7 Lacate

Ne exprimăm recunoștința față de clienții noștri pentru timpul și feedbackul rămas. Pentru noi, părerea dvs. despre munca noastră este foarte valoroasă.

Timp de 3,5 ani, Nastya Stepanenko și mama ei vin la centrul din Chelyabinsk din orașul îndepărtat Labytnangi din districtul autonom Yamalo-Nenets. Despre realizările lui Nastia cu plăcere îi spune mamei sale.







7 Lacate
Pacient de 6 ani

După tratament: Mai bine a început să înțeleagă discursul vorbit, a devenit mai bine să înțeleagă elementele mâner, ar fi mai bine să mestece alimente.

Excelent! Se simte ca totul pentru copii ... Abordarea copiilor. Mi-a plăcut neurologul, mi-a explicat inteligent totul. Fiul meu a plăcut lecții cu Tatyana Borisovna.

Un dezavantaj este că nu există scaun înalt pentru copiii cu paralizie cerebrală.

Administratorii sunt minunați! Foarte bun centru! Mulțumesc!

Diagnosticul. Sindromul hipotonic-hiperkinetic ICP, dizartria. Pierde echilibru, hiperkineză, vorbire slabă, abilități motorii fine dezvoltate slab.

După tratament: Cursul de tratament a fost finalizat la 15.06.16. copilul a devenit mai activ, sunete noi, au apărut silabe, pronumele a început să explice mai mult. Sperăm pentru un efect pozitiv.

Pronunță sunetul "L", "L", un pic "R". A avut loc o bună stimulare a creierului. Avem câteva proceduri, cum ar fi BOS. LHC. a încercat mai întâi, deci este prea devreme să vorbim despre rezultate.

Administratorii, asistentele medicale și medicii lucrează perfect, nu au existat inconveniente, întregul curs a avut loc într-un mediu confortabil de către toți profesioniștii din domeniu! Multumesc pentru munca!

Am repetat, acum vorbim de propuneri semnificative. Cu diagnosticul de paralizie cerebrală. acum ne ridicăm poate să-și rearanjeze liniștit picioarele, a devenit ascultător mai atent

El încearcă să lucreze cu plastilina, să separe, să se rostogolească. Jucării fără interes împrăștiate, acum colectează, cu multe jucării și nu pleacă.

Aici, lucrul personalului la cel mai înalt nivel al fetei este foarte receptiv, atent, simpatic.

7 Lacate
Pacient 1 an 6 luni

Diagnosticul. VPR a sistemului nervos central. Hidrocefalia asimetrică internă a paraliziei cerebrale. Tetrapareza spastică.

Dupa tratament: Copilul a devenit mai activ, a inceput sa-si tina capul mai bine, hipertensiunea a devenit mai mica, a devenit mai flexibil, a inceput sa pronunte silabele mai des.







Personalul este foarte politicos, fetele sunt bune. Mulțumesc foarte mult

7 Lacate
Sindromul hipotonic-hiperkinetic ICP, dizartria. Pierde echilibru, hiperkineză, vorbire slabă, abilități motorii fine dezvoltate slab.

Pronunță sunetul "L", "L", un pic "R". A avut loc o bună stimulare a creierului. Avem câteva proceduri, cum ar fi BOS. LHC. încercat pentru prima dată, deci este prea devreme să vorbim despre rezultate.

Administratorii, asistentele medicale și medicii lucrează perfect, nu au existat inconveniente, întregul curs a avut loc într-un mediu confortabil de către toți profesioniștii din domeniu!

Multumesc pentru munca!

7 Lacate
Diagnosticul. Sindromul paraliziei cerebrale. tetrapareza mixtă, hidrîmia măduvei spinării. Exprimată întârzierea dezvoltării psiho-vorbelor

După tratament: Ea a devenit mai bogată din punct de vedere emoțional, mai activă. Învățase să coboare singură de pe trepte, ținând o mână cu balustrada. Sunete noi.

Evaluare: Am fost plăcut surprins de profesionalismul înalt al întregii echipe, de atitudinea politicoasă, a pacientului și a celor sensibile. Succesele, prosperitatea și creșterea în continuare a carierei.

7 Lacate
Yana, de 6 ani

Diagnosticul. Paralizia cerebrală este o formă atonico-astatică. ZPRR. Hipoplazia viermelui cerebelos. Copilul nu merge singur, nu vorbește.

După tratament. A devenit vorbă mai calmă și mai înțelegătoare. Au fost încercări să se ridice. A început să joace mai mult cu jucăriile.

Îmi exprim recunoștința mea deosebită față de echipă pentru îngrijirea și atenția acordată pacienților lor!

7 Lacate
T. 3 ani, 9 luni

După tratament. Taisia ​​a avut un somn mai bun după LHC. răni, anxietate. În sala de clasă, psihologul a îmbunătățit abilitățile motorii fine, înțelegerea apelurilor de vorbire, a jucat cu nisip cinetic în exerciții cu un terapeut de vorbire, ciupit bucăți mari.

Vom evalua excelent! Personalul este întotdeauna politicos, prietenos, simpatic.

Diagnosticul. Paralizie cerebrală, somn rău, nu vorbește, nu sta, nu se rotește

După tratament. Sunete reduse.

Suntem multumiti ca programul se face imediat pentru intregul curs, tinand cont de dorintele noastre. Personalul politicos, Elena Vyacheslavovna Kilina găsi și o mulțime de informații, de mult timp căutând un astfel de medic. Mulțumesc!

Vom evalua excelent! Personalul este întotdeauna politicos, prietenos, simpatic.

Diagnosticul. Paralizie cerebrală de formă atonico-astonică, hidrocefalie. retard mintal, semne de autism.

Copilul a mers prost, nu există niciun interes.

După tratament. după primul tratament al percutanata micro-reflexoterapie a început să meargă cu încredere, a dezvoltat un interes în comunicarea cu copiii, interesul pentru acest subiect a început să danseze, sunete noi, a oprit salivarea toate acestea, după 1 ciclu de tratament.

Personal excelent amabil, tact, atent. Toate informațiile necesare privind tratamentul și din cauza bolii copilului meu sunt explicate foarte simplu și ușor. Vă mulțumesc foarte mult pentru munca și înțelegerea dumneavoastră.

Diagnosticul. Cerebral paralizie. Tetrapareza spastică, sindromul pseudobulbar.

După tratament. după ce un curs de micro-polarizare transvertebral a devenit mai calm, vesel, atent. Scăderea spasticității.

Toți angajații sunt foarte atenți, prietenoși. Totul foarte mult.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: