10 moduri de a face un copil fericit

Fără îndoială, toate mamele iubesc copiii lor. Arată dragostea ta fiecare în mod diferit. Una dintre ele este de cumpărare jucării scumpe, iar celălalt cu un 2 ani copiii să învețe limbi străine, o a treia fiica de ani tinute fericit de celebrul couturier. imploră Accidental întrebarea: Are face un copil fericit?







Pentru a scrie acest subiect, am fost îndemnat de o conversație cu vecinul Alina, mama unei fetițe de 3 ani. Alina a spus despre o ceartă cu soacra ei, care crede că nu îi iubește destul copilul. Indignarea lui Alina era nelimitată.

"Îți poți imagina cum nu-mi place Sofia?" Da, rochia ei este de 2 ori mai scumpă decât a mea! Sunt pentru cursurile în curs de dezvoltare, știi cât plătesc? Ma plâns.

În acest moment Sofiyka a urcat două picioare într-o băltoacă și privi condus degetul de-a lungul apa tulbure. Alina a strigat iritat cu fiica ei. Iritarea manifestată în tonul și alegerea cuvintelor ... Ea a țipat la micul secundul fată. Copilul, aparent, a auzit astfel de cuvinte nu pentru prima dată. Deci, ea a urcat în mod loial calm din bălți.

De mult timp nu am putut să-mi aduc simțurile. Îmi pare rău pentru fată și m-am luptat cu dorința de a-mi exprima opinia lui Alina. Dar îi cunosc prea bine caracterul. Prin urmare, am decis să-mi arunc emoțiile în scrierea acestui subiect.

Cum să faci un copil fericit?

1. A spune "te iubesc". Nu-ți pare rău pentru aceste cuvinte pentru cel mai prețios om mic.
Chiar dacă copilul nu ți-a justificat dorințele, continuă să-l iubești și să nu uiți de el. Puteți spune această frază: "Te iubesc chiar și atunci când mă supăr."







2. Introduceți afacerile copilului. Copilul ar trebui să simtă că-ți pasă de el. Nu uita întâlnirea cu el afară din grădină, pentru a cere ceea ce el a fost juca astăzi, ce să mănânce, cu care a comunicat. Aceste dialoguri sunt foarte apropiate.

Povestea 3.Rasskazyvayte a nașterii copilului. Fiica mea cere de multe ori pentru noapte, în loc de basme, pentru a spune cum a fost născut. Și am început o poveste convingătoare despre modul în care sa întâlnit cu prințul și prințesa, a căzut în dragoste și a vrut să fetiță frumoasă. Și Dumnezeu a știut despre această dorință și le-a prezentat cu cel mai frumos, iubit, dulce și unic Yulyasha. Fiica acestor povești în încântare!

4. Îndepărtați cu copilul planurile lor. Dacă copilul se întreabă unde mergeți astăzi, nu răspundeți uscat: "În afaceri". Spuneți copilului despre ce trebuie să faceți, unde să mergeți, de ce apar aceste evenimente sau acele evenimente.

5. Distrați opinia copilului. Lasă-l să ia parte la elaborarea unui meniu pentru mâine sau la alegerea unei imagini în dormitor. Un copil a cărui opinie este importantă se va simți ca o parte integrantă a familiei.

6.Raday copii. Chiar nu-mi place cuvântul "răsfăț". În asociațiile mele este ceva de genul de a permite în plus. Încurajați copilul să urce în grădina zoologică, un balon uriaș sau o excursie la cinema. Nu uita că copilăria e trecătoare!

7. Introduceți copiii pentru a vă ajuta. De obicei, copiii în jurul valorii de părinți copie repararea mașini de jucărie, păpuși supa sau prăjituri turnate din lut fiert. Pentru noi este o muncă și pentru ei - un joc interesant. Permiteți-le frecvent să se joace cu tine!

8. Zâmbiți copiilor. Chiar dacă aveți o pisică zgâriind sufletul, nu uitați să zâmbiți la bărbatul nativ! Veți vedea, el o va aprecia.

10 moduri de a face un copil fericit

9. Nu arătați iritații. Noi toți suntem ființe umane. Uneori avem probleme la locul de muncă, probleme de sănătate sau doar o dispoziție proastă. Nu scoate-o niciodată pe copil!

Întotdeauna respectați aceste reguli?







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: