5 moduri reale de a câștiga bani pe site-ul web

Aproape toți vizitatorii blogului meu sunt interesați să câștige bani pe Internet sau cum să câștige bani pe site. Și există o mulțime de modalități de a câștiga bani, dar dacă toți funcționează cu adevărat și pot aduce un venit tangibil.







Eu, ca si pana acum, sustin ca cel mai bun mod de a castiga pe Internet un incepator este sa castigi bani pe site-ul sau pe blogul tau.

Chiar dacă doriți să deveniți celebru în viitor în domeniul tehnologiei informației (vânzarea publicului dvs. cunoștințele dvs. sub formă de cursuri, cursuri, coaching etc.), tot nu veți fi împiedicați de venituri pasive suplimentare de pe site-ul dvs.

5 moduri reale de a câștiga bani pe site-ul web

Mai jos, dau 5 modalități reale de a câștiga pe site-ul, pe care l-am încercat și pe care îl folosesc până în prezent. Bazat doar pe experiența mea, vă voi spune despre avantajele și dezavantajele care vă vor ajuta să decideți asupra modului în care câștigați.

Aș dori să știu ce modalități de a câștiga și ce probleme ați întâmpinat după încercarea acestei sau acelei metode.

Hello Alexey, am un site tânăr de 1 lună și 10 zile pentru indicatorii tic și PR sunt zero, spune-mi vă rog, pot să încep cel puțin pe site-ul meu, să câștig ceva? și dacă poți apoi cum?







M-am uitat la site-ul dvs., vă sfătuiesc să creșteți mai mult numărul de pagini și traficul site-ului. Apoi puteți încerca să conectați site-ul la Google Adsense.
Sfaturi personale, încercați să schimbați subiectul pe site, cred că acest lucru va avea doar un efect pozitiv asupra site-ului dvs.

Vă mulțumim pentru articolul util. Abonatul dvs. permanent. Mult noroc!

Dragă Alex, îmi plac articolele tale. Unele mi-au fost utile. Site-ul meu are o vechime de peste un an. Despre câștigurile de la început nu sa gândit deloc, deoarece gătitul este hobby-ul meu. Care este, în opinia dvs., perspectiva externă a site-ului în ceea ce privește posibilitatea unor câștiguri suplimentare? Mulțumesc.

Alexei, cum să înțelegi să colectezi abonații? Voi avea în curând 3000 de utilizatori înregistrați - acesta este publicul meu, care utilizează periodic rețetele pe care le ofer. Oaspeții vin de obicei din forumuri unde îmi public și rețetele mele. Nu sunt foarte puternic în strategia afacerii de pe Internet, așa că nu sunt foarte clar, pot exista concepte evidente, elementare.

Colectarea abonaților este de a crea propriul dvs. buletin informativ privind serviciul smartresponder și pune pe blog un formular de abonament pentru buletinul informativ.

Și fac doar o trimitere în masă (la cererea oamenilor muncii) a unor rețete noi, fără abonament. Numai un singur refuz a fost.

Și în viitor va rămâne doar prima și a cincea opțiune. Poate a patra, IMHO.

Există, de asemenea, astfel de legături. Depinde de ce mecanism de vânzare link-uri. În cazul tău, vinzi legături contextuale pentru câștiguri. Link-urile tematice sunt concepute pentru un număr mare de tranziții asupra lor, astfel încât acestea ar trebui să se afle într-un loc proeminent. Un exemplu bun este site-ul homebusiness.ru.
Ca și în partea dreaptă și locurile de închiriat pentru referință. De asemenea, puteți să vă uitați la prețuri.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: