4 Consiliul de îngrijire a pielii după un antrenament intens

Iată cum se întâmplă de obicei: ați antrenat, ați tras fierul, obosiți ca iadul și doriți doar să ieșiți din sala de sport cât mai repede posibil. Deci, faceți un duș rapid și plecați fără gânduri spate. Acest lucru nu este suficient pentru pielea ta. Profitați de sfaturile noastre simple pentru a ieși din vestiar, arătați mai bine decât atunci când ați intrat.







4 Consiliul de îngrijire a pielii după un antrenament intens

La dracu cu doar săpun. După antrenament, numai scrub vă va ajuta: va exfolia pielea, va elimina transpirația și grăsimile acumulate în timpul antrenamentului. Aplicați-l ușor într-o mișcare circulară.

Sapunati-va singur

Luați cu dvs. cel mai eficient gel de duș - ar trebui să fie plin de vitamine (vezi eticheta). Nu schimbați igiena.







Capul meu

Atunci când vă spălați capul, există o grămadă de sânge la foliculii de păr. Din moment ce antrenamentul său se consolidează, este necesar cel puțin să nu agravezi această problemă cu șampon. Nu luați un șampon împotriva mătreții, faceți curățarea obișnuită și hidratarea.

Determinată cu loțiune

După ce ați terminat spălarea și îmbrăcarea, este timpul pentru atingerea finală. Finisați-vă grijă de dvs. prin aplicarea unei loțiuni ușoare hidratante care hrănesc pielea și conțin protecția împotriva radiațiilor ultraviolete.

Și eu o fac și eu, și am înțeles că aceasta este pielea noastră după antrenament!
Atunci când podderzhnaii un astfel de proces, rezultatul este excelent, mai ales în cazul în paralel pentru a hidrata pielea și nu se lansează noi erupții cutanate, care pot fi de la faptul că în camera de o mulțime de bacterii și de multe ori oamenii nu ștergeți măcar banca de rezerve și du-te transpirat ..
Toate acestea afectează fața

Am urmărit un astfel de lucru uimitor: luptătorii își curăță dinții după antrenament. Era puțin surprinsă și grijuliu, de ce o fac? Probabil, pentru a spăla praful care se acumulează în covorul de lupte și în timpul antrenamentului intră în gură?))) Nu există altă explicație. Ei bine, atunci probabil că alți sportivi nu sunt de prisos va adopta această practică. praful este peste tot!







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: