12 Plante care sporesc imunitatea - întăresc imunitatea cu ceaiul din plante și ceaiul verde, recenzii

Colecția de plante №12 "Plantele care sporesc imunitatea" - din seria "Ceaiul cel mai important". Producător - NPK "Fitokod", Penza.
L-am cumpărat în Auchan, prețul era undeva în jur de 50 de ruble pentru un pachet de 30 de pungi de filtru. La început, designul atras - un design foarte frumos, și apoi totul.







Aceasta este, în primul rând, compoziția, care folosește nu numai colecția de plante care sporește imunitatea (echinacea, balsam de lămâie, sunătoare, frunze de coacăze negre și șolduri de trandafir), dar și ceai verde. Toate acestea au promis un gust foarte plăcut și o aromă a băuturii, plăcută pentru utilizarea zilnică obișnuită.
Și, desigur, promisiunea de a crește imunitatea. În timpul iernii, acest lucru este deosebit de necesar, deoarece virușii atacă unul după altul.


În ceea ce privește rezultatul, aici pot spune că colecția de plante funcționează cu adevărat. Deja se apropie sfârșitul iernii, și nu am avut nici strănut (nici o răceală, nici o durere în gât, care fuseseră deranjați destul de des). Când simțiți că corpul este slab și că aveți un fel de afecțiune dureroasă, amintiți-vă doar despre ceai, beți și, din nou, uitați din nou, deoarece starea revine la normal.







S-ar putea spune și deficiențele care au fost dezvăluite în timpul aplicării acestui instrument.
În primul rând, așteptările mele despre gust și miros nu au fost justificate - aroma ceaiului este foarte slabă și nu spun că este foarte plăcută, obișnuită. Gustul este primitiv. Sincer, nimic mai bine nu așteptați. O băutură tipică pe ierburi, nu amar, nu urâtă, dar de asemenea neimprovocabilă.
În
În al doilea rând, deoarece colecția de plante medicinale nr. 12 este colectată pe baza ceaiului verde, am presupus că, ca și ceaiul verde, se poate prepara în mod repetat, de mai multe ori. Dar el nu era potrivit pentru asta - și nu numai în gust, ci și în pahar - prea mult atunci când berea repetată, ca un strat de praf de pe fundul paharului.

Deci, în general - un produs foarte demn. Dar pentru neajunsurile mele, trag doar o stea.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: