19 ianuarie rugăciune pentru sănătate, rugăciuni și conspirații

Dacă sunteți bolnav, vă voi sfătui cu grijă să nu vă plimbați în gaura de gheață.

Despre sănătate, multe rugăciuni sunt binecuvântate, care vă binecuvântează pentru vindecare.

În timp, vizitați Biserica Ortodoxă și puneți 3 lumânări pe icoana lui Isus Hristos, Binecuvântata Starica Matrona a Moscovei și Marele Mucenic și vindecătorul Panteleimon.







Pentru rugăciunea casei, cumpărați încă 3 lumanari. Formați apa sfântă. Veți avea nevoie de imaginile enumerate mai sus.

Când vine Botezul, fiți în camera încuiată.

Luminează toate lumânările. Apoi, puneți icoane și un decantor cu apă sfântă.

De trei ori citiți rugăciunea "Tatăl nostru" și Psalmul 90.

Când sunteți încrucișat, faceți o gură de apă sfântă.







Nu vă plângeți de sănătatea precară, pentru că, adesea, poate fi corectată, vindecând rănile sufletului.

Cu credință sinceră în suflet, de trei ori la rând, șoaptă cu rușine rugăciuni speciale pentru sănătate - pe ale tale și pe oamenii tăi apropiați.

Domnul Isus Hristos, Fiul lui Dumnezeu. În sărbătoarea sfântă a Botezului mă rog pentru sănătate spirituală. Curățați-mă de bolile corporale și de înșelăciunea diavolului. Permiteți Vicarului Bobotezului să-mi spele păcatele, săvârșite în conformitate cu răutatea și uitarea. Voi se vor face astăzi, pentru totdeauna și pentru totdeauna. Amin.

Binecuvântată Staritsa, Matrona Moscova. Prin voi cerem vindecare și îl cerem lui Hristos pentru iertare. Ajutați-l pe nativ să se vindece și pe prinții băuturii. Să se spele, sănătatea lui va fi mai bună, va rămâne pentru totdeauna cu credință în Dumnezeu. Vi se va face voia. Amin.

Fiți botezați cu sârguință și beți apă sfântă.

Dă-i o rudă dureroasă.

Botezul Domnului este o zi ortodoxă, care promite vindecarea prin credință.

Căutați pe site







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: