformitate cu proiectul lui VF Svinin la începutul secolului XX, special pentru spectacolul din Sankt Petersburg. Data viitoare ›

Muzeul Etnografic din Sankt Petersburg se află pe colțul de Sadovaya si Inginerie, situat în frumosul palat vechi din secolul al 19-lea, sunt lucruri uimitoare - mai ales a placut expozitia de produse fabricate din metale prețioase - „Camera specială de depozitare.“ Ce lucrări de artă au fost create de meșteșugari - bijutieri! Muzeul găzduiește, de asemenea, una dintre cele mai frumoase săli de expoziții din Sankt Petersburg - Sala de Marmură (Sala Memorială a Împăratului Alexandru al III-lea). Puteți juca cu copiii în Centrul Etnografic pentru Copii al Muzeului.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: