7 Secretele succesului, partea a doua

Modul Maestrului de a îndeplini orice dorințe

În ultimul articol, ți-am dezvăluit secretul: "Cum de a acumula forța internă" și a dat exercițiile necesare pentru acest lucru. Acum vă voi spune următoarea.







Al doilea secret: cum să-ți testezi norocul,

și crește în mod repetat potențialul său.

Prin practici care ne dezvoltă abilitățile, sperăm cu siguranță rezultate concrete. Poate că avem chiar și o sarcină globală specifică. Și, deși una dintre cărțile mele este dedicată dorințelor, numită "Cartea este împlinirea dorințelor". orice dorință are legătură directă cu norocul și norocul. Dacă, prin antrenament, nu ne descurcăm în afara, în condiții reale, putem ... să ne găsim fără rezultate reale. Prin urmare, trebuie să verificăm în mod constant progresul acestora. Desigur, acest lucru nu este un examen dificil. Totul este mult mai simplu și mai plăcut. La urma urmei, minunile utile mici din viețile noastre nu sunt inutile ...

De-a lungul timpului, veți învăța cum de a testa realitatea înconjurătoare în mod constant și continuu, și aproape inconștient, va alege momentul potrivit pentru realizarile tale, și nu va trebui să apeleze la astrologilor, ghicitorilor și alte ghicitorii ale viitorului. De fapt, faci toate astea și acum, cu siguranță, fiecare dintre voi are semne proprii despre cât de succes ne așteaptă ziua ...

Vă sugerez să vă extindeți gama de teste individuale.

Teste de noroc

Viața reală ne oferă constant situația din spatele situației și depinde de noi cum să trecem prin următorul mic proces de Destin. Noi înșine numim câteva evenimente bune pentru noi, alții - nu (de aici rusă: "Ce faci?" "Nimic ..."), alții o spun rău, din nou, din punctul nostru de vedere. Acesta este motivul pentru care, pentru a fi siguri în propriul noroc, aveți nevoie constantă, deși mică, dovedesc capacitatea de a atrage noroc și minuni plăcute.

Vă dau acele teste pe care le folosesc mereu. Rezultatul pozitiv imbunatateste imediat starea de spirit, simt o crestere de putere, "aripile cresc in spatele meu", si stiu ca norocul meu este inca cu mine.

Deoarece fiecare test este, de asemenea, o situație reală - antrenezi deja în viață și fiecare rezultat este un mic pas în sus. De asemenea, urmăriți rezultatele schimbărilor în abilitățile dvs.

Autobuzul dumneavoastră (microbuz)

Deși poate părea că transportul public este subordonat rigid unei anumite rețele, iar mașina trebuie să se oprească la un moment foarte precis, în practică totul este puțin diferit. Numai trenul, probabil, își pot permite sau să stea timp de o oră „în câmp deschis“, în cazul în care programul ajunge, sau „arunca cărbune în cuptor“, și a fugit la o viteză de două ori mai mare ca de obicei, în cazul în care în spatele programului (de multe ori am „în picioare“, cu trenul în suburbiile din Sankt-Petersburg, o dată pentru două ore, și în mod repetat "s-au grăbit cu o briză", cred că nu sunt singur). autobuze convenționale de multe ori ajunge blocat în trafic sau în deplasare, la o viteză de 110 kilometri pe oră, iar în cazul în care nu este o distanță lungă „Icar“, este mai bine să vină în 10 minute, și se așteaptă aceeași cantitate de așteptare. Printre cei care sunt implicați în practicile de a schimba destinul său și dezvăluie lui super-puteri, mersul pe jos în mod constant istoria cum cineva a ajuns la jumătate din timpul normal, sau „cauciuc“ oră a avut timp pentru a vizita mai multe părți ale orașului, sau o țigară, și a zburat chas- și jumătate. Legile fizicii lucrează acolo unde se fac calcule matematice, dar în practică le încălcăm în mod continuu, în mod voluntar sau complet, accidental.

De exemplu, puteți oferi cel puțin faptele "întâlnirilor întâmplătoare" pe strada prietenilor dvs., într-un oraș cu o populație multimilionară. Spunem: "Lumea este mică", dar ne referim la atracția reciprocă metafizică a oamenilor apropiați de noi.

Puteți călători în mod regulat în al doilea rând în autobuz sau, dacă doriți, dacă vă plictisiți să îl așteptați, "conjugați" pentru un minut. Ambele sunt elemente de noroc.

Pentru ca acest test să fie norocos să fie "curat", să învețe să se adune calm, lăsând casa și cu demnitate să se apropie de oprire. Dacă nu durează două minute, cum se rostogolesc transportul - astăzi ești norocos că totul este în ordine. Utilizați și o țigară (dacă fumați) ca o "baghetă magică" pentru ao declanșa dacă nu vine de mult timp. A doua țigară afumată înseamnă că sunteți atât de departe de pace și de noroc încât costă să lucrați acasă în acest sens.

Următorul test este un test al capacității de a schimba o situație. Este potrivit dacă nu conduceți la ore de vârf. Metoda de a găsi spațiu liber este la fel de eficientă pentru un metrou, un autobuz sau un loc de parcare.







Înainte de a intra în salon sau de a conduce până la parcare, imaginați-vă în minte un loc liber: un loc sau o parcare. Treceți cele două degete pe mâna dreaptă și spuneți mental: "Așa să fie!" Dacă norocul este încă cu tine - locul va fi liber, cel puțin unul. Nu mergeți la extreme: dacă întreaga cabină este ciocanită - spațiul liber va fi cu adevărat un noroc bun. Ca antrenament, puteți folosi și salonul, unde sunt ocupate doar toate scaunele. Trebuie să dezvolți un sentiment de preocupare care se va ridica.

Dacă aveți o mașină

Utilizați zilnic călătoriile în jurul orașului ca un test minunat de noroc. Blocajele de trafic și intersecțiile rezultate sunt potrivite pentru acest lucru cât mai bine posibil. Conduceți de-a lungul "drumului verde" prin intermediul a trei semafoare verzi într-un rând? Dacă "Da, și adesea și mai mult", considerați astăzi că averea voastră este norocoasă.

Aveți nevoie de astfel de loterii care să aibă loc în fiecare săptămână și de unde puteți completa singur biletul. Dacă puteți ghici 2-3 cifre de la 6-7, acesta este deja un bun indicator. Dar nu încercați să faceți acest lucru prea des, trebuie să nu fiți prea atașați de rezultat, să vă salvați entuziasmul pentru o muncă serioasă. Dacă nu sunteți norocoși - continuați să efectuați toate elementele de instruire.

O persoană interesantă

(capacitatea de a atrage sau de a găsi)

Acest test este potrivit numai pentru cei care nu au un soț sau un iubit sau dacă există un vid puternic în comunicarea cu oameni apropiați în spirit și interese. Dacă aveți astfel de probleme, faceți-o în mod regulat.

Evoluția clară a acelor calități ale unei persoane pe care ați dori să o întâlniți. Acordați o atenție deosebită faptului că această persoană trebuie să aibă calitățile, sfera de interese și poate chiar aspectul - similar cu al dumneavoastră. Amintiți-vă principala lege magică: "Ca și cum atrage așa."

Dacă doriți să se întâlnească, să atragă în cercul lui de contacte, este favorit prietenului tău face - un om cu calități foarte diferite de propriul dvs., puteți pune doar pe această cruce idee. Chiar dacă se intersectează accidental cu astfel de lucruri, aproape că fugi imediat în alte părți, nimic nu-l va ține lângă tine.

Acest lucru este valabil pentru majoritatea parametrilor interni, cum ar fi ritmul vieții, sfera de interese comune, Outlook - ca un ateu și un credincios, sau un sătean și urbanite fi dificil de a găsi un limbaj comun; deși, uneori, caracteristici externe sunt importante, cum ar fi plinatatea sau subtirimea, naționalitatea, apartenența la o diferență în stratul economic.

Când eu am studiat mecanismul de atracție pentru viața mea de oameni noi și posedând calitățile prescrise de mine, am dat peste multe modele în acest domeniu. Unul dintre ei, direct legat de testul nostru de noroc, este acela că putem să atragem pe cineva pe care-l "comandăm" din "spațiul magic" din jurul nostru, din Lady Luck sau prin întrebarea îngerului său păzitor, Dar după ce această persoană își dă seama cu cine a fost împins de soarta corectată de noi, el poate decide dacă să comunice cu noi sau nu. Iar în absența unei comunități între tine și această persoană, va trebui să accepți că trebuie să te găsești printre prieteni (prieteni, soț sau iubit) printre "prietenii" tăi, apropiați de spirit și de interese. Și cu cât caracteristicile unei astfel de persoane sunt mai apropiate (caracteristicile interne mai comune), cu atât mai ușor este să vă întâlniți cu el și să păstrați relația. Repet: nu contează ce culoare au părul sau ochii; creșterea și vârsta nu au o importanță fundamentală.

Acest test este mai bine făcut atunci când mergi la cumpărături, mergi la cinema, vizitează expoziția - orice întâlnire aleatorie de oameni va face. De exemplu, de multe ori mă verific pe treceri de metrou, deoarece în orașe mari precum Moscova sau Sankt-Petersburg - metroul este uneori mai convenabil și mai rapid decât un taxi sau o mașină proprie. Cu obiceiul s-ar putea găsi „acrobatie“, dar de îndată ce vă place și începe să aibă loc în mod regulat, vă veți obișnui repede la ea, și începe să fie percepută ca un alt mic test de noroc.

Fiind în mulțimea aglomerată, îmi închid ochii pentru câteva clipe și încep să trec rapid prin portretele prietenilor și cunoștințelor mele. De regulă, doi sau trei dintre ei mi-au rămas în minte. Acum sunt sigur că cel puțin una dintre ele mă voi întâlni în următoarea jumătate de oră - o oră. Întotdeauna cred că mi-am "văzut" apropierea de punctul de intersecție cu mine.

Dacă luați examene

De fapt, aceasta nu este doar pentru studenți. Încă mai trăim "permisul de conducere" ... Oricum, dar de obicei nu cunoaștem bine toate biletele la examen, ci doar o parte din ele. Acesta este, de asemenea, un câmp mare pentru experimente pentru a determina nivelul de noroc în acest moment.

Nu uitați că norocul și norocul nu sunt calități permanente, ci anumite stări interne.

Unul dintre colegii mei, Natasha, în noaptea dinaintea examenului, și-a stabilit sarcina de a vedea un bilet de examen într-un vis. Și niciodată nu am făcut o greșeală. Dimineața, ea a repetat doar biletul, numărul pe care-l visase, iar la examen l-a întins exact. Trebuie să spun că pentru acest succes a trecut prin multe cursuri pentru a-și dezvolta norocul și, cu orice ocazie, se grăbea să meargă la altul. Deci, vă puteți gândi la un astfel de noroc ca rezultat al efortului.

Un alt prieten de-al meu, un vecin de Larisa, întotdeauna foarte atent învățat doar al șaptelea bilet, crezând în semnificația magică pentru el însuși din această cifră, și, în cele mai multe cazuri, acesta a fost al șaptelea tras biletul. Dar te poți găsi iubit și fericit cu o altă figură; consideră că este de experiență: ai grija ce masina este mai probabil să stea printr-o stație de metrou turnichet trece; în general, să acorde o atenție deosebită numerelor și o combinație a acestora în viața ta.

Bazele testelor de noroc

În primul rând - noi, desigur, să ne noroc, în acest caz, dorința noastră de a deveni forță activă, uneori schimbă situația în favoarea noastră. Din cauza asta nu putem ajuta capacitatea de a influența în mod subtil situația prin impuls volițional învățare „Așa să fie!“, Folosind starea internă a practicilor acumulate de propria lor energie, folosind capacitatea de a „amprenta“ în viitorul imaginii sau script-ul dorit.

În al doilea rând - vom intensifica sensibilitatea lor la situații favorabile pentru noi, și ca urmare a dezvolta intuitia sa transformat într-un instrument precis de previziune și de capacitatea de a alege noroc.

Noi anticipăm și acționăm cu succes, cunoscând alegerea potrivită, calea cea bună; sau schimbăm situația concretă în direcția cea bună pentru noi.

... cum să scape de acumulat în noi temeri care ne împiedică să nu numai la nivelul sentimentelor. Temerile noastre pot sparge cu adevărat norocul ...

... cum să vă asigurați că oamenii de care aveți nevoie vă ajung să vă atingeți. Ce te va ajuta, cine te va iubi ...

... cum să înveți să îți îndeplini dorințele. Orice ... Și cât mai curând posibil ...







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: