5 luni nu trece sigiliul după mușcătura unei insecte

Ei bine, aici suntem acasă. Fiica se simte minunată, joacă, se distrează. O săptămână mai târziu, ei elimină cusăturile și merg la grădiniță.
Acum, în ordine. În prima zi de spitalizare au fost formate în spital, plin de istorie, stabilit în secția, fiica ei a pus în mâinile cateterului, și a trimis acasă pentru noapte.







În cea de-a doua zi dimineața, nimic de băut sau de mâncare nu este posibil, intervenția chirurgicală la ora 12:00. Fiica răzbunare aktivnichal, a făcut prieteni cu toți copiii, ponyla în mod natural un pic de foame, am putea distrage atenția. Ca urmare, copilul este din tulburarea că nu este hrănit. Și nici măcar nu trezesc când am schimba pe targa, iar anestezistul mi-a spus că fiica mea a dormit în pace până când a fost injectat cu analgezice si anestezie.
Operând la celălalt etaj și chiar lângă să stau și aștept să nu fie permis, așa că am fost nervos în sală. După un timp a fugit un chirurg, el a povestit cum a mers operațiunea, dar aproximativ o oră mai târziu, o fiică a fost adus înapoi, încă 3 ore după anestezie sa culcat, apoi sa trezit și a băut un pic, încă un pui de somn. Și apoi în cele din urmă m-am trezit și a cerut o masă la biata fată de foame mâner și tremurau turnat firimiturile din gura lui) Acolo am fost permis tuturor, limitarea doar în cantitate. Și fiica mea a fost acasă joacă cu alți copii.






analgezice Acțiunea sa terminat 6-7 ore, am fost teamă că pen-ul va fi rănit, dar nu contează cât de mult fiica mea a vrut să știe, ea nu sa plâns la faptul că, chiar și pansamentul nu observă, astfel că nu medicamente nu trebuie să folosească în plus. Nu am observat nici un cos din anestezie.

A doua zi am fost bandajați și trimisi acasă, acum avem nevoie doar de a elimina cusăturile

Acum înțeleg că mă temeam absolut de operație și de anestezicul general care o însoțea, iar cel local ar fi mai rău. Plăcut surprins și personalul medical al spitalului, asistente medicale și medici găsesc atât de bine un limbaj comun cu copiii. Chiar și cei mai timizi, fără isterie, s-au dus la mătușă să meargă la mătușă să meargă "desene animate". Frumusețea mea nici nu înțelegea că ea a fost luată undeva să se ocupe de un stilou și doar a deplâns că nu fusese transportată în lift ca alții. Pentru ea a fost mai mult o aventură și nu a existat absolut nici o teamă de medici și spitale.

Deci, mumiile, cei care se tem de anestezia generală pentru copiii lor, nu este nimic în neregulă cu asta. Un anestezic local nu va salva copilul de frică și de suferință până când mătușile unchiului nu sunt luate în corpul său.

Și permiteți-vă copiii să fie mereu sănătoși!







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: