10 modalități de creștere a vânzărilor pe piața b2b

10 moduri de creștere a vânzărilor pe piața B2B

10 modalități de creștere a vânzărilor pe piața b2b

În calitate de marketer al Coca-Cola Zaiman Sergio a scris în cartea sa "Sfârșitul marketingului așa cum îl știm":







Criza de criză, dar sunt de acord, uneori motivul pentru scăderea vânzărilor este compania în sine, sau mai degrabă personalul angajaților săi, de la gardă la director. Cum să încerc să vin mai mult într-o criză, am scris deja. Și în articolul dat am vorbit despre impactul asupra atributelor externe. Astăzi voi scrie despre restructurarea internă a companiei, care poate crește semnificativ vânzările.







9 modalități de creștere a vânzărilor

Aceste metode sunt împrumutate în cartea cu același nume de Alexey Kobelev și Andrey Merkulov. Am pus propria carte în grupul VKontakte - alăturați-vă și citiți-o, aici le voi lista numai și le voi adăuga gândurile, deoarece experiența de trei ani a vânzărilor pe piața B2B vă permite să vă creați cinci cenți.

Aceasta este de fapt toate căile care au fost enumerate în carte. Eu personal adaug un moment cheie din domeniul marketingului. În cazul în care metodele de mai sus - mai patrimoniu director comercial și este doar parțial un comerciant, acesta este ultimul punct pentru tine, domnilor, marketing, zona de responsabilitate directă.

A zecea cale de a crește vânzările

Verificați și corectați toate punctele de interacțiune cu clientul. Pe paginile blogului am menționat în mod repetat că este necesar să verificăm eficiența tuturor canalelor de interacțiune cu cumpărătorul:

Vă recomandăm, de asemenea, să citiți câteva articole:







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: