10 Erori la tastarea masei musculare - antrenament pe stradă - antrenament cu greutatea proprie

10 Erori la tastarea masei musculare - antrenament pe stradă - antrenament cu greutatea proprie


În acest articol, vom vorbi despre cele mai frecvente erori de colectare a masei musculare. Citiți și luați în atenție.

prefață
Să se angajeze în organism, să pompeze mușchii, să devină puternici și frumoși - toate acestea sunt formulări similare ale unei singure întrebări, pe care aproape toată lumea le-a cerut o dată. Și întrebarea este: nu este timpul să mă încep să fac. Pentru a începe, desigur - nu o problemă, și în primele luni, sigur că rezultatul va fi resimțit. Deși acest lucru nu este un fapt. Da, și din leziuni nou-nascuții nu sunt asigurați, pentru că nu toată lumea știe, nu realizează toată lumea. Este din astfel de greșeli și aș vrea să te salvez, gândindu-mă să încep să construiesc muschi.







Dar mulți recunosc aceeași eroare: ei iau programul unui atlet de renume care a obținut succes (Coleman sau același Schwarzenegger) și începe să-l studieze. Logica este simplă: dacă l-ar fi ajutat, el mă va ajuta.
Cu toate acestea, aici nu sunt luați în considerare trei factori importanți.

În primul rând: sportivii serioși își schimba programele în mod constant, apoi îngroapă, apoi se usucă. Programați ce perioadă aveți în mâinile dvs.?

Al doilea: orice sportiv este, în primul rând, o persoană, cu propriul său fizic. Pentru persoana de tip abdominal (la grăsime) bine Schwartz program care a fost de tip musculare nu se apropie în nici un fel.

Și, în sfârșit, cel de-al treilea, cel mai important lucru. Să nu facem absolut nimic - numai chimiștii profesioniști realizează un succes real în culturismul profesional. Nu contează cât de faimoși sportivi țipă despre puritatea lor virgină de la steroizi, este o minciună a apei pure. Sunt chimisti. Și programul pentru ei este proiectat să se combine cu terapia cu steroizi. Nu voi da o evaluare morală a acestui fapt, toată lumea are dreptul să decidă ce este mai bine pentru el, dar este util să se angajeze în programul Schwartz, folosind numai alimente și suplimente obișnuite.

Greșeală # 2. Cu atât mai bine
Pentru ca mușchii să crească mai repede, trebuie să fie agitați. Este logic. Indiferent ce cresc și mai repede, trebuie să pompeze și mai mult. Este logic? Nu, nu este. Aici sunt incluse și alte legi.

Ce este creșterea musculară? În formare, vă ridicați mari, neobișnuite pentru tine în viața obișnuită, greutăți. Acest lucru cauzează micro-traumatisme ale mușchilor - cele mai mici rupturi ale fibrelor musculare. Prin urmare, durerea, pentru că orice rană - doare.

După ce ți-ai rupt fibrele, părăsi camera. Mănâncă. Somn. În timpul mesei, dați organismului un material de construcție pentru a restabili fibrele. Noaptea, procesul de creștere are loc noaptea. Materialul de construcție pre-stocat - aminoacizi și proteine ​​- corpul învelește fibrele deteriorate. Ei depășesc și ... devin mai groși. Este mai groasă, mai groasă acolo, vedeți, iar întregul mușchi se adaugă volumului. Creștere.

Cu toate acestea, corpul trebuie să reușească să vindece rănile. În cazul în care micro-traumatismele încep să apară prea des, ei nu vor prinde din urmă. Aș dori, de asemenea, să vă avertizez: un organism care nu se poate vindeca va cădea într-o stare de stres. Aceasta înseamnă că principalele funcții pot eșua.

Ca o consecință - o dispoziție depresivă, rezistență redusă la viruși și bacterii, oboseală constantă și, cel mai important, nici o creștere!

Greșeala # 3. După antrenament este util să bei bere
Berea după antrenament este cea mai bună cale spre un pat de spital. Este un mit că berea după o sală de gimnastică poate fi chiar necesară pentru că conține carbohidrați bogați în energie.
Oh, oh ... Câți ani au trecut și am auzit încă acest mit. Nici măcar nu știu de unde a plecat - spun ei din halterofia clasică a vremurilor URSS. Mă îndoiesc, dar nu esența.

Berea după antrenament este calea cea bună spre un pat de spital.

În primul rând, în această băutură există într-adevăr carbohidrați. Dar problema este că ele sunt complicate. Și să-ți împărți corpul nu este ușor. Ar fi mai bine să trimită un astfel de nugget la rezervă (adică, grăsime), mai degrabă decât să obțină energie din ea. Vrei sa devii un fericit proprietar al unei burta de bere? Mă îndoiesc.

Dar nu este așa de rău, doar o zecime. Aș sublinia faptul că principalul factor de risc este că o sarcină imensă este pusă pe inimă în formare. Iar nevoia de a face ceva cu alcool după un astfel de stres forțează muschiul principal nu se va adăuga.

Sunt familiarizat cu un exemplu viu: pentru un an, un tânăr, care a rămas cu o bere după ce se balansează, a căzut cu o inimă. Ai nevoie de ea?

Greșeală # 4. Principalul lucru - clasele în sală
Nu, în sala de gimnastică veți obține doar 30% (!) Din succesul general în creștere. Restul este pentru somn și mâncare. Pe măsură ce cresc mușchii, am explicat deja în punctul 2, nu voi mai vorbi în detaliu. Voi spune doar ca nu va supraestimati antrenamentele si nu uitati sa mancati bine si sa dormiti mult!

Greșeala # 5. Din proteine, creatinele și anabolizanții devin impotenți






O mare problema pentru culturistii incepatori este incapacitatea de a distinge steroizii de aditivii alimentari. Marea problema cu culturistii incepatori este incapacitatea de a distinge steroizii de aditivii alimentari.

Să clarificăm. Orice supliment alimentar care intră în nutriția sportivă, indiferent dacă este vorba despre proteine, creatină sau aminoacizi, acționează indirect. Alimentația sportivă dă organismului un material suplimentar, ușor digerabil pentru creștere, precum și surse suplimentare de energie pentru antrenament în sala.

Steroizii (ei sunt anabolici) bate pe frunte, crescând nivelul testosteronului hormonal masculin. Cu cât acest nivel este mai ridicat, cu atât este mai ușor să crești.

Așa este. Dacă cu aditivi indirecți organismul nu are probleme speciale (îi asimilează sau pur și simplu trece prin el însuși), atunci cu un "atac frontal" totul este mult mai complicat. Anabolics bate fundul hormonale, iar organismul începe să aibă probleme. Nu deloc și nu întotdeauna. Dar se întâmplă adesea. Inclusiv probleme cu potență.

Greșeala # 6. Principalul lucru nu este tehnica, ci greutatea.
Câți băieți tineri urmăresc greutatea. Scuipa la numărul de repetiții, scuipa tehnica de execuție, dacă doar să ridice, doar pentru a scutura bara de masa prețioasă!

Ei bine, ce pot să spun? Vei fi înfricoșător de mult. Tehnologia nu este inventată în zadar, observând-o, încărcați exact acele mușchi de care aveți nevoie și scutiți sarcini suplimentare de locuri vulnerabile, cum ar fi spatele sau genunchii.

Greșeala # 7. Cu barul mă pot ocupa de mine!
O eroare, ca o mică, dar atât de comună în rândul începătorilor, încât am decis să-mi opresc atenția.

În mare parte, de la timiditate, mulți dintre cei care vin la sala de sport nu doresc să-i ceară pe cineva să se asigure la bar, cu o presă de bancă și alte exerciții.

Acest lucru nu se poate face în niciun caz! În timpul vieții mele, am împușcat barul de la trei sportivi de munte, iar odată (care este prea mult să se ascundă) a fost îndepărtat de la mine. A fost cu mult timp în urmă, abia când am început să studiez în simulator. Dar își aminti mereu că nu era nimeni în hol, nu era unde să arunce bara și puterea era mai mică și mai mică să o păstreze. De atunci, instinctul meu de auto-conservare mi-a zdrobit odată pentru totdeauna timiditatea unui atlet începător!

În plus față de siguranță, trebuie amintit încă un aspect important. Orice exercițiu, cu excepția cazului în care se încălzește, trebuie făcut până la limită, până la limită. Mai ales baza în care apare bancul. Deci, fără ajutorul din afară, nu vei ajunge până la ultima oară, când te-ai lăsat deja din ultimul tău forță și te-ai lăsat cu adevărat complet.

Dar presupunerea este eronată. Faptul este că în organism există un lucru ca un fond hormonal. Se menține mai mult sau mai puțin uniform și la un anumit nivel. Dacă ceva se pierde undeva, atunci organismul își va restabili imediat rezervele, folosind rezerve. Și cu o alimentație bună, un somn bun și doar un stil de viață sănătos, vor exista rezerve.

Greșeală # 9. Pentru a pierde in greutate, nu trebuie sa mananci prea mult
Postul nu veți realiza nimic Întrebarea reală pentru persoanele de tip abdominal și la etapa de uscare.

Nu, este nevoie. Mănâncă mâncare deliberat de mică calorie. De exemplu, fibre (legume). Și fără ciocolată sub pernă! Corpul se pierde: cum ar fi mâncarea, dar nimic de pus în abdomen - totul este la locul de muncă!

În general, există o cale ferată. Exact timp de o lună excludeți din alimente toate zahărurile. Poți?

Apropo, nu uitați că, cu pierderea de masă de grăsime, vă pierde în mod inevitabil și musculare. Pe lângă puterea.

Numărul de eroare 10. Pentru o lună voi deveni Schwarzenegger!
Această greșeală frecventă în rândul începătorilor, care într-o perioadă scurtă de timp în sala de sport vrea să vadă o creștere momentală și destul de semnificativă a masei musculare. Și dacă nu au primit ceea ce se așteptau, spun că scaunul balansoar este nonsens și că aruncă în continuare excursii la sala de gimnastică.

Culturismul este un sport pentru pacient. În ea, rezultatele nu vin în dimineața următoare. Cu toate acestea, primul an va înregistra progrese. Stai! Cel mai important lucru este să progresăm. Când greutatea și greutatea corporală, deși cresc încet, dar sigur, este semnul principal că faceți totul bine și că vă deplasați înainte.

Farma-sport.ru Farmacologie calitativă! la cele mai bune preturi!
Bună seara curs brattsy.Zakonchil de prevoskhodnye.Preparaty toate rabochie.Bolshoe 101% Vă mulțumim! Cine odihnă și apoi din nou zakazhu.Vo întreaga poveste dovedit, lasa multe dintre aceste comentarii! Bine bine slova.Udachi TINE!

10 Erori la tastarea masei musculare - antrenament pe stradă - antrenament cu greutatea proprie

Farma-sport.ru Farmacologie calitativă! la cele mai bune preturi!
Buna ziua, am comandat pentru prima dată pe această resursă 3 medicamente la recomandarea 1) Stanzach, 2) 500 mg de testosteron enanantat 2 Bochenko 3) 800 2 Bochenko boldenone, totul a intrat într-o stare perfectă, probleme cu integritatea ambalajului. Până în timpul săptămânii, cred foarte repede. Calitatea produsului prin 3mesyatsa atinge scopul, în cazul în care rezultatul este pe fata, eu sunt clientul dvs. și să aducă mai mulți prieteni, mulțumesc prieteni!

10 Erori la tastarea masei musculare - antrenament pe stradă - antrenament cu greutatea proprie

10 Erori la tastarea masei musculare - antrenament pe stradă - antrenament cu greutatea proprie

Nutriție + exerciții pentru slăbirea picioarelor
80% din succesul în scăderea în greutate oferă o nutriție adecvată. Sport, desigur important - dar în acest stadiu mai mult pentru a crește numărul de calorii consumate pe parcursul zilei (așa că antrenorul mi-a explicat). De când am renunțat la dulciuri grase, prăjite și cumpărate, am avut chiar și acnee pe fața mea! Desigur, este și faptul că am început să beau 2 cești de produse lactate acide în fiecare zi - acum le pregătesc pentru aluatul Slim de la Bakdzdrav. Există bacterii care nu permit dezvoltarea microorganismelor patogene. În ceea ce privește împachetări și creme, ei, desigur, pierde în greutate nu va ajuta, dar reduce tuberozitatea și de a îmbunătăți condiția de piele pentru a le în vigoare.

Extinderea pentru cei care conduc un stil de viață sedentar
exerciții interesante, voi încerca, este păcat că nu este nimic pentru genunchi, așa cum am de la un genunchi stil de viata sedentar de multe ori rănit, acum am bea Sustilak familiar sfătuit, mai ușor, dar ar dori totuși lor cald în sus, așa că era în siguranță cu el.

10 Erori la tastarea masei musculare - antrenament pe stradă - antrenament cu greutatea proprie







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: