Zenith a pierdut meciul și a căzut în urma lui cu unsprezece puncte

În pauză, în loc de Ernani brazilian dizolvat, a apărut Oleg Shatov, despre care se știe că are o relație dificilă cu Lucescu. Clubul de la St. Petersburg a început să arate un pic vesel în jumătatea străzii din teren și, poate, merita un gol, ceea ce sa întâmplat în minutul 67. Desigur, Dziuba a înscris-o - a patra din patru jocuri împotriva "Spartacus" în "Zenith". Krishito a jucat bine din flancul stâng, Artem a condus apărătorul și de la o mică distanță nu a ratat.

Curajul de albastru-alb-albastru aproape imediat și nu a înscrie un al doilea gol, dar Shatov din punct de vedere nu este în măsură să străpungă portarul Artem Rebrov. Lucescu a pregătit pentru o lungă perioadă de timp oa doua substituție și a decis în cele din urmă în minutul 79. Într-un meci în care echipa sa cu siguranta a trebuit să câștige, el a ales să elibereze în loc de Yusupov nu pe cineva de la atacarea jucătorilor care se află în posesia sa a fost plin (Robert Mack, Yohan Mollo, Luka Djordjevic, Alexander Kerzhakov), și mijlocașul Mauricio.

Imediat după aceasta, "Spartacus" a marcat golul câștigător. Promes primește mingea în fața suprafeței de pedeapsă, rămâne pe picioare după fault deschis Neto, iar mingea rostogolit dreapta sub atac Samedov - 2: 1. La 85 minute după ce mingea se duce în afara limitelor Criscito dintr-un motiv împins olandezul, iar apoi l-au ascuns în spatele unui arbitru de tușă. Terminarea tuturor foc avansat: câteva minute Dzyuba contra lui reușit să nu pentru a intra în poarta goală de la doi metri, apoi la Spartak Lorenzo Melgarejo lovit de unul după unul.

Deci, rămas bun. "Zenith" a jucat o remiză cu "Anji" în ultimul meci la "Petrovsky"