16 Citat de Freddie Mercury

Banii nu vă vor cumpăra fericirea, dar ei o vor aduce la tine!

Urăsc să vorbesc despre mine. Când comunic cu oamenii, prefer să vorbesc despre ei înșiși sau despre alte lucruri interesante.







Oamenii extrem de îndreptățiți mă plictisesc. Îmi place să mă înconjoară cu oameni ciudați și interesanți, pentru că îmi dau un sentiment de plinătate a vieții. Da, îmi plac extravaganții.

Îmi pasă doar de a face un schelet pe scenă cu scheletul meu.

Nu vreau să schimb lumea, pentru mine principalul lucru este fericirea. Dacă sunt fericit, se reflectă în opera mea. Nu vor fi scuze ... atunci. Am sentimentul că eram eu și acesta este principalul lucru - să ai fericire și bucurie în viață. Toată lumea ar trebui să se străduiască cât mai mult posibil, pe cât posibil.







Oamenii continuă să se îndrăgostească și să participe - acest proces este fără sfârșit și eu continuu să scriu despre acest cântec.

Cel mai greu lucru pentru mine este să vin cu un costum pentru următorul concert: am pus deja totul.

Poți avea totul, dar tot poți fi singur. Și acesta este cel mai trist fel de singurătate.

Nu am prieteni adevărați. Mi se pare, când l-am lăsat pe oamenii apropiați de mine, mă distrug.

Când te-ai urcat la vârf, singura cale este în jos, și asta e cel mai dificil.

Dragostea este ceva care este cel mai greu de realizat și poate fi dezamăgit cu cruzime, ca și altceva.

Trăiesc mâine. La dracu cu ziua de azi.

Dacă îmi este frică să mor mâine, nu voi regreta. Am făcut tot ce am putut.

Va fi muzica mea testul timpului? Nu-mi pasă! Atunci nu voi fi aici să vă îngrijorați. În douăzeci de ani ... voi fi mort, draga mea. Ești departe de mintea ta?







Trimiteți-le prietenilor: