Există o șansă ca "torța" să intre în Premier League, știrile swine-tv Voronezh, rapoartele foto,

Există o șansă ca "Torța" să intre în Premier League?

Primul joc al părții de primăvară a campionatului Național de Fotbal Liga a fost de a da un răspuns la fani, „Torța“, de gradul de pregătire al echipei și șansele sale de a se agăța de 3-4 locuri, dând dreptul la cap la cap jocuri cu perdanți relative din Premier League, a ajuns la 13 și 14.

După cum știți, primele două echipe în prima Divizia vor primi în mod automat promovarea în clasa, iar diferența este acum la „Gazovik“ Orenburg și „Tom“ este destul de solid pentru a ocupa a treia și a patra poziție de Tula „Arsenal“ și Astrahan „Volgarom“ și mai ales „Torța ", Mergând pe locul cinci.

În prima repriză, oaspeții de la Tyumen au jucat cu atenție, acordând o atenție deosebită apărării, și au stins cu îndemânare încercările jucătorilor de mijloc din Voronej să agraveze jocul.

După 28 minute, alb albastru și a avut o șansă reală de a deschide scorul, când Victor Svezhov transmisie excelent găsit Mikhail Biryukov, dar cel merge unu la unu cu portarul Tyumentsev aventurat în mod clar.

Imediat fanii Voronejului nu au putut suporta acest lucru, aprinzându-și sectorul cu luminile focurilor de artificii. Trebuie să plătim un omagiu executorilor legii, în timpul întreruperii meciului, care a expulzat huliganul în afara arenei. Apropo, în standuri s-au adunat aproximativ 9 mii de fani loiali de fotbal.

Oaspeții din prima repriză au avut doar o jumătate de moment când fundașul Larionov, care sa alăturat atacului, a încercat să trimită mingea de la colț până la poarta "Torch".

Dar a noastră a avut o altă ieșire de scor, dar a primit o trecere bruscă de la Mikhail Biryukov Alexander Kasyan, a lovit și trecut portarul, și trecut poarta.

În a doua jumătate, albastrul și albul au avut un avantaj teritorial și de joc, dar numai după înlocuirea căpitanului Andrei Murnin cu 71 de minute, "Torța" a reușit să agraveze jocul.

Unul din echipa nou-veniți fundașul central de Maksim Osipenko, ca un atacant reale, în gros de jucători prins abil mingea pe picior, transmite-l la porțile siberieni.

În minutul 80 după atacul lui Alexander Kasyan, Ilnur Alshin a fost mai rapid decât ceilalți la finisare, iar standurile au oftat cu ușurință - 2: 0, victorie înfrântă.

Și la 87 minute de apărarea oaspeților a eșuat capul post, respingând în momentul în care poarta surprins de Dmitry Michurenkova, înregistrat pe tabela de marcaj convingătoare albastru și alb, Victoria, cu un scor de 3: 0.

Mentor Voronej la conferința de presă nu a radiat optimismul excesiv - aparent, acuzațiile lui au ceva de lucru serios.

Zborul pe termen lung către Vladivostok și întâlnirea cu Luch-Energia ar trebui să ofere un răspuns mai exact cu privire la șansele rezidenților din Voronej pentru Premier League. În timp ce "Torch" pe a cincea linie din clasament.