5 Pași la sfoară

Ni sa spus la institut că actorul ar trebui să fie multifuncțional. Ei au spus că ar trebui să stea pe șnur - adică ar trebui să se așeze, au spus să danseze - ar trebui să danseze. Și dacă astăzi nu știi cum, mâine tu o iei și o faci, iar ziua de mâine tu faci cel mai bine. Foto: Mikhail Frolov







Ei bine, cine nu admiră formele ascuțite de clarvăzătoare Violetta din proiectul "Oamenii El"? Așezarea reală "de la est" este visul fiecărui om. Figura fantastică în actriță nu este de la naștere - acesta este rezultatul unei dietă dură și exerciții de întindere. Astăzi Victoria Chernysheva împărtășește formula ei de frumusețe cu cititorii noștri.

- Anii în 14-15 am vrut dintr-o dată să devin o gimnastă, - spune Vika. - M-am uitat la aceste fete subțiri și alungite și am vrut să fiu la fel. Dar a fost prea târziu pentru a merge la gimnastică, așa că am început să mă întind, asta se întinde. Apoi am studiat la GITIS - a fost multă atenție la întindere și chiar m-am simțit bine. Aparent, sunt în mod natural foarte plastic. După absolvire, mi-am continuat pregătirea independentă. Stretching-ul este necesar pentru toată lumea - datorită mușchilor ei sunt prelungite, iar picioarele fetelor par lung și subțire. Este deosebit de util să se întindă la cei care nu sunt foarte înalți, ca mine.

Deci, să începem. Scopul nostru pentru astăzi este de a sta pe fir. Pentru a începe cu mișcări circulare ușoare, vom rupe gâtul, mâinile, trunchiul, picioarele. Acum, să mergem la exerciții.







1. Fluture. Cine a studiat la școala coregrafică, știe: acesta este primul exercițiu, învățat atât de copii cât și de adulți. Ne așezăm pe podea, ne îndoim picioarele în genunchi și le plantăm în părțile laterale, ne aducem picioarele la noi cât mai mult posibil. Păstrăm spatele drept. Facem genunchii ușori cu genunchii, ca și cum un fluture își aripă aripile. Încercăm să ne ridicăm genunchii. Puteți încerca să apăsați pe genunchi pentru a trage mai bine mușchii. Țineți picioarele cu mâinile, dar nu în zona de la picior, sau puteți dezvolta un picior de picior.

2. Așezați-vă pe podea, picioarele întinse cât mai mult posibil. ține-ți spatele drept. Acum mâinile încet încearcă să se întindă înainte. Sarcina este de a pune trunchiul pe podea. Când senzațiile în timpul întinderii sunt la fel de neplăcute sau dureroase, expirăm.

3. Acest exercițiu ajută nu numai să se întindă, ci și să se relaxeze. Stând pe podea, ne punem picioarele împreună. Aruncați corpul în jos, tragând mâinile (și, de preferință, palmele) pe podea. Genunchii nu se îndoaie. Următoarea etapă - apucăm genunchii întinși cu mâinile și ne apăsăm pe frunte în picioare.

4. Acest exercițiu este util nu numai pentru întindere, ci pentru trenul mușchilor corpului. Am pus picioarele pe lățimea umerilor, mâinile se întind înainte și se îndoaie la un unghi de 90 de grade. Spatele trebuie să fie paralel cu podeaua. Este mai bine să faceți acest exercițiu în fața unei oglinzi pentru a vă vedea și a face bine.

5. Ultimul exercițiu - firul real. Apropo, puteți purta șosete din lână și încercați să vă despărțiți de ele pe un etaj alunecos. La un moment dat, când doriți să stați pe sfoară, stați-l mai ales pentru câteva secunde. Aceasta va fi o pregătire bună pentru întărirea mușchilor. Acum stai pe spărturi. Scopul nostru pentru astăzi este atins!

"Oameni El" duminică / 23.00 CTC

Warm up de la eroina din seria "Oameni X" Victoria Chernysheva







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: