Spartacus "-" Zilina "- 5 1

Spartacus

Zilina
Zilina, Slovacia

1: 0 - Popov - 4. 2: 0 - Samedov - 33. 3: 0 - Popov - 35. 3: 1 - Sluka - 41. 4: 1 - Jano - 88. 5: 1 - Adriano - 89

Nu mi-au fost adresate niciodată atât de mulți oameni. Primii 10 fani, din anumite motive, mi-au cerut să fiu de acord cu faptul că li sa permis meciul. Gardienii aveau o instalare strictă - să nu lase nimeni deloc. Ca rezultat, echipa a început o întâlnire în prezența unui singur fan. Numele lui este Slava, el a venit din Dubai și a venit pe stadion înaintea altora. Apoi chiar și soția lui Carrera a fost refuzată de multă vreme la stadion. Angajații "Spartacus" au trebuit să jure destul de mult, așa că a intrat în arenă.

"Nu putem lipsi pe nimeni fără permisiunea organizatorilor", a spus gardienii.
- Deci suntem organizatorii!

Spartacus

Fanii de la intrarea pe stadion

Mulți oameni au început să mă vorbească ca singurul jurnalist de pe stadion, când difuzarea a început pe canalul "Spartacus".

„Grisha! În meciul de difuzare apar probleme cu sunet! Spune-mi să rezolv asta. 30 de mii de oameni cer ", - a scris fanul Spartak. A încurajat Grisha. Au fost corectate. Adevărat, defecțiunile repetate repede.

Acum despre fotbal. Este important să înțelegem că roșul și albul au jucat împotriva "tineretului" lui "Zhilina", și nu a primei echipe, așa cum mulți au crezut. Așadar, superioritatea alb-roșu era foarte palpabilă. Deja în prima repriză, Popov (de două ori) și Samedov au marcat. Este demn de remarcat că noul "Spartacus" a plecat pe un flanc stâng neobișnuit. Acolo a jucat prima jumătate a reprizei, apoi sa mutat în poziția corectă și a marcat imediat.

Spartacus

Există o emisiune. În centru - Leonid Trakhtenberg

Spartacus

Stanislav Cherchesov și doctorul "Spartacus" Mihail Vartapetov

În final, meciul la plăcut pe Louis Adriano. Brazilianul a fost la doi metri în spatele adversarului, dar la depășit în cursa pentru mingea. Ca urmare, Adriano însuși a creat un moment, a mers unul cu unul cu portarul, dar a lovit bara transversală. Următoarele două minute - două goluri în spectacolul Ananidze și același Adriano. Total - 5: 1.

"Este minunat că am reușit să înscriem deja în primul meci pentru Spartak", a declarat Luis Adriano după fluierul final. - Bineînțeles, acestea sunt roadele pregătirii noastre. Chiar înainte, a existat încă un moment în care aș putea face diferența. Am marcat bine, dar mingea a lovit bara transversala.

Rămâne de menționat că în acest sector au existat deja două bannere: "Toalete pentru bărbați" și "Toalete pentru femei". Vreau să cred că acestea nu sunt numele firmelor locale de huligan.