11 Afirmațiile unui bărbat îndrăgostit

Dacă majoritatea afirmațiilor următoare sunt aceleași cu ceea ce spune și face omul tău, nu ezita, are intenții serioase ...







11 declarații ale unui bărbat îndrăgostit

1. Fericirea ta este fericirea mea

A iubi pe cineva este să experimentezi o legătură emoțională. Când într-adevăr un om (și nu pentru spectacol) cu tine "pe aceeași lungime de undă", atunci el este interesat de o relație lungă. După cum un scriitor renumit Robert Heinlein a spus: "Dragostea este o stare în care fericirea unei alte persoane este mult mai importantă decât a ta."

11 Afirmațiile unui bărbat îndrăgostit

2. Cred că sunteți perfect, deși știu că nu este așa

Desigur, oameni perfecți nu se întâmplă ... Dar când un bărbat este cu adevărat îndrăgostit de o femeie, totul devine perfect pentru el. Nu numai aspectul, ci și comportamentul, mersul, zâmbetul, umilințele și obiceiurile. Desigur, el știe că are defecte, dar pur și simplu nu-i pasă. El nu crede, doar vede binele.

3. Îmi țin promisiunile.

Ne place sau nu, dar „te iubesc“ - aceasta este doar cuvinte ... dacă nu sunt susținute prin acțiuni concrete, se ridică imediat îndoieli cu privire la veridicitatea lor. Omul "drept" înțelege că promisiunile acordate unei femei trebuie îndeplinite. El nu vă va dovedi cuvinte - numai prin acțiuni.

Un bărbat nu poate să iubească o femeie care nu respectă. Dragostea presupune un respect profund pentru sentimente / gânduri / opinii. Un om iubitor se consultă întotdeauna cu o femeie atunci când ia decizii importante cu privire la ambele persoane.







O altă fațetă a iubirii este încrederea reciprocă. Un bărbat care iubește o femeie se bazează foarte mult pe ea și se așteaptă la reciprocitate în acest sens. Îmi place un citat faimos care se aplică acestui punct: "Iubirea dă putere să te distrugă, dar tu crezi că nu se va întâmpla niciodată".

6. Încerc mereu să fac ceva pentru tine

"Dragostea" nu este un substantiv, este un verb. De ce? Pentru că dragostea adevărată necesită o acțiune constantă și activă, efort și consecvență din partea ambilor parteneri. Dacă acest lucru nu se întâmplă, sentimentele se estompează cât de repede se întâmplă. Un bărbat înțelept (ca o femeie înțeleaptă) înțelege că o dată pentru a câștiga o femeie nu este suficient, trebuie să lucrați în mod constant pentru a păstra și a dezvolta relații.

7. Sunt aproape, indiferent ce se întâmplă

Cea mai bună dovadă a iubirii omului este dorința lui de a fi în jur. Nu fizic, ci emoțional. Asta este, el este aproape nu numai atunci când soarele strălucește pe stradă, dar, de asemenea, păstrează o umbrelă deschisă peste tine într-o zi ploioasă.

11 Afirmațiile unui bărbat îndrăgostit

8. Reprezintă viitorul nostru comun

Un bărbat care iubește o femeie realizează că "eu" și "voi" sunteți acum "noi". Când începe să își planifice viitorul, ești în mod necesar prezent în aceste planuri. Nu-i este frică de perspectiva de a trăi împreună de mai mulți ani, se bucură de relația.

9. Nu știu care ar fi viața mea fără tine

Un bărbat care iubește o femeie trăiește întotdeauna bucuria de a comunica și de a împărtăși timp cu ea. El își dă seama că experiența nefericită din trecut nu mai provoacă emoții, este doar momentul prezent, în care este absolut fericit, iar restul nu contează.

10. Nu-mi pasă ce sa întâmplat în trecutul tău

Toată lumea înțelege că persoana aleasă are un trecut. Un om înțelept nu este interesat de acest trecut, pentru el un viitor comun cu o femeie este important.

11. Te aduc în mediul meu

Un bărbat care este serios despre femeie în serios, nu ezită să iasă cu ea, să-și prezinte prietenii și colegii. Dacă aleșii voștri nu doresc să vă introducă în cercul dvs. social, aceasta este o ocazie de a reflecta asupra perspectivelor relației voastre.

Bărbații sunt într-adevăr capabili de a iubi și, într-adevăr, doresc nu mai puțin femei decât iubire.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: