16 Lecții spirituale din India

1. Nu este nevoie să fii oriunde decât aici

nu este nevoie să vă grăbiți oriunde. dar trebuie să fii acolo unde te simți bine. dacă simți că ești undeva acolo, ridică-te și du-te unde strigă vocea interioară. dar amintiți-vă că pentru a găsi, nu este necesar să mergeți undeva. aceasta este o linie foarte fină) cheia în prezență constantă.







2. Lăsați totul să fie

nu căutați să controlați oamenii și evenimentele. nu planificați, nu așteptați, dar doriți. slăbiți mânerul.

"Să poată rezista unei pauze, în timpul căreia nu se întâmplă nimic."

nu te uita întotdeauna pe tine însuți, lăsați oamenii să vină la tine și evenimente să se întâmple. acestea se întâmplă cu un motiv.

3. Lăsați libertatea

dă-ți libertatea de a fi tu însuți și de a fi alții. amintiți-vă că fiecare are propria sa cale și lecțiile sale. dacă căile tale se intersectează - bine. Dar dacă se dispersează, este și bună. pentru că totul este întotdeauna bun. și tu și el și ea și ei și toți.

4. Nu vă fie teamă

nimic. și niciodată. Nu faceți pasul obișnuit spre dreapta, ci spre stânga - schimbați, remodelați. dacă simțiți că trebuie să spuneți ceva sau să faceți ceva, faceți-o și nu lăsați-l să fie formalități precum "am același bilet de întoarcere" sau "nu am bani pentru asta" sau pur și simplu "nimic nu se va întâmpla" nu te descurajează. nu te teme de corpul tau fizic. amintiți-vă: sunteți întotdeauna în pântecele universului mamei. nu va avea grijă de tine? alege libertatea de teamă.

5. Mai puțin - mai mult

nu aspirați să aveți totul în același timp. chiar și atunci când se pare că nu există nimic - există întotdeauna ceva. dar ceea ce lipsește este extins de mâna unui prieten, frate, sora, un pasager ne-aleator. fi moderată în tot.

6. Nu vă agățați de oameni

altfel nu veți obține experiența dvs. tu și așa nu vei rămâne niciodată singur, pentru că oriunde te duci, vei găsi oameni peste tot. ci a lor. ci cei care vă umple, inspiră, învață, reflectă. și amintiți-vă: dacă nu sunteți pe calea, apoi alerga după ei, nu alerga, nu sunați, nu sunați - tot nu veți merge împreună. dar al tău - fugi de ele, ascunde - NOTICE nu va dispărea. prin urmare ...







7. Dă-i drumul. Întotdeauna da drumul

cu un zâmbet. cu dragoste. toate și toate. dar nu spune niciodata la revedere. pentru că nimic nu este vreodată definitiv. spune: "Mulțumesc și vă văd din nou".

"Ceea ce nu aveți este să nu pierdeți; ceea ce aveți nu este sigur. "

8. Întotdeauna apă

fi apa. amintiți-vă principiul valului - vine valul, valul dispare. acest lucru se aplică tuturor: state, bani, oameni, lucruri. există maree, dar există maree. nimic nu este static. trăim într-o lume a mișcării. Nu vă scufundați în această sau în acea stare - se va schimba. Nu pot să țin NI-CHE-GO, îți spun, așa că nu încerca nici măcar. mai bine să fii recunoscător în cel de-al doilea moment când, el, ea este.

9. Ascultați vocea voastră interioară

Aici este - cu trei semne exclamative. ascultați sfatul altora, dar faceți cum vă simțiți bine. dacă aș fi ascultat pe ceilalți în această călătorie, nu ar fi deloc, iar această călătorie de viață nu s-ar fi întâmplat. N-ar fi mers la Varanasi, nu ar trebui să înoate la alta, „mort“ malul Gangelui, aș veni acasă atunci când nu Was, nu aș fi găsit orașul viselor tale și aș continua pentru mulți să se teamă și de a epuiza eu într-un mod de neînțeles de către cine și care mi-a stabilit cadrul.

întotdeauna. Ascultă. ei înșiși.

10. Încredere

oameni, spațiu, Dumnezeu - spune-i ce vrei. credeți că tot ce este în viața voastră este cel mai bun pentru voi. chiar și atunci când, se pare, nu este nicăieri mai rău. este în cazul în care. după cum spune sora mea suedeză: "Respingerea lui Dumnezeu este protecția lui Dumnezeu".

sau, așa cum spune sora mea rusă: "niciodată nu știi unde găsești, unde pierzi".

11. Dă-ți câteva minute pe zi pentru tine

meditați, pictați, scrieți, umblați în natură sau pur și simplu fiți în tăcere. chiar și câteva minute vă vor ajuta să aflați ce aveți nevoie și ce este inspirat de minte, de alți oameni, de iluzii etc.

12. Iubeste-te

respectați dorințele voastre, corpul vostru și amintiți-vă: puteți avea totul. Nu trebuie să alegi: să lucrezi pentru suflet sau să lucrezi pentru bani; relații în care iubesc sau pe care îi iubesc; ocean sau munți; și așa mai departe.

Totul este posibil. Subkuch milega (hindi - orice este posibil)

13. Ponderea

totul. întotdeauna. cu un câine, cu un cerșetor, cu un prieten. nu așteaptă nimic în schimb. așa cum mi-a spus Guruji: "Ji, dacă te hrănești doar pe tine însuți, nu beneficiezi prea mult."

14. Faceți o dorință

dar fii atent. acestea devin adevărate) să le formuleze cât mai concret posibil.

15. Pentru a pune o cămașă curată, trebuie să resetați vechea

16. Călătorii

și mai bine singur.
pentru că oriunde te duci, totul este întotdeauna cu tine.

Noutăți ale clubului







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: