Zinedine Zidane a lovit capul Materazzi, știri

Materazzi a supărat pe Zidane cu o glumă fără succes despre sora lui

Principalele personaje din finală au fost francezul Zinedine Zidane și italianul Marco Materazzi. Francezii au început mai bine. Deja în minutul 7, un judecător din Argentina, Oracio Elisondo, a numit o pedeapsă în porțile Italiei. Zidane sa apropiat de balon și scorul a devenit - 1: 0.

Italia a jucat foarte repede. La 18 minute de la depunerea unui colț, Materazzi, într-un salt înalt, a marcat un gol cu ​​capul.

Apoi jocul a mers cu șanse reciproce de succes. Materazzi a lovit capul în bar, Henry, după o pasă solo, nu a reușit să treacă mingea la partenerul său. Italianii au înscris mingea după ce au făcut o penalti, dar arbitrul a înregistrat o poziție în afara jocului. În timp îndelungat, Zidane și-a lovit capul irezistibil, dar Buffon a suflat.

După câteva minute, cel mai bun jucător al campionatului a fost eliminat din teren. Materazzi a supărat pe Zidane cu o glumă fără succes despre sora lui.

Francezul ia spus italianului: dacă îți place tricoul meu, că îl tragi mereu, o să ți-o dau după meci. Mai bine îți scot tricoul de la sora ta, a fost un răspuns.

După aceste cuvinte, Zizu a lovit adversarul cu capul în piept.

Până la sfârșitul jocului capul nu mai era. Și în loviturile de pedeapsă a ratat francezul Trezeguet. Lovitura lovită bara transversală. Restul a fost bătut cu siguranță. Italia a câștigat a patra oară Cupa Mondială.

Echipa națională a Ucrainei a participat la turneu. Werges Oleg Blokhin a ajuns la sferturile de finală, unde a pierdut la viitorul câștigător - 0: 3.

Proiectarea programului: YonaStudio