7 Reguli, prin care dorințele sunt îndeplinite

Esoteristii cred ca dorintele noastre vor fi indeplinite daca le vom scrie corect. Faptul este că acele tornade de gânduri care se rotesc în capul nostru nu pot fi fixate de univers ca dorința noastră. Prin urmare, să formăm corect dorințele noastre și, probabil, ele se vor împlini mai devreme.







Regula 1. Dorința de a scrie
Dar este ușor de spus, este mai greu să scrii dorința dorită. Destul de ciudat, este într-adevăr o problemă să vă scrieți propria dorință. "Vreau să am propria mea casă." Corect scris? Se dovedește fundamental greșit! Problema este că această dorință este întotdeauna împlinită, dar întrebarea este: când va fi împlinită. Adică, dorințele fără termeni exacți sunt lipsite de sens. Prin urmare, următoarea regulă prevede:

Regula 3. Dorința potrivită este întotdeauna scrisă în timpul prezent. Cu alte cuvinte, în loc de: "Voi pleca în vacanță în Crimeea", trebuie să scriu: "Mă duc în vacanță în Crimeea".
Iată o altă eroare comună: "Nu vreau să fiu sărac." Corect scris? Nu, e greșit! Și pentru asta există motive serioase. Universul nu percepe particulele "nu", "nu" sau alte cuvinte negative. Voi spuneți: "Nu vreau să fiu sărac" și ea, Universul, ignorând particula "nu", primește un mesaj: "Vreau să fiu sărac!"
Al doilea. De cele mai multe ori atragem la noi ceea ce ne gândim. Spunând: "Nu vreau să fiu sărac", ne gândim automat la sărăcie și spunem: "Vreau să fiu bogat" - despre bogăție. Prin urmare, nu uitați de următoarea regulă:







Regula 4. Ne interzicem să folosim particula "nu" și orice alte negări. Un alt punct important: atunci când scrieți o dorință, trebuie să utilizați mai multe detalii despre ceea ce visezi. Din aceasta se urmează următoarea regulă:

Regula 5. Mai multe detalii și emoții Dacă este o excursie în Crimeea, în câteva cuvinte, descrieți cel puțin un sanatoriu și o plajă. Dacă aceasta este o mașină nouă, indicați principalele sale caracteristici. Și asigurați-vă că descrieți sentimentele care vă vor atrage când dorința este îndeplinită.
Este cu atât mai important ca împlinirea dorinței tale să nu dăuneze altora. Aceasta este rezultatul următoarei reguli:

Regula 6. Orice dorință scrisă trebuie să se încheie cu farmecul: "Să intrăm în viața mea mai mult sau mai armonios, să-mi aduci bucurie și fericire și tuturor celor care doresc acest lucru".
Fiți atenți la formularea "sau ceva mai mult". Dorind ceva concret, nu este nevoie să limitați universul în eforturile sale de a vă ajuta. Poate, Lumea noastră vă consideră demnă de odihnă nu în Crimeea, ci pe Cote d'Azur?
Deci, dorința noastră este clar formulată și scrisă. Toate cele 6 reguli sunt strict respectate. Apoi, trebuie să eliberezi liniște dorința de a universului și chiar să uiți de el. Experiențele și obsesiile vor interfera numai cu împlinirea dorinței tale. Prin urmare, există

Regula 7. Nu te opri pe un vis. Eliberează-o, dar acționează!
Aceasta nu înseamnă că acum, ca într-o poveste, puteți să vă culcați pe aragaz și să așteptați să împliniți un vis. Nu! Sub apa de piatră rămasă nu curge! Universul îți poate oferi oportunități uimitoare, dar fără acțiunile tale nu se poate traduce în rezultatul dorit.

7 Reguli, prin care dorințele sunt îndeplinite







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: