5 importante lecții de viață de la

5 lecții de viață importante din

În complotul destul de clasic al desenului animat "Kung Fu Panda", există mai multe lecții de viață interesante, iar procesul de învățare se desfășoară sub forma unei povesti de la "DreamWorks". Deși am vizionat pentru prima dată desenul animat acum o săptămână, copiii mei încă discută despre asta.







În poveste, panda, al cărui nume este pe înțelept Ogvey vechi de broască țestoasă ales pentru a deveni Dragon Warrior și învinge inamicul. Din păcate, Po gros și lipsit de tact - nu este cel mai bun candidat pentru această poziție, și îndoiala victoria ca Shifu, un maestru de arte marțiale și Furious Cinci dintre: tigroaică, Monkey, Mantis, Viper și Crane.

În opinia mea, desenarea desenului animat este strâns legată de numeroasele fluxuri de înțelepciune și de citate exprimate de diverse personaje. Înțelepciunea se găsește peste tot, tot ce trebuie să faceți este să vă uitați atent și să ascultați.

Iată cinci declarații înțelepte pe care le-am ales:

Ogway: "Trecutul este uitat. Viitorul este închis. Prezent - acordat. De aceea se numește adevărat.

Gândurile despre viitor sau moștenirea trecutului se bucură în momentul cel mai important - acum. Ceea ce este important nu este ceea ce sa întâmplat deja sau va fi. Prin urmare, investiți pe deplin în ceea ce faceți acum. Tratați fiecare moment ca un dar și veți trăi o viață întreagă!

De la soarta nu puteți scăpa

Ogway: "Am ales drumul să scap de soarta? Suntem acolo și îl întâlnim "

Ai avut vreodată sentimentul că ești destinat altcuiva? Poate că ați vrut să deveniți cineva ca un copil sau, ca în cazul meu, v-ați realizat recent visul.

Întotdeauna am crezut că îmi voi urmări scopul principal de a deveni contabil sau bancher. Da, știu, suna plictisitor. Dar ideea de venit garantat ma atras. Chiar și când am început să studiez posibilitățile web-ului, primul lucru care mi-a fost interesat a fost câștigul unei mulțimi de bani. În procesul de studiu, cineva ma sfătuit să văd filmul "Secretul" pe YouTube. Ei bine, restul este istorie.

N-am crezut niciodată că voi scrie articole despre auto-dezvoltare și perfecționare personală sau că aș fi interesat să-mi antrenez sau să restaurez sănătatea. Sunt convins că acum merg pe calea cea bună, pentru că îmi place să fac ceea ce sunt pasionat. Și în fiecare zi, această încercare mi se pare a fi adevărată.







Prin urmare, dacă vă confruntați cu un sentiment de nemulțumire, este o conștientizare interioară pe care nu se execută la birou sau nu respectă obiectivul, probabil, ar trebui să întrebați-vă, ceea ce este scopul tau. Destul de ciudat, indiferent de modul în care te duci, soarta se va întoarce la tine.

Există un motiv pentru tot.

Ogway: "Accidentele nu sunt accidentale"

Dacă evenimentele sunt împotriva așteptărilor dvs., învățați să nu vă supărați de suferințele și de lipsurile ulterioare. Există un motiv pentru tot. Poate că aceasta este o lecție de viață care trebuie învățată.

După cum știm, viața nu este întotdeauna un pat de petale de trandafir. Dacă nu înțelegeți lecția, veți observa că în acest caz sunteți în mod constant blocați sau chiar atrageți mai multe probleme. Sunteți într-un cerc vicios și nu aveți cum să scăpați de el. Opriți, studiați lecția și amintiți-vă. Apoi veți descoperi că vă deplasați în continuare, în curs de dezvoltare și îmbunătățire.

Pasiunea noastră ne dă putere

Tigroaică: „Legenda spune că Dragon Warrior este capabil de mai multe luni pentru a trăi la Dew cu o singură frunză a arborelui Ginkgo și energia universului,“ A: „Poate corpul meu nu este încă clar că ea aparține Dragon Warrior, și nu am suficient de rouă, și, e, Reîncărcare universală »

Trebuie să spun că sună destul de tentant să supraviețuim fără mâncare. Dar ați uitat vreodată de mâncare când ați fost complet absorbiți în ceva?

Într-adevăr, pasiunile noastre ne susțin. Chiar și în cele mai dificile momente, ne forțează să continuăm. Prietenul meu mi-a spus că munca ei ca voluntar în organizația SIDA o susținea într-un moment în care era deprimată. Dacă nu era vorba de cei bolnavi care aveau nevoie de ea, și nu de dorința de ai ajuta pe ceilalți, atunci nu ar fi fost așa.

La început poți fi cel mai neproporționat

De: "Nu iau bani pentru zborul meu. Și pentru frumusețea - chiar mai mult "

Desenul desenului animat se învârte în jurul personajului fără talente și abilități vizibile. El este forțat să lupte cu stima de sine scăzută și cu necredință în sine. El este forțat să suporte remarci caustice de la Cinci Furioși. El este forțat să sufere de o pregătire riguroasă în artele marțiale, ceea ce îl împiedică să mănânce.

Spre final, Poe dezvăluie secretul Scroll-ului Dragonului în timpul unei întâlniri cu tatăl său. Tatăl a încercat să-l înveselească, spunând ingredientul secret al unei supă de familie cu fidea: nimic. Ceva devine special, a explicat el, deoarece oamenii cred că este ceva special.

După cum probabil ați ghicit deja, pentru toți cei salvați. El și-a dat seama că ar putea fi remarcabil dacă el a decis să creadă. Și, bineînțeles, în cele din urmă a devenit un Războinic Dragon!

Iată ce puteți înțelege din desenul animat "Kung Fu Panda": acționați, urmați destinul, chiar dacă la prima vedere credeți că nu puteți. Trebuie doar să crezi că tu ești cel ales. Și, urmând Poteca ta, poți afla cât de mare ești sau ce-i atractiv - cine ești cu adevărat. Și prețurile nu sunt!

Ați putea fi, de asemenea, interesat de formarea online "Calea feminității". dedicată dezvoltării feminității și construirii unor relații armonioase cu un om.

Obțineți materiale noi pe tema relațiilor
și dezvoltarea feminității la adresa dvs. de e-mail:







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: