5 Întrebări către drăguț cum să facă o dorință, că a fost îndeplinită olga pascal - 5 sfere

5 Întrebări către drăguț cum să facă o dorință, că a fost îndeplinită olga pascal - 5 sfere

În articolul precedent: Cum să faci prieteni cu Jinn: 4 pași pentru a împlini orice dorință. Am promis să descriu mai detaliat punctul "Fă-ți o dorință". Și astăzi veți învăța să faceți dorințe, astfel încât acestea să fie împlinite!







Imaginați-vă că ați cunoscut-o pe Jeanne, ați venit cu o "ciocolată" și ați spus:

- Bine, spune Genie! "Ai o casă pe tine!" Ascult și ascult!

Și vă vedeți înaintea voastră o pădure pământească.

- Nu, nu am vrut o astfel de casă!

- Ei bine acest lucru: 2 etaje, piscină în curte, o grădină mică cu un hamac, un șemineu în casa ....

- Bine! Ascult și ascult!

Și vedeți o casă cu două etaje, vizavi de dugout, cu o piscină, o grădină, un hamac și un șemineu. Oh! Apropo, acolo trăiește o familie decentă, copii alergând, vin oaspeții. Se pare că aceasta este casa vecinilor tăi!

- Da, nu! Vreau să fie casa mea! Chiar îți îndeplini într-un mod ciudat dorința, Jinn!

- Deci este ... uneori familia mea va locui acolo.

- Odată ceva - este după aceea! Și acum pentru tine de ce? Dacă nu răspundeți la această întrebare, cum nu ați face o dorință în detaliu, nu vă vedeți!

5 Întrebări către drăguț cum să facă o dorință, că a fost îndeplinită olga pascal - 5 sfere

Și aici stați și gândiți-vă: cum pot să vă gândesc la toate astea. Cum să nu pierdeți nici un moment? De unde să începeți?

Te voi ajuta!

Odată ce mama mi-a spus această frază: un act generează un obicei, un obicei este un personaj, un personaj este o soartă. Este frumos, desigur, dar nu am găsit aplicarea practică a acestei fraze până când nu am întâlnit cu Piramida nivelurilor logice ale lui Robert Dilts.

Se pare ca aceasta:

  • 1 Nivel (nivel inferior) - REALIZARE, realitate. Asta - de fapt. Acest lucru poate fi văzut, atins, mirosit!
  • Nivelul 2 - ACȚIUNILE care au condus la implementare.
  • Nivelul 3 - Obiective și abilități. Actiuni regulate, gandite la automatism.
  • 4 nivel - VALORI ȘI CREDINȚE. Ce este în cap: Povestiri, interpretări, importanță, percepția lumii. Dintre acestea plutesc acțiuni regulate.
  • Nivelul 5 - IDENTITY. Modul în care vă percepeți!
  • 6 nivel - MISIUNE. De dragul a ceea ce mai există în această lume.

Înțelegerea piramidei dezvoltării umane a condus la acest tip de conștientizare: tot ceea ce avem sau nu avem este rezultatul a tot ceea ce facem, gândim și percepem.

De exemplu: Vreau o casă. Dar de ce încă nu o am? Dacă vă plimbați de-a lungul piramidei - se pare că nu am nici o dovadă că vreau o casă. Aceasta rămâne doar o dorință. Ce fac? - Lucrez. Cum se raportează la această casă? - În nici un caz! În ce cred? - Ce casa trebuie sa castigi 100 de ani! Așa va fi! Și așa mai departe ...







Și cum se referă această dezvoltare la dorința și la Jinn? Indirectly related. Pentru a vă face dorința să devină reală așa cum doriți, trebuie să înțelegeți cum se va reflecta la toate nivelurile de dezvoltare!

5 Întrebări către drăguț cum să facă o dorință, că a fost îndeplinită olga pascal - 5 sfere

Deci! Cum să faci o dorință? Luați o foaie, un stilou și imaginați-vă că dorința sa împlinit deja. Ce este? Este necesar să răspundeți la 5 întrebări!

1. Punerea în aplicare. Ce este?

Descrieți pe cât posibil caracteristicile tehnice și celelalte.

De exemplu - Casa: 2 etaje, piscină în curte, grădină cu hamac, șemineu în casă, biliard la mansardă, saună în subsol ... Și așa mai departe. Descrierea trebuie să conțină cel puțin 10 articole. Aceasta este vizualizarea, pentru a găsi o imagine pentru descriere.

2. Acțiuni. Ce fac când am asta?

Este important să înțelegeți cum vă veți comporta, pentru că înainte de a nu aveți ceea ce doriți!

De exemplu - când am o casă: mă îmbăiez în piscină în fiecare zi, îmi invit prieteni în week-end, mănânc gazonul, îmi plătesc facturile, îmi fac prieteni cu vecinii. De asemenea, aproximativ 10 puncte.

Nivelul de obiceiuri și abilități nu este fundamental, deoarece îl descrieți în acțiune. Dar Wikipedia spune că abilitățile sunt sentimente. Și pentru împlinirea dorințelor - acest lucru este foarte important!

3. Senzații. Ce simt când am asta?

Acest articol este legat de "ciocolata" cu care vii la Jeanne. Dorința se va împlini când este LUMINĂ! Acest lucru este fundamental important. Imaginați-vă că dorința dvs. sa împlinit deja! Ce simți atunci?

De exemplu - Când am propria mea casă, simt: libertate, încredere, calm.

Notă: aceasta nu este o dorință arzătoare! Când bateți și strigați: KHOCHUUUU - ca răspuns primiți rezistență. Cum doi copii se luptă pentru o jucărie! Ambele țipă "Vreau" - și nimeni nu-l primește.

Sentimentele pe care le vei avea, când dorința se va împlini - confirma că este deja cu tine. Și nu există nici o îndoială că va fi oarecum diferită.

5 Întrebări către drăguț cum să facă o dorință, că a fost îndeplinită olga pascal - 5 sfere

4. Convingeri. Ce cred atunci?

Aceasta este cea mai importantă și cea mai dificilă întrebare. În următorul articol o voi dezvălui mai profund și în detaliu. De fapt - lucrează cu convingeri limitate. Între timp, renunță.

Aici trebuie să formați noi credințe și interpretări. De exemplu: Am spus deja mai sus că, în opinia mea, este nevoie de 100 de ani pentru a construi o casă. Asta ma limitează.

5. Valoarea. De ce ar trebui?

Ai primit întrebarea adresată de Jinn! Îți voi spune un secret: dacă deschizi profund această problemă, vei fi ușor și dorința ta arzătoare va trece într-o "intenție conștientă de a avea și de a acționa".

Există o tehnică de a pune întrebări care vă vor ajuta să ajungeți la adâncime. Tehnica este numită CHIIN. Puneți întrebarea DE CE, agățându-vă de răspunsul anterior.

De exemplu: DE CE aveți nevoie de o casă? "Pentru a trăi acolo". De ce ar trebui să locuiți într-o casă? "Că familia mea se formează ca o unitate separată a societății". De ce aveți nevoie de o unitate separată a societății - Să vă realizați ca mamă și soție. De ce să-ți dai seama ca mamă și soție? - Să fiu o persoană armonioasă, fericită .... Și așa mai departe.

Răspunzând la aceste întrebări, veți simți cum dorința ta se transformă într-o decizie calmă și conștientă.

5 Întrebări către drăguț cum să facă o dorință, că a fost îndeplinită olga pascal - 5 sfere

În această privință, propun să se oprească. Deci! Pe hârtie veți scrie tot ce trebuie să mergeți la Jinn.

  1. Realizare. Ce este?
  2. Acțiuni. Ce fac când am asta?
  3. Senzație. Ce simt când am asta?
  4. Condamnări. Ce cred atunci?
  5. Valoare. De ce ar trebui?

Desire este scris - și mai departe pe deja cunoscut din articolul precedent pentru a ne algoritm: da dorinta de a Djinn și du-te și de a face!

Vă urez succes în îndeplinirea dorințelor dvs.!

Ești expert sau vrei să devii unul?

Descărcați gratuit un cadou de la Yitzhak Pintosevich - "Cum să deveniți EXPERT și să faceți DREAMS!"

Tăiați drumul spre visul vostru!







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: