10 Fapte despre steaua "psiho"

10 Fapte despre steaua

Situația cu antrenorul echipei Angliei nu a fost de mult diferită de imaginea caricaturii sale din comedia "Coach". Plecarea lui Fabio Capello, ca urmare a selecției banderolei căpitanului de la John Terry, a fost acuzată de rasism - scenariul este destul de uimitor. Nu cu mult timp în urmă, ar fi dificil să ne imaginăm. Ca rezultat al rasismului am primit o altă lovitură dureroasă, și Anglia (adversarul nostru în grup) cu câteva luni înainte de Campionatul European a fost lăsat fără un antrenor, iar arena a ieșit, Stuart Pearce, poreclit Psycho, remarcabil chiar clasice (old school), fundașul engleză și un antrenor tânăr, a cărui muncă este foarte greu de spus ceva definitiv. O altă figură chiar acum Asociația de Fotbal nu a avut, dar poate că nu va apărea într-o astfel de perioadă scurtă de timp și apoi carisma și caracterul lui Pierce și experiența sa ca asistent Capello și profesor de tineret limba engleză pot fi ușor luate ca atuuri foarte grave. Pentru lipsa altora.







Deci, să ne reîmprospătăm cunoștințele despre Stuart Pierce cu ajutorul a 10 fapte care îi caracterizează personalitatea.

10 Fapte despre steaua
1. Se acceptă, în general, că Stuart Pearce a venit la marele fotbal într-un mod circular. Într-adevăr, echipa de profesioniști, el a ajuns doar la 21, și înainte de aceasta a jucat pentru amator "Wildston". În același timp, el putea semna un contract cu "Hull City" la vârsta de 17 ani, dar a refuzat, pentru că era departe de casă. În general, Stewart se înrădăcinează pentru Queens Park Rangers încă din copilărie, ca și întreaga familie, și se pare că a făcut o impresie puternică atunci când la vârsta de 13 ani nu a fost considerat un bun jucător de fotbal pentru această echipă. "În această săptămână nu va fi niciun antrenament, va fi ceva timp mai târziu", a spus antrenorul lui Pierce și a înțeles totul în mod corect. Pentru a crede că poate deveni un adevărat jucător de fotbal, Stuart a durat aproximativ 8 ani.

2. Când Stuart Pearce a refuzat să "Hall", a făcut-o pentru un motiv. Avea deja un loc de muncă - era un elev de electrician. Este posibil să se transforme într-un fel de club de fotbal și încă departe de casă? În general, a fost la începutul anilor 80, ori și salariile erau încă destul de diferite. Acum este posibilă colectarea tuturor electriciștilor din district și chiar conectarea acestora la lanț, iar câștigurile lor comune vor fi mai mici decât mâna medie a jucătorului. Apropo, Pierce nu a uitat de profesie și când a devenit jucător profesionist de fotbal. După două sezoane la Coventry și un transfer la Nottingham Forest pentru 300.000 de lire sterline, Stewart Pearce și-a oferit serviciile în calitate de electrician în programul pentru noul club. Este greu de spus cât de grav - umorul englezesc este foarte subțire. Poate că, chiar acum, în Asociația de Fotbal nu uitați că Pierce este, de asemenea, un pic de electrician, dacă ceva este conectat la birou sau altceva ...

3. De ce, de fapt, Psycho? Acesta este modul în care Pierce însuși a răspuns la această întrebare. "În anii 80, toți cei care au dat pe cineva pe un teren de fotbal au fost numiți Psycho sau Rambo. Am fost atât de poreclit de fanii "Forest" și am fost prinși. Uneori a început audiența, uneori și eu. Dar niciodată nu am încercat să potrivesc această porecla și cred că a fost mult mai bună. Da, am avut o astfel de reputație, dar sper că voi fi amintit ca un fundaș care joacă din greu, dar sincer. Ei bine, uneori poate fi greu și nu este corect, dar nu am fost niciodată chemat la audieri disciplinare și am doar cinci retrageri pentru cariera mea, deocamdată nu există prea mult ".

10 Fapte despre steaua

De fapt, istoria fotbalului englez a cunoscut mult mai mult "psiho" decât Stuart Pearce. Dar în porecla sa nu a fost întotdeauna numai agresiune față de inamic, ci și pentru sine, adică neînfricarea și sacrificiul de sine pe care fanii englezi îl iubesc atât de mult și de la care multi dintre jucătorii locali au fost celebri de veacuri.

La întrebările despre porecla Stewart răspunde cu umor. De exemplu.

- Porecla ta nu este în onoarea filmului lui Hitchcock, al cărui erou sa deghizat ca o femeie și la ucis pe oaspeții motelului său?

- Suna foarte mult ca mine.

4. O carieră îndelungată, cu aproape nici un trofeu, a căzut la lotul unui om pe care mulți îl consideră cel mai bun răsturnat în istoria fotbalului englez. Alegoria carierei lui Pierce este o potrivire lungă în condiții meteorologice dificile, în care a arat până când a fost epuizat și în cele din urmă a pierdut. De exemplu, într-un lovitură de departajare, care va fi discutată în paragraful următor. Mai mult de 700 de meciuri în fotbalul clubului (fără a număra pe Vidlstone), 78 de meciuri pentru echipa națională, iar în lista de realizări doar câteva finale ale Cupei și o victorie cu Manchester City în prima divizie. Stewart însuși descrie principala problemă a carierei sale ca semifinalele pierdute. Două Liverpool în Pădurea Nottingham din FA Cup, și mai important cu echipa Angliei - la FM-90 și la Euro-96, desigur, germanii care câștigă întotdeauna, când undeva pe planetă 22 de oameni joacă în fotbal. "Pot să pun împreună toate aceste semifinale într-o grămadă?" - așa că Pierce a răspuns la întrebarea a ceea ce regretă cel mai mult, privind înapoi o carieră.







10 Fapte despre steaua

5. Penalitățile au fost un fir roșu prin biografia lui Stewart în fotbal. De fapt, el a executat perfect 11 metri, a făcut-o în cluburi și în echipă. De exemplu, Kevin Keegan Pierce preferat ca penaltista alți maeștri mari pentru motivul că Stuart rezultat al execuției de 11 metri nu are nici un efect, în cazul unui dor, el a jucat fotbal său, care, desigur, este foarte important pentru un apărător. Dar principalele sancțiuni ale lui Stewart au fost deja după meci, când nu mai avea nici o dispoziție de valoare. "Cariera de penalizare" Pierce nu a înscris în semifinalele Cupei Mondiale -90 - în finala pentru titlul de campioană mondială a pășit germanii.

10 Fapte despre steaua

După 6 ani de acasă, Euro Stewart a marcat deja o penalizare și într-o serie cu spaniolii și cu germanii. El a marcat și a fost atât de fericit că a ajuns pe coperțile tuturor ziarelor. Dar pierdut Southgate și echipa Pierce din nou a oprit un pas departe de finală.

Ei bine, încă o pedeapsă, Psycho nu a înscris, când ultimele minute ale carierei sale au încetat. Într-un meci ManCity împotriva Portsmouth, Stewart ar putea înscrie 100 de goluri și trimite mingea peste gol. Pentru prima dată în carieră, el a ratat obiectivul. "Ce naiba faci?" - a cerut portarul din Portsmouth Dave Bisant, care, desigur, a fost conștient de ultimul meci și de 99 de goluri.
"Probabil că acesta este rezultatul corect al întregii mele cariere", a mai spus Stewart, "povestea mea nu putea avea un sfârșit bun".

6. Există o legătură amuzantă între Stuart Pearce și Dynamo Kyiv. Printre echipele de amatori, în care a fost dobândită îndemânarea unui foarte tânăr Stu, așa-numitele pub-uri prefabricate, a existat și un colectiv al lui Dynamo Kingsbury Kiev. Și după un număr suficient de ani, Stewart în tricoul "Newcastle" a luptat în Liga Campionilor cu un adevărat "Dynamo". Și chiar și-a înscris un gol după o lovitură liberă. Penalizarea, ca o pedeapsă, a fost patina lui Pierce, nu este o coincidență faptul că el, ca apărător, a lovit sub o sută de bile.

7. Pentru a te preda pe deplin în joc, trebuie să faci același lucru în timpul antrenamentului. Acesta este unul dintre principiile lui Stuart Pearce, pe care la urmat de-a lungul carierei sale. "Nu toata lumea intelege importanta muncii", spune Stewart, "multi se taie aici si acolo, dar in cele din urma trebuie sa mearga mai mult la obiectiv. Am antrenat chiar și pentru Crăciun, chiar și atunci când nu jucam încă într-o echipă profesionistă. Când jucam la West Ham, Harry Redknapp mi-a permis să nu merg la Londra, ci să practic în propriul meu parc. Și întotdeauna am mers în parc.

10 Fapte despre steaua

8. Dar încă un pic de relaxare nu va răni nici măcar acest antrenament Psycho. Tineretul lui Stuart, adică momentul în care oamenii absoarbe cel mai mult muzica, a căzut pe tărâmul punk rock, la sfârșitul anilor '70, la începutul anilor '80. Stuart a rămas credincios acestei direcții pentru viață. Acesta poate fi văzut într-o mulțime de fani pe coperta albumului live The Lurkers, iar jucătorul are un contact excelent cu băieții de la The Stranglers (cunoscuți, de exemplu, hitul Golden Brown). În general, Pierce este sigur că punk nu e mort.

10 Fapte despre steaua

Cu toate acestea, chiar mai des, Stewart trebuie să explice despre fratele său, un politician de la radicalul britanic de dreapta britanic. Naționaliștii britanici au viziuni clare asupra a ceea ce, chiar mai abrupt decât Terry. Fratele pentru fratele său nu răspunde, a decis în cadrul Asociației de fotbal engleză, renumită pentru sentimentele sale antirastice. Și atunci cine ne va repara soclurile? Dar Pierce din când în când trebuie să explice că părerile fratelui său despre el nu au nimic de făcut. Și chiar fratele însuși a fost martor recent - Stuart nu este rasist. Deși el nu a specificat dacă aprobă acest lucru.

10 Fapte despre steaua

Fiind un antrenor în Anglia nu este o sarcină ușoară. Chiar și cu un astfel de pro puternic, ca Fabio Capello, în ciuda unui început bun, nimic nu a mers prost. Numai tabloidele englezești, se pare, vor bate vânătoarea pentru această lucrare de la orice antrenor. Și Pierce însuși mult timp în urmă a numit acest interes în viața sa personală factorul care îl înspăimântă cel mai mult în acest post. "Am jucat în echipa națională cu cinci antrenori și știu că poate fi teribil", a spus Stewart. "Nu vreau să-mi expun familia la asta". Dar timpul și tentațiile depășesc alarmele, la urma urmei, pentru un antrenor tânăr, aceasta este o șansă minunată de a vă dovedi, totuși, și viceversa.

Dar nu un om pe nume Psycho, frică de dificultăți. Mai mult, el are cu echipa engleza are afaceri neterminate și capetele nefericite ale carierei de joc poate fi traversat deja ca un antrenor. Să sperăm că acest lucru nu se va întâmpla în detrimentul intereselor echipei ucrainene.

o astfel de parte a Separilor, aprobând în mod aprobat coaja pe care o vor decide în partea de sus, dacă nu vor să meargă la scânduri sau sub pământ.

Am citit aici că ShD a câștigat 7-0 în Liga Campionilor. Care echipă? Da, SD de multe ori a zburat cu krupn.

Îndepărtarea completă devine mai grasă și continuă. DK face ceea ce vrea. A luat-o și nu a mers la Mariupol.

Și în cele din urmă Dynamo poate merge la Mariupol fără fani, destui fani din Mariupol.

Rând? La la la! În primul rând, atunci când Șahtior a jucat într-o trupa cu Malmo au venit în LES este raz.Tak ea.

promovarea unui alt expert







Trimiteți-le prietenilor: