7 modalități de a înțelege ceea ce este într-adevăr o persoană - misterele psihologiei

7 modalități de a înțelege ceea ce este într-adevăr o persoană - misterele psihologiei

Vă puteți imagina lumea fără a înșela? Nu știu. Nu am suficientă imaginație pentru a înțelege cât pierdem sau cât de mult vom câștiga, oprindu-ne mințind unii pe alții. Mâncăm în fiecare zi, iar abilitatea de a aduce o persoană în apa curată este utilă tuturor. Ne-am conferit și am venit cu șapte moduri de a vă ajuta să înțelegeți ce este într-adevăr o persoană.







Există un astfel de film - "Invenția minciunilor". Se spune despre o lume în care nimeni nu știa cum să mintă. Odată, într-un singur locuitor al acestei lumi, ceva sa rupt în creier și a rostit prima minciună. Pentru a nu strica impresia filmului, nu vă voi mai spune și vă sfătuiesc să o căutați pentru a afla cum ar putea să arate lumea noastră fără minciuni.

Și, ca și în lumea reală de minciuni și înșelăciune pentru schimb, iată câteva modalități cu privire la modul de a face cu ei și să aducă persoana căreia nu aveți încredere, pentru a curăța apa.

Observați persoana într-o situație critică

Atunci când o persoană trebuie să acționeze într-o situație critică, el nu poate să disemineze sau să se joace. El nu are ocazia să folosească măști, și el va acționa cu siguranță ca comandă a instinctelor sale.







Uită-te la atitudinea față de personal

Oamenii care au fost jigniți de viață cel mai adesea descompun personalul. Ospătari, curățători, vânzători - toți o obțin. Dacă o persoană fluieră sau își fixează degetele la chelner - acesta este primul semn că interlocutorul tău este un idiot.

Urmăriți-vă limbajul corpului și intonația

Găsirea materialelor despre limbajul corpului nu este dificilă. Liratul poate fi recunoscut prin mai multe semne:

1. Pauze în conversație.

2. Lăsând ochii când răspundeți la o întrebare.

3. Schimbați subiectul conversației.

4. Justificat, chiar dacă nu îi învinuiți.

5. Deseori atinge fata.

Desigur, nu exagerați și urmați toate gesturile interlocutorului. Dar, uneori, această foaie ieftină îi ajută să o aducă în apă curată.

Bârfe despre cunoscuții obișnuiți

Ne place bârfa mai mult sau mai puțin. Și, din păcate, de multe ori nu cunoaștem măsurile din ele. Bârfă despre cunoștințe comune, veți vedea cu ochii voștri cât de mult rahat poate rezulta dintr-o persoană aparent bună.

Împrumută sau împrumuta bani

Deși am spus că pentru a împrumuta bani prietenilor - este ultimul lucru pe care trebuie să se gândească, dar, împrumuta sau împrumuta bani de la o persoană, puteți afla mai mult despre asta.

Implicați-vă împreună într-o călătorie

Metoda extremă. Dacă vă gândiți deja cum să aduceți o persoană la apă curată, călătoria cu el într-o călătorie nu este cea mai bună idee. Dar, după ce ați petrecut ceva timp singur, veți vedea toți gandacii.

După ce spui un secret, vei verifica capacitatea persoanei de a păstra secrete. Dacă nu ai încredere în el, atunci poți spune un secret minunat sau un secret fictiv, doar pentru a verifica dacă va alerga să-l reetezi mai departe.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: