8 sfaturi pentru jucătorii de poker de la destinația de poker online a echipei - ladymace86 - oron

Acest "ghid" este pentru jucătorii care doresc să devină profesioniști de poker ca mine, care au locul de muncă principal, dar aceștia sunt serioși în ceea ce privește pokerul. Decizia de a renunța la slujbă și de a-ți câștiga viața prin poker este individuală pentru fiecare și depinde de multe circumstanțe, așa că nu pot da sfaturi care influențează decizia ta. Dar pot să împărtășesc câteva sfaturi despre cum să-mi echilibrez slujba principală și să joc poker. Am jucat poker de peste un an, lucrez 9-10 ore pe zi, am participat la sala de gimnastică, am condus o viață socială activă și am lucrat în gospodărie. A fost dificil, dar cred cu tărie că nimic nu este imposibil atunci când faci ceea ce-ți place.







3. Nu jucați obosit: atunci când jucați în microlights, fiecare sesiune trebuie să aibă un caracter educațional. Dar nu veți învăța nimic dacă jucați fără minte ca un robot după o zi de muncă grea; vei fi chiar norocos dacă nu pierzi câteva buy-in-uri, făcând decizii greșite. Dacă sunteți obosit, este mai bine să dormiți puțin în loc să stați imediat la masă și după odihnă puteți începe să jucați.

4. Obțineți un grup de sprijin: mulți oameni cred că jocul de poker online este o aventură singuratică. Dar pentru mine a fost o ocazie să mă întâlnesc cu oameni uimitori, fără de care n-aș fi obținut absolut nimic. În timpul unei cariere de poker, uneori vă veți înclina, vă veți îndoi de propriile dvs. puncte forte și veți avea nevoie de sfatul unor jucători mai experimentați, așa că recomandăm cu insistență participarea la viața forumurilor de poker sau crearea unui chat comun cu Skype într-o persoană asemănătoare.







5. Aveți un hobby: de preferat unul care vă permite să stați departe de computer, de exemplu: sport, desen, coacere, învățare de limbi noi sau altceva, la care aveți cel mai mult suflet. Poker este mare, dar nu sacrifică clasele preferate pentru grind in plus, sau un sentiment care aveți două locuri de muncă și vă va arde. Bucurați-vă de timpul liber, meritați-l!

6. Familia și prietenii: uneori, la sfârșit de săptămână, merg în orașul meu natal pentru a-mi vizita rudele; ei nu știu nimic despre poker și pentru mine este o mare oportunitate de a mă distra de la mesele de joc. După ce mă întorc, simt o creștere puternică și gata să mă întorc să mănânc.

7. Calitatea este mai mare decât cantitatea: dacă lucrați toată ziua, presupun că nu vă stabiliți obiective cantitative. Acestea vă vor adăuga numai disconfort și vor crea situații stresante, în urma cărora veți termina sesiunea, demonstrând cel mai rău joc. Trebuie să vă concentrați în primul rând pe procesul de învățare pentru a vă îmbunătăți abilitățile de poker. Nu încercați să urmăriți rezultatele cantitative pe care jucătorii le arată pentru care pokerul este principala sursă de venit. Trebuie să acceptați faptul că vă veți mișca într-un ritm ușor diferit. Pokerul este un maraton, nu un sprint; răbdarea și munca grea vă vor conduce la un succes iminent!

8. Bucurați-vă! Vă amintiți de ce ați început să jucați poker? Pentru că a fost distractiv! Când joci poker pentru a-ți câștiga existența, e ușor să uiți de el. Încercați să rețineți mereu faptul că ați devenit jucător de poker, deoarece vă place acest joc. Pentru a reuși în poker, trebuie să muncești din greu, să ai viziunea corectă asupra lumii și interesul și nu vei avea nimic dacă nu îți place ceea ce faci. După cum a spus Steve Jobs: "Trebuie să te angajezi în ceea ce ești pasionat, altfel nu vei fi suficient de puternic pentru a face lucruri"







Trimiteți-le prietenilor: